Strona główna Lifestyle Dom Nowoczesne parterówki – przegląd 5. najciekawszych projektów

Nowoczesne parterówki – przegląd 5. najciekawszych projektów

283
0
dom parterowy z basenem
Inwestorzy, którzy zamierzają zbudować dom jednorodzinny, coraz częściej wybierają projekty parterowe | fot.: materiał partnera

Popularność domów parterowych

Inwestorzy, którzy zamierzają zbudować dom jednorodzinny, coraz częściej wybierają projekty parterowe. Niska bryła tych domów jest harmonijnie zespolona z tarasem i ogrodem, każde pomieszczenie można bezpośrednio z nimi połączyć, co gwarantuje stały kontakt z przyrodą. Zaletą domów parterowych jest wygodna komunikacja na jednym poziomie bez schodów, co pozwala seniorom przemieszczać się wygodnie, a dzieciom czuć się bezpiecznie. Wnętrz nie ograniczają skosy, są więc bardziej przestronne i dobrze doświetlone dużymi przeszkleniami. Usytuowane na jednej kondygnacji strefy użytkowe można ciekawie zaaranżować i odpowiednio zintegrować z ogrodem, który jest naturalnym tłem dla domu. Osłonięte tarasy spełniać mogą funkcję jadalni na świeżym powietrzu.

Prezentujemy 5 najciekawszych parterówek

Kiedy wybieramy projekt domu, musimy pamiętać o jego zgodności z wymogami MPZP/WZ oraz jak najdokładniej określić nasze indywidualne potrzeby. W kolekcji ARCHON+ przygotowanej przez doświadczonych architektów mamy do wyboru rozmaite projekty domów parterowych, które sprawdzą się w realizacji na dowolnych typach działek, a różnorodność pod względem stylistyki wykończenia oraz układów funkcjonalnych pozwoli każdemu Inwestorowi znaleźć tutaj wiele atrakcyjnych propozycji.

Prezentujemy kilka wybranych projektów parterówek

  • Projekt domu parterowego z dachem czterospadowym i efektownymi przeszkleniami

powierzchnia domu 121,25 m2 (4 pokoje, kuchnia, jadalnia, 2 łazienki, spiżarnia, garderoba) + garaż 35,52 m2 + kotłownia 8,16 m2

Dom w renklodach
Dom w renklodach | fot.: materiał partnera

„Dom w renklodach 15 (G2)” to projekt efektownej parterówki o nowoczesnej bryle z dużymi przeszkleniami i dwustanowiskowym garażem. Zgodna z aktualnymi trendami kompozycja elewacji łączy jasny tynk z drewnianą okładziną oraz strukturą betonu. Klarowny podział wnętrza na strefy dzienną i nocną oferuje mieszkańcom komfortowe warunki użytkowania. Przestrzeń dzienna z salonem i jadalnią jest otwarta na ogród i łączy się z tarasem w podcieniu. Przy doświetlonej narożnym oknem kuchni zaprojektowano spiżarnię. Strefa nocna obejmuje trzy pokoje, wśród nich sypialnię rodziców z prywatną garderobą oraz bezpośrednim wyjściem na taras. Pomiędzy pokojami dzieci mieści się komfortowa łazienka z pełnym wyposażeniem, a z holu dostępna jest druga łazienka z prysznicem i kotłownia z pralnią.

  • Projekt małego domu parterowego – prosty i tani w budowie

powierzchnia domu 94,70 m2 (4 pokoje, kuchnia, jadalnia, łazienka, toaleta, garderoba) + kotłownia 5,50 m2

Dom w kostrzewach 4
Dom w kostrzewach 4 | fot.: materiał partnera

„Dom w kostrzewach 4” to mała parterówka o zwartej bryle z dwuspadowym dachem i efektowną nowoczesną elewacją. Przestrzeń domu, wyraźnie podzielona na część dzienną i nocną, została bardzo funkcjonalnie zaprojektowana. Otwarta i dobrze doświetlona strefa dzienna łączy w sobie funkcję salonu, jadalni i kuchni. Szerokie przeszklenie komunikuje wnętrze z tarasem, któremu romantycznego charakteru dodaje pergola. Strefa prywatna obejmuje dwa pokoje dla dzieci, sypialnię rodziców, wygodną łazienkę z pralką i suszarką oraz garderobę, która wraz z przewidzianymi w pokojach szafami zapewnia wygodę przechowywania. Z holu dostępna jest toaleta, a z wiatrołapu kotłownia. W projekcie zadbano o doskonałą organizację niewielkiej przestrzeni  i użyteczność rozwiązań funkcjonalnych.

  • Projekt małego domu parterowego w stylu nowoczesnej stodoły

powierzchnia domu 84,28 m2  (4 pokoje, kuchnia, jadalnia, łazienka, toaleta, spiżarnia) + kotłownia 3,62 m2

Dom w kosaćcach (NA)
Dom w kosaćcach (NA) | fot.: materiał partnera

„Dom w kosaćcach (NA)” to nowoczesny dom parterowy o prostej minimalistycznej bryle. Jednokondygnacyjna przestrzeń domu z wyraźnie wyodrębnionymi strefami dzienną i nocną zaprojektowana została niezwykle funkcjonalnie. W otwartej i doskonale doświetlonej strefie dziennej mieści się salon z dużą narożną kanapą, jadalnia z wyjściem na przyległy taras i kuchnia z dużą wyspą oraz spiżarnią. W części prywatnej zaprojektowano dwa pokoje dzieci, dużą sypialnię rodziców połączoną przesuwnym przeszkleniem z tarasem oraz wygodną łazienkę z wanną i prysznicem. Z korytarza dostępna jest toaleta oraz kotłownia z pralnią.

  • Projekt domu parterowego z jednostanowiskowym garażem

powierzchnia domu 117,83 m2 (4 pokoje, kuchnia, jadalnia, spiżarnia, łazienka, toaleta, pralnia, garderoba) + garaż 19,53 m2 + kotłownia 4,84 m2

Dom w cieszyniankach
Dom w cieszyniankach | fot.: materiał partnera

„Dom w cieszyniankach”  to parterówka o prostej bryle z dachem czterospadowym i jednostanowiskowym garażem. Wnętrze prezentuje klarowny układ stref użytkowania. Otwarta część dzienna to doskonale doświetlona przestrzeń z dużym salonem, jadalnią oraz ustawną kuchnią z narożnym oknem. Z salonu dostępny jest kameralny taras w podcieniu, gdzie można zaaranżować kącik kawowy. W prywatnej strefie domu mieszczą się trzy sypialnie oraz przestronna łazienka z pełnym wyposażeniem. Z korytarza dostępna jest garderoba, pralnia, spiżarnia i toaleta. Wiatrołap został wymknięty przesuwnymi drzwiami, w projekcie przewidziano możliwość przejścia do garażu.

  • Projekt domu parterowego z dwustanowiskowym garażem

powierzchnia domu 146,49 m2  (5pokoi, kuchnia, jadalnia, spiżarnia, 2 łazienki, toaleta, garderoba) + garaż 41,58 m2 + kotłownia 7,95 m2                                                                                                         

Dom w przebiśniegach 4 (G2)
Dom w przebiśniegach 4 (G2) | fot.: materiał partnera

„Dom w przebiśniegach 4 (G2)” to budynek o nowoczesnej bryle z dużymi przeszkleniami i czterospadowym dachem, oraz z wysuniętym przed elewację frontową dwustanowiskowym garażem. Wykończenie podkreśla charakter domu, monochromatyczna paleta kolorów dodaje ponadczasowej elegancji. W strefie dziennej wyraźnie zdefiniowano przestrzeń salonu, jadalni i kuchni, która dysponuje podręczną spiżarnią. Duży taras z nowoczesną pergolą to doskonałe miejsce na letnią jadalnię. Wyraźnie wyodrębniona strefa nocna mieści apartament rodziców z prywatną łazienką i garderobą oraz dwa ustawne pokoje dzieci. Kolejny pokój może spełniać funkcję gabinetu. Z korytarza dostępna jest ogólnodostępna łazienka, toaleta, a kotłownia, pełniącą jednocześnie funkcję pralni, łączy się z dwustanowiskowym garażem.

Więcej informacji o zaprezentowanych projektach oraz inne interesujące propozycje na www.archon.pl

Materiał partnera