Jesień i zima to okres, kiedy szczególnie chętnie sięga się po świeczki zapachowe. Pozwalają one zbudować w mieszkaniu wyjątkowo przyjazny i przytulny klimat, który sprawia, że w danym miejscu chce się przebywać jak najdłużej. Świeca sojowa to jedna z tych świeczek, które w szczególnie pozytywny sposób przyczyniają się nie tylko do tworzenia klimatu, ale i oddziaływania na ludzki nastrój. Ponadto, jest bezpieczna dla środowiska.

  1. Dlaczego warto palić świecę sojową?
  2. Jak świece sojowe wpływają na samopoczucie?
  3. Świeca sojowa a parafinowa

Dlaczego warto palić świecę sojową?

Świeca sojowa ma wiele zalet, natomiast na samym początku należy zaznaczyć, że jest to produkt naturalny. Aromaterapeuci podkreślają zaś, że świece z naturalnych surowców mają lepsze i szersze działanie. Świece sojowe, oczywiście o ile są produkowane w sprawdzonym miejscu, wykonane są z naturalnego wosku sojowego, ekologicznego i certyfikowanego. Jego ogromnym plusem jest to, że pali się znacznie dłużej niż zwykła parafina. Jest łatwiej dostępny niż wosk pszczeli, a równie jak on nie szkodzi zdrowiu, czego niestety nie da się powiedzieć o parafinie. Co ważne, większość tego typu świec powstaje ręcznie. Na rynku znaleźć można więc świece o bardzo oryginalnych i niepowtarzalnych kompozycjach zapachowych.

Jak świece sojowe wpływają na samopoczucie?

Świeca sojowa to nie tylko ładny zapach i klimatyczny nastrój, to także konkretne działanie na samopoczucie domowników. Co ciekawe świece sojowe wpływają m.in. na pamięć i koncentrację. Przyspieszają przepływ informacji do tej części mózgu, która odpowiada za pamięć długotrwałą. Szykujesz się do egzaminu, a może masz ważny projekt do wykonania? Zapal na biurku świecę sojową, a przekonasz się, że praca będzie szybsza i bardziej efektywna. Jeśli wybierzesz świecę o zapachu pomarańczy lub mięty pieprzowej, to możesz być pewny, że przez cały dzień będziesz tryskać energią. Taka świeca to gwarancja dobrej, pozytywnej energii i delikatnego pobudzenia. Jeśli z kolei borykasz się z bólami głowy, postaw na świecę zapachową z dodatkiem limonki. Aromaterapia to oczywiście również niezawodny środek do tego, aby się odprężyć. Niektórzy badacze przekonują, że zapachy pomagają w walce ze złym samopoczuciem, zmniejszają napięcie mięśni, a czasem nawet minimalizują skutki depresji. Pod tym względem niezastąpiony jest cedr i jaśmin.

Świeca sojowa a parafinowa

Świeca sojowa ma sporą przewagę nad świecami parafinowymi. Przede wszystkim to dłuższy czas palenia. Produkt sojowy spala się równomiernie, co przekłada się czasem na o połowę dłuższy czas palenia. Po drugie, świeca sojowa pali się w niższej temperaturze, dzięki czemu właściwie do zera zminimalizowane jest ryzyko poparzenia. Sam zapach jest natomiast zdecydowanie bardziej intensywny niż w przypadku świecy parafinowej. Soja jest produktem w 100% naturalnym, świeca podczas spalania nie wytwarza żadnych szkodliwych substancji, które mogłoby wchodzić w reakcję z olejkami eterycznymi. Z tego też powodu czuć jedynie piękny aromat. Z pewnością świece sojowe są również zdrowsze dla ludzi otoczenia. nie powodują wytwarzania sadzy, nie kumulują niebezpiecznych chemikaliów. Są biodegradowalne, a resztki wosku można usunąć wodą z mydłem. Pojemniczek można ponownie wykorzystać. Warto jednak zwracać uwagę na miejsce produkcji świec sojowych. Warto wybierać małe manufaktury, w których odbywa się ręczna produkcja świec. Wystrzegać się natomiast należy świec z Chin, bowiem tam często do wosku dodaje się ołów.


Materiał partnera zewnętrznego