Strona główna Lifestyle Dom Urządzanie salonu – najważniejsze elementy, które uczynią go wygodnym i funkcjonalnym

Urządzanie salonu – najważniejsze elementy, które uczynią go wygodnym i funkcjonalnym

193
0
eklektyczny salon z narożnikiem i drewnianym stołem
Wyposażając salon warto pamiętać o tym, do czego będzie służył | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Salon to centralny punkt każdego domu i mieszkania. Domownicy zazwyczaj spędzają w nim najwięcej czasu w ciągu dnia. Służy do odpoczynku, spotkań z rodziną i znajomymi, jest również bardzo reprezentacyjnym pomieszczeniem. Jak urządzić go funkcjonalnie i z klasą? O czym nie zapominać?

Przede wszystkim wygoda

Wyposażając salon warto pamiętać o tym, do czego będzie służył. Nawet najładniejsze i najbardziej oryginalne meble mogą nie zdać egzaminu, jeśli nie będą wygodne. Trzeba również pamiętać, że jeśli gościmy w naszym domu kilka osób, przydatne będzie również miejsce do siedzenia. To dlatego jednym z najlepszych rozwiązań do salonu jest narożnik. To mebel funkcjonalny i wygodny. Zmieści się na nim przynajmniej kilka osób. Co więcej, większość narożników posiada funkcję spania, dzięki której dwoma ruchami można przekształcić mebel do siedzenia w wygodne łóżko do spania.

Narożnik dobrze komponuje się z dużym pufem, który może stanowić jego uzupełnienie i poszerzać miejsce do siedzenia. To rozwiązanie przydatne w trakcie odpoczynku i np. pozycji leżącej podczas czytania książek lub oglądania telewizji.

W salonie – obok narożnika – warto zadbać także o inne elementy budujące strefę wypoczynku i relaksu. Przyda się na pewno niewielki stolik kawowy, przy którym miło można spędzać wolne popołudnia. Z pewnością o wiele bardziej przytulnie będzie wyglądał salon, w którym znajduje się miękki dywan. Kluczowe jest również oświetlenie – niewielka lampka może wprowadzić miły klimat i uczynić z salonu prawdziwą strefę relaksu. Internet jest źródłem wielu inspiracji w urządzaniu wnętrz, warto zerknąć do sklepów meblowych, np. Abra Meble, gdzie można znaleźć sporo ciekawych rozwiązań.

Narożniki do wnętrz małych i dużych

Narożnik może świetnie się sprawdzić zarówno w małych, jak i całkiem sporych pomieszczeniach. Dostępne są bowiem narożniki, które zajmą ogromną przestrzeń i będą miejscem do siedzenia dla nawet kilkunastu osób. To bardzo dobre rozwiązanie dla osób posiadających domy lub duże mieszkania. Jednak nawet jeśli salon jest za mały na meble pokaźnych rozmiarów – narożnik będzie rozwiązaniem optymalnym. Można znaleźć modele, które zaoszczędzą sporo miejsca i dadzą się ustawić w praktyczny sposób. Bardzo pomocna w małych mieszkaniach może być także funkcja spania, którą posiada większość narożników. Dzięki niej mamy miejsce, w którym mogą przenocować nasi goście. Część narożników ma także półki umieszczone w boku lub na oparciu. To dodatkowe miejsce na książki i różne drobiazgi, które wygląda bardzo stylowo.


Materiał partnera zewnętrznego