Strona główna Lifestyle Dom Przyglądamy się wadom i zaletom tapet zmywalnych

Przyglądamy się wadom i zaletom tapet zmywalnych

102
0
Tapeta wzór
Zmywalne tapety to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie wysoką estetykę z niezwykłą praktycznością | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Obserwując najnowsze trendy nie można mieć wątpliwości – w aranżacji wnętrz znów rządzą tapety ścienne! Estetyczne wzory i stylowe kolory to jednak nie wszystko, co charakteryzuje ten rodzaj wykończenia mieszkania. Nowoczesne tapety nie mają zbyt wiele wspólnego z tradycyjnymi odpowiednikami. Dowód? Oczywiście dziś króluje praktyczna tapeta zmywalna, która zachowuje idealny wygląd na długie lata. Poznaj niezwykłe właściwości, jakimi cechują się tapety zmywalne i sprawdź, gdzie najlepiej sprawdza się tego typu wykończenie ścian!

Charakterystyka tapet zmywalnych

Zmywalne tapety to nowoczesne rozwiązanie, które łączy w sobie wysoką estetykę z niezwykłą praktycznością. Wszystkie tapety zmywalne cechują się bardzo dużą odpornością na zabrudzenia, wilgoć, wahania temperatur czy negatywne działanie środków myjących i innych detergentów. Jak to możliwe? Dzisiejsze tapety tworzone są z pomocą nowoczesnych technologii z trwałych i solidnych materiałów. Takie właśnie są chociażby tapety winylowe, które swoimi właściwościami znacznie różnią się od tradycyjnych tapet papierowych. Tapeta winylowa wykonana jest z niezwykle wytrzymałego tworzywa PVC. W praktyce oznacza to, że z tapety winylowe z powodzeniem można moczyć, myć, a nawet szorować – bez szkody dla powierzchni! Jest to doskonałe rozwiązanie na długi czas. Tapety zmywalne warto więc co jakiś czas myć, co pozwala na ich odświeżenie, odkurzenie i usunięcie ewentualnych zabrudzeń. Nie trzeba więc zbytnio przekonywać, że ścieralne tapety to niezwykle higieniczny, a nie tylko estetyczny element wykończenia wnętrz.

Gdzie sprawdzi się taka tapeta

Tapety zmywalne znajdują zastosowanie we wszystkich domowych pomieszczeniach bez wyjątku. Istnieją jednak przestrzenie, w których powierzchnie ścian są bardziej narażone na zabrudzenia i nadmierną eksploatację. Takim pomieszczeniem jest oczywiście kuchnia. Wilgoć, duże wahania temperatur czy ryzyko zaplamienia – takie problemy dotyczą każdej kuchni, niezależnie od tego, jak często się w niej gotuje.  Na szczęście znaleźć można naprawdę imponujący wybór zmywalnych tapet kuchennych, które są wytrzymałe – wystarczy spojrzeć na tę ofertę: https://www.centrumtapet.pl/category/tapety-winylowe-do-kuchni.

Tapety zmywalne z powodzeniem mogą zastąpić więc płytki kuchenne, a ewentualne zabrudzenia podczas gotowania wystarczy przetrzeć ściereczką i gotowe! Tapetę zmywalną można położyć również w łazience – w tym pomieszczeniu sprawdzi się szczególnie odporna tapeta winylowa. Dobrym miejscem jest także przedpokój, szczególnie gdy w naszym domu mieszka pies. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie trzeba będzie martwić się, że po deszczowym spacerze ściany będą do malowania. Jeszcze innym pomieszczeniem, gdzie tapeta zmywalna znajduje swoje praktyczne zastosowanie, jest oczywiście pokój dziecięcy. Kreatywna zabawa najmłodszych niejednokrotnie wiąże się z popisanymi czy poplamionymi ścianami. Zmywalne tapety łatwo jednak wyczyścić, by znów wyglądały jak nowe!


Materiał partnera zewnętrznego