Kiedy możemy powiedzieć, że stworzyliśmy najlepszą dla siebie stylizację mieszkania? Wtedy, gdy doskonale się w nim czujemy i niczego nie chcielibyśmy zmienić. W grę wchodzą nie tylko meble i sprzęty, ale także dodatki, które nadają stylizacji odpowiedniego klimatu. Właśnie tym dodatkom chcemy się lepiej przyjrzeć. Pod lupę weźmiemy obrazy z cytatami na ścianę, które sprawią, że nasza dotychczasowa aranżacja na nowo do nas przemówi!

Z różnego rodzaju napisami z pewnością spotkaliśmy się w świecie mody. Bluzy lub T-shirty z zabawnymi hasłami lub motywującymi cytatami cieszą się popularnością od wielu już sezonów. W aranżacji wnętrz także spotkamy typograficzne akcenty najczęściej w formie ściennych dekoracji. Dlaczego właśnie takie ozdoby zdobyły aż tak dużą popularność? Zapytaliśmy o to eksperta z Myloview.pl:

Powodów jest z pewnością kilka. Po pierwsze, takie obrazy sprawdzą się w każdym wystroju. Wystarczy, że wybierzemy odpowiedni rodzaj czcionki, pasujący do estetyki pomieszczenia, i gotowe. Po drugie, jest to rozwiązanie ponadczasowe, ponieważ będzie się doskonale prezentować bez względu na zmieniające się trendy. Po trzecie, jest to dekoracja, która może wpłynąć na nasze samopoczucie. Obrazek z napisem o pogodnym charakterze wywoła uśmiech na naszej twarzy za każdym razem, gdy na niego spojrzymy. Właśnie dlatego jest to ozdoba, która cieszy się tak dużym zainteresowaniem.   

Bądź zmotywowany

Typografia napis motywacyjny
Typografia napis motywacyjny

https://myloview.pl/obrazy/wg-kategorii/typografia/

Zaczniemy od napisów, które sprawdzą się i w domowym zaciszu, i w służbowym biurze. Są to obrazy z motywującymi cytatami, które pomogą nam się uporać z codziennymi obowiązkami, które nie zawsze są łatwe i przyjemne. Zachowanie spokojnego umysłu, niezachwiana wiara w siebie i siły do tego, by zmagać się z przeciwnościami to rzeczy, które bardzo łatwo utracić. Czy typograficzny obraz na ścianie rozwiąże wszystkie nasze problemy? Prawdopodobnie nie, ale pozwoli nam trzymać rękę na pulsie i sprawi, że łatwiej nam będzie utrzymać wysoki poziom motywacji. Jakie napisy wybrał dla nas specjalista z Myloview.pl? „Failure is not the opposite of success. It is part of success”, „Don’t wait for the perfect moment. Take the moment and make it perfect” oraz „Rule your mind or it will rule you”.

Nastaw się pozytywnie

obrazy typografia galeria
Galeria z obrazami z pozytywnym przekazem w sypialni

Zobaczmy teraz, jakie obrazy mogą się pojawić w naszej sypialni. Tutaj stawiamy na takie akcenty, które wywołają uśmiech na naszej twarzy. Gdy rozpoczynamy dzień, powinniśmy zadbać o to, by nic nie zmąciło naszego dobrego humoru. Im lepszy będzie poranek, tym większa szansa na to, że pojawiające się na naszej drodze trudności pokonamy bez większego problemu i stresu. Spośród szerokiej oferty haseł z pewnością uda nam się wybrać coś idealnego. Co powiecie na: „Behind the cloud the sun is still shining” lub „Life is better when you’re laughing”? Takie płótno możemy wkomponować w większą całość:

Jeśli mamy wolną ścianę w sypialni, stwórzmy tzw. gallery wall. Zawieśmy oprawione zdjęcia z naszych podróży, grafikę z egzotyczną rośliną i obraz z pogodnym hasłem. Takie autorskie zestawienie będzie nie tylko oryginalną ozdobą sypialni, ale także dekoracją o bardzo pozytywnym wydźwięku, – powiedział nam ekspert.

Udekoruj pokój dziecka

Obraz z napisem do pokoju dziecięcego
Obraz z napisem do pokoju dziecięcego

https://myloview.pl/obrazy/

Obrazy z cytatami na ścianę to także oryginalny pomysł na to, by urozmaicić dziecięcy wystrój. Tutaj wszystko zależy od wieku szkraba, którego pokój chcemy ozdobić. Czym warto się kierować przy wyborze określonego napisu? Tym, by był nie tylko pozytywny, ale także rozbudzał w maluchu wiarę w siebie i zachęcał go do spełniania swoich marzeń. Wśród haseł, które zasługują na uwagę, z pewnością znajduje się „Follow your dreams”, „Big journeys begin with small steps” i „If you want to be happy, be”. A jeśli nasze dziecko jest jeszcze małe, zamiast konkretnego napisu wybierzmy obraz z alfabetem. Kolorowe litery nie tylko ozdobią pokój, ale także pomogą przedszkolakowi przyswoić sobie wszystkie litery – oczywiście z naszą pomocą.

Podaruj piękny prezent

obrazy typografia salon
Typograficzny obraz sprawdzi się jako prezent

Typograficzne obrazy sprawdzą się także jako wyjątkowy prezent. Z jakiej okazji możemy podarować taki upominek? Doskonałą okolicznością są:

  • imieniny i urodziny – hasło „You are just awesome” z pewnością zachwyci solenizanta,
  • parapetówka – na którą warto przynieść coś na nowe mieszkanie, na przykład obraz z napisem „Home, sweet home”,
  • rocznica ślubu, którą świętujemy z naszą połówką – wybór eksperta z Myloview to „I love you to the moon and back”,
  • awans naszego przyjaciela – takie święto uczcimy obrazem z cytatem „It doesn’t get easier, you just get stronger”.

Może potrzebujemy odrobiny motywacji w pracy, może pogodnego akcentu o poranku, który doda nam energii, a może chcemy, by nasze dziecko rosło pełne wiary w siebie – niezależnie od tego, co nami kieruje, odpowiednio dobrany typograficzny obraz to dekoracja, która z pewnością spełni pokładane w niej nadzieje. Doda siły, wywoła uśmiech na twarzy lub czegoś nauczy – wszystko zależy od nas i od tego, na jaki wzór się zdecydujemy!


Materiał partnera zewnętrznego