Strona główna Lifestyle Dom Umywalka Marmite – czy konglomerat to dobry wybór?

Umywalka Marmite – czy konglomerat to dobry wybór?

194
0
marmite umywalka
Umywalki nablatowe takie jak produkcji firmy Marmite wyróżniają się efektownym, nowoczesnym designem | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Umywalka to niewątpliwie jeden z podstawowych elementów wyposażenia każdej łazienki, bez względu na jej wymiary. Wyróżnia się przy tym najczęściej dwa typy umywalek – ceramiczne i konglomeratowe. Jeszcze jakiś czas temu w polskich domach i mieszkaniach królowały modele wykonane z ceramiki. Dzisiaj jednak coraz częściej stawia się na umywalki konglomeratowe, czyli produkowane z tzw. lanego marmuru. Czy rzeczywiście jest to dobry wybór? Jakie zalety ma konglomeratowa umywalka Marmite?

O konglomeracie słów kilka

Wspomniana umywalka Marmite wykonana jest z konglomeratu, a więc połączenia żywicy i kamienia naturalnego. Jest to materiał bardziej elastyczny niż ceramika. Dlatego wykonane z niego elementy są mniej narażone na rysy, odpryski i inne uszkodzenia mechaniczne. Dodatkowo, jeśli już na umywalce konglomeratowej pojawią się ubytki, będzie można je usunąć zwykłym papierem ściernym czy pastą polerską. Oprócz tego konglomerat nie jest porowaty, a więc nie wnika w niego brud. Jest tym samym łatwy do utrzymania w czystości. Nie bez znaczenia jest to, że wykonywać z niego można umywalki o różnorodnych formach i kolorystyce.

Oczywiście taką umywalkę należy regularnie czyścić i konserwować, aby z biegiem czasu nie straciła swojego połysku i estetycznego wyglądu. W tym przypadku sprawdzają się doskonale delikatne środki czyszczące o neutralnym pH i miękkie ściereczki. Nie można używać natomiast preparatów z drobinkami ściernymi w składzie. Te mogą bardzo łatwo uszkodzić powierzchnię umywalki konglomeratowej.

Czy umywalka Marmite z konglomeratu to dobry wybór?

marmite umywalka
Ciekawym przykładem wyposażenia łazienkowego tego typu jest umywalka Marmite | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Umywalka to bardzo ważny element każdej łazienki. Stąd też jego wyborowi warto poświęcić nieco więcej czasu. Czy dobrym wyborem jest zakup umywalki wykonanej z konglomeratu? Powyżej wykazano już, że jak najbardziej. Ciekawym przykładem wyposażenia łazienkowego tego typu jest umywalka Marmite, która cechuje się bardzo dużą wytrzymałością. Trudno ją zarysować czy zabrudzić. Sprawdza się doskonale w przypadku wysokich temperatur. Wyróżnia się ponadto nowoczesnym designem. Z uwagi na uniwersalne wymiary zamontować ją można w każdej łazience, bez względu na jej wielkość.

Umywalki nablatowe tego rodzaju, co propozycja od Marmite, cieszą się zresztą od pewnego czasu bardzo dużą popularnością. Są one niejako stawiane na blacie. Pod blatem znajdować się mogą natomiast szafka czy kosz na brudne ubrania. Przestrzeń koło umywalki warto natomiast wykorzystać np. do przechowywania akcesoriów różnego rodzaju lub podstawowych kosmetyków. Rzadko, ale zdarza się, że przestrzeń pod blatem pozostaje zupełnie wolna.

Umywalki nablatowe takie jak produkcji firmy Marmite wyróżniają się efektownym, nowoczesnym designem. Doskonale komponują się więc przede wszystkim z aranżacjami modernistycznymi, minimalistycznymi. Są łatwe do utrzymania w czystości i komfortowe w czasie codziennego użytkowania z uwagi na sporą głębokość oraz wysokie ranty. Nic więc dziwnego, że od jakiegoś czasu cieszą się bardzo dużą popularnością. W tej kwestii nie zapowiada się na zmiany.


Materiał partnera zewnętrznego