Plakat do sypialni
Zaproponowane przez nas wzory plakatów to inspiracje, które mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia jeszcze innych, zaskakujących i oryginalnych aranżacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, w sypialni liczy się nie tylko wygodne łóżko i miękki materac. Nie bez znaczenia jest także wystrój i dobór dodatków, które wpływają na to, jaki charakter ma wnętrze. Może być pusto i monotonnie lub ciekawie i ze smakiem.

Najszybszym sposobem na odświeżenie aranżacji są plakaty do sypialni. Gdy myślimy o zmianie wyglądu naszego wnętrza do głowy przychodzi nam od razu myśl o remoncie, malowaniu ścian lub kupowaniu nowych mebli. Tymczasem wystarczy naprawdę niewiele, aby całkowicie zmienić wygląd pokoju co potwierdza także specjalista od aranżacji wnętrz z portalu Redro.pl:

Zasada „mniej znaczy więcej” to najlepszy sposób na to, aby przeprowadzić szybką, ale spektakularną metamorfozę sypialni. Jeśli Twoje wnętrze jest wygodnie, praktycznie i stylowo urządzone, nie ma potrzeby, aby dokonywać tam dekoratorskiej rewolucji. Nowoczesne plakaty do sypialni zawieszone w najbardziej reprezentacyjnej części wnętrza sprawią, że stylizacja nabierze zupełnie nowego charakteru i to w mgnieniu oka.

Niewielki dodatek o wielkim znaczeniu

Jakie plakaty na ścianę do sypialni są teraz modne? Kwiatowe czy geometryczne wzory? Graficzne przedstawienia czy artystyczne zdjęcia? A może kolorowy folk lub chłodny minimalizm? Zanim zaczniemy się zastanawiać, na co stawiają teraz czołowi dekoratorzy wnętrz, warto w pierwszej kolejności pomyśleć o tym, jakie motywy najbardziej podobają się… nam. Dekorując sypialnię powinniśmy pamiętać, że nikt inny, tylko właśnie my, będziemy w niej spać, wypoczywać i relaksować się. Właśnie dlatego powinniśmy sięgnąć po takie akcenty dekoracyjne, które będą odpowiadać przede wszystkim naszym gustom.

Plakat na ścianie - kolorowy wzór
Powinniśmy sięgnąć po takie akcenty dekoracyjne, które będą odpowiadać przede wszystkim naszym gustom. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

https://redro.pl/plakaty/przeznaczenia/do-sypialni/

W związku z tym, że plakaty do sypialni to prawdziwe bogactwo wzorów, od którego może łatwo zakręcić się w głowie, zapytaliśmy specjalistę z Redro.pl o to, jakie przedstawienia cieszą się największą popularnością. Poniżej przedstawiamy cztery najciekawsze propozycje!

Cztery kroki do pięknej sypialni

    1. Zabawne napisy – plakaty wcale nie muszą przemawiać do nas obrazem. Śmieszny tekst, który wprawi nas w dobry humor o poranku, motywacyjny cytat, dzięki któremu nabierzemy energii do działania lub złota myśl, która doda nam wiary w siebie, to przepis nie tylko na ciekawą aranżację, ale także znakomity nastrój. W zależności od stylistyki, jaka panuje w Twojej sypialni możesz wybrać plakat z drukowanymi literami, delikatną czcionką przypominającą odręczne pismo lub napis w stylu retro.
    2. Dyptyki do pary – Bardzo dużym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne plakaty do sypialni w formie kompozycji złożonej z dwóch oddzielnych elementów. Takie rozwiązanie sprawdzi się znakomicie, gdy zawiesimy je nad podwójnym łóżkiem, ponieważ przedstawienia dedykowane są parom. Dyptyk z napisem Mr. i Mrs., Queen i King lub wzór z wąsami i czerwonymi ustami to zabawny i niezwykle wdzięczny sposób na ozdobienie sypialni. – doradził nam specjalista z Redro.pl.
    3. Zachwycające krajobrazy – to uniwersalne i ponadczasowe rozwiązanie, które sprawdzi się w każdej aranżacji. Miłośnicy romantycznych dekoracji mogą się zdecydować na panoramę Wenecji, przedstawienie Wieży Eiffla lub kameralne, włoskie uliczki. Zwolennicy surowych aranżacji mają do dyspozycji industrialne przedstawienia – dawne, pofabryczne zabudowania lub porośnięte trawą tory kolejowe po dawnych szlakach przemysłowych. Z kolei wielbicielom minimalizmu polecamy proste pejzaże – szczyty gór odcinające się na błękitnym niebie czy spokojne fale rozlewające się po złocistym piasku.
    4. Ponadczasowe desenie – dla osób, które nie potrafią się zdecydować na wybór konkretnego przedstawienia, mamy kolorowe lub monochromatyczne desenie: zabawne groszki, poziome, marynarskie paski, pionowe łowickie pasy, czarno-białą szachownicę, elegancką pepitę lub barwną kratkę. Jeśli chcemy ożywić aranżację sięgnijmy po wzór kontrastujący z kolorem ścian, jeśli zależy nam na wyciszeniu wystroju, zdecydujmy się na delikatne, pastelowe zestawienie odcieni. W przypadku przestronnej sypialni możemy się zdecydować na dyptyk – dwa plakaty o dokładnie takim samym deseniu zawieszone u wezgłowia łóżka.
Plakaty do sypialni oparte o ścianę
W przypadku przestronnej sypialni możemy się zdecydować na dyptyk – dwa plakaty o dokładnie takim samym deseniu zawieszone u wezgłowia łóżka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Kolorowych snów!

Zaproponowane przez nas wzory plakatów to inspiracje, które mogą stać się punktem wyjścia do stworzenia jeszcze innych, zaskakujących i oryginalnych aranżacji. Dekoracja wnętrz to bowiem zabawa, łamanie sztywnych zasad i wychodzenie poza normy. Aranżowana przez Ciebie sypialnia ma być dokładnie taka, jaką sobie wymarzysz, a odpowiednio dobrane nowoczesne plakaty mają Ci pomóc osiągnąć ten cel.


Materiał partnera zewnętrznego