Strona główna Lifestyle Dom Tapety 3D: sposób na efektowne ściany

Tapety 3D: sposób na efektowne ściany

4897
0
Fototapeta 3D
Tapety 3D są obecnie wykonywane z wielu różnych materiałów, wśród których wymienić możemy między innymi papier, winyl czy lateks. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Każdy z nas chce by jego mieszkanie prezentowało się efektownie i posiadało własny styl. Często jednak nie wiemy w jaki sposób osiągnąć oczekiwany przez nas efekt.

Tymczasem to wcale nie musi być trudne. Jednym ze sposobów, które warto wykorzystać jest nowoczesne i niecodzienne wykończenie ścian w naszym mieszkaniu. Efekt taki możemy osiągnąć za pomocą tapet 3D. Czym są, gdzie się sprawdzą i czy warto się na nie zdecydować? Spróbujmy odpowiedzieć na te pytania.

Czym są tapety 3D?

Tapety 3D jak sama nazwa wskazuje są tapetami, które dają nam wrażenie trójwymiarowości, przestrzennego obrazu lub faktury. Mogą przybierać różne formy – od tych, które znamy z tradycyjnych fototapet, poprzez tapety, które mają nadrukowane wzory przypominające fakturę drewna, cegieł czy kamienia. Dzięki temu, że fototapety 3D dają wrażenie przestrzenności pozwalają optycznie powiększyć nawet niewielkie pomieszczenia a przy tym prezentują się naprawdę efektownie i przyciągają wzrok.

Fototapeta 3D na wymiar
Dzięki temu, że fototapety 3D dają wrażenie przestrzenności pozwalają optycznie powiększyć nawet niewielkie pomieszczenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jakie są ich główne zalety?

Poza niezwykle efektownym wyglądem tapety 3D mają wiele innych zalet wśród których wymienić możemy między innymi stosunkowo niską cenę (zakup fototapety imitującej ceglane wykończenie jest znacznie tańszy niż faktyczne wykonanie ściany z ceglanych płytek). Co więcej, sam montaż tapety jest prosty i nie wymaga od nas ani doświadczenia ani posiadania specjalistycznego sprzętu. Warto również wspomnieć o tym, że tapety tego typu łatwo jest utrzymać w czystości, dzięki temu mogą posłużyć nam przez długi czas.

Szeroki wybór wzorów do każdego pomieszczenia

Tapety takie jak 3d tapeta od Uwalls nadają się praktycznie do każdego pomieszczenia w naszym domu. Z powodzeniem mogą zdobić zarówno całe ściany, jak i tylko ich elementy. Wybór wzorów tapet tego rodzaju jest na tyle szeroki i różnorodny, że każdy z nas może wybrać coś dla siebie. Motywy roślinne, figury geometryczne, tapety imitujące materiały wykończeniowe, wizerunki zwierząt, osób i miast – to tylko niektóre z propozycji, które możemy wziąć pod uwagę.

Fototapeta 3D - pomost
Motywy roślinne, figury geometryczne, tapety imitujące materiały wykończeniowe, wizerunki zwierząt, osób i miast – to tylko niektóre z propozycji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jaką tapetę warto wybrać?

Tapety 3D są obecnie wykonywane z wielu różnych materiałów, wśród których wymienić możemy między innymi papier, winyl czy lateks. Jaką tapetę warto wybrać? Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy osiągnąć. Jeśli zależy nam na tym, żeby tapeta do naszego mieszkania nie kosztowała zbyt dużo – postawmy na najtańszy wariant, czyli tapety papierowe. Jeśli zaś zależy nam na tym, by efekt był naprawdę spektakularny – w takim przypadku gruby winyl, który zapewnia doskonałą jakość i trwałość nadruku będzie rozwiązaniem idealnym. Tapety lateksowe są rozwiązaniem pośrednim – dodatek syntetycznych materiałów sprawia bowiem, że są bardziej trwałe jednocześnie jednak wciąż zachowują bardzo atrakcyjną, przystępną cenę.

Podsumowując, w dzisiejszych czasach wybór tapet 3D jest naprawdę szeroki i różnorodny, dzięki czemu każdy z nas może znaleźć coś dla siebie. Niewysokie ceny, łatwość montażu a przy tym odporność na zabrudzenia sprawiają, że wyór tapet 3D to doskonały pomysł na efektowne ściany.


Materiał partnera zewnętrznego