Wbrew pozorom, nie jest tak, że rolety lub zasłony są od siebie lepsze, czy gorsze. Zarówno jedno, jak i drugie rozwiązanie ma swoje wady i zalety. Jedni bez wahania decydują się na praktyczne rolety, inni z ochotą wieszają ponadczasowe zasłony. Jeżeli jednak wciąż nie jesteś pewien, jak zaaranżować okna i nadal szukasz odpowiedzi na pytanie, co wybrać – rolety, czy zasłony, poznaj ich zalety i przekonaj się sam, jakie rozwiązanie w Twoim przypadku sprawdzi się najlepiej.

Zalety rolet

Nadają się do małych pomieszczeń

Prawie w każdym domu znajdują się pomieszczenia, w których nie ma miejsca na tradycyjne firanki, a tym bardziej na zajmujące przestrzeń zasłony. Właśnie z tego względu rolety nadają się idealnie do kuchni, łazienki, a także do wszystkich małych pomieszczeń, w których każdy wolny centymetr okazuje się być na wagę złota.

Dobre rolety chronią przed słońcem

Dobrej jakości rolety, sprawiają, że światło nie dostaje się bezpośrednio do wnętrza pomieszczenia, dzięki czemu latem w domu panuje przyjemny chłód, a w zbyt słoneczne dni uciążliwe promienie słoneczne nie przeszkadzają w codziennym funkcjonowaniu.

Są uniwersalne

W dzisiejszych czasach, zarówno stacjonarnie, jak i w sklepach Internetowych (między innymi na stronie rolety.eu) dostępne są rozmaite modele rolet w różnych wzorach i kolorach. Taka różnorodność sprawia, że każdy znajdzie dla siebie idealne rolety do domu i mieszkania bez względu na to, czy w naszych wnętrzach dominuje minimalizm, czy króluje w nich przepych.

Zalety zasłon

Elegancja

Dobrze dobrane zasłony, cechują się elegancją i nadają pomieszczeniu ekskluzywnego charakteru. Właśnie z tego względu miłośnicy elegancji i wielbiciele dobrego smaku w aranżacji wnętrz lubią eleganckie i zarazem klasyczne zasłony.

Dają możliwość zmiany aranżacji

Jeśli chodzi o okienne aranżacje, zasłony dają wiele możliwości. W przeciwieństwie do rolet, zasłony można łatwo i sprawnie wymienić na zupełnie inne, które zmienią część, lub całą dotychczasową aranżację. Dlatego ludzie, dla których sezonowa zmiana aranżacji jest ważna, że w ich przypadku zasłony sprawdzą się doskonale.

Rolety, czy zasłony – co wybrać?

Stając pomiędzy roletami i zasłonami wielu ludzi nie wie, jakiego wyboru dokonać. Nie ma w tym nic dziwnego, bowiem zarówno rolety, jak i zasłony mają swoje niepodważalne zalety. Jednak należy pamiętać, że wybrana przez nas okienna aranżacja musi zarówno spełniać określone funkcje, jak i powinna odpowiadać naszym potrzebom. Dlatego osoby, które cenią sobie spokój, wygodę i funkcjonalność bez wątpienia wybiorą rolety. Zaś ludzie lubiący klasyczne rozwiązania, dla których pranie zakurzonych zasłon nie jest straszne, a zmiana aranżacji sprawia im przyjemność, z pewnością stwierdzą, że zasłony będą lepszym rozwiązaniem. Jednak ani jedni, ani drudzy nie powinni mieć obaw, bowiem zarówno rolety, jak i zasłony nie są przymocowane na stałe, dzięki czemu raz podjętą decyzję zawsze można zmienić.

Materiał partnera zewnętrznego