Trudno wyobrazić sobie codzienne korzystanie z łazienki bez spoglądania w lustro — szczególnie wtedy, gdy dbamy o higienę twarzy lub chcemy przygotować się do wyjścia. Ale lustra pełnią jeszcze inną ważną funkcję. Mają duży wpływ na wygląd łazienki i przy odpowiednim umiejscowieniu optycznie ją powiększają. Dlaczego tak się dzieje? Przede wszystkim ze względu na odbijanie przestrzeni i światła, dzięki czemu pomieszczenie staje się lepiej oświetlone. Ponadto nowoczesne lustra, wyróżniające się starannie wykonaną ramą czy wbudowanym oświetlenie, stanowią oryginalną ozdobę łazienki, uzupełniając całą aranżację i dodając jej charakteru.

Starannie zaprojektowane lustra Kartell·Laufen — kolory, obok których trudno przejść obojętnie

Podczas wyboru nowoczesnych luster łazienkowych często pierwszym elementem, który zwraca naszą uwagę, jest wygląd danego modelu. Przede wszystkim jego rozmiar, kształt oraz ewentualny design ramy. Dlatego niesłabnącym zainteresowaniem projektantów i inwestorów cieszą się lustra łazienkowe występujące w oryginalnej kolekcji Kartell·Laufen. Ich niewątpliwą zaletą są niepowtarzalne kolory. W wersji bez oświetlenia klienci mogą zdecydować się na okrągłą ramę w kolorze bursztynowym, pomarańczowym, transparentnym, srebrnym, złotym, miedzianym, białym, czarnym, zielonym lub różowym. Ponadto na ramie znajdują się ozdobne ryflowania, które dodają lustrom charakteru.

Kolorowe lustra łazienkowe to ciekawy sposób na ożywienie wnętrza poprzez umieszczenie w łazience kontrastowych elementów. Warto również wspomnieć, że w kolekcji Kartell·Laufen występują nowoczesne lustra ze wbudowanym oświetleniem LED. Inwestorzy mogą zdecydować się na kilka wersji kolorystycznych ramy: bursztynową, pomarańczową, transparentną, różową i zieloną. Takie modele dodatkowo rozświetlają pomieszczenie, a także ułatwiają codzienne dbanie o higienę i wykonywanie różnych zabiegów kosmetycznych. Dzięki lepszej widoczności szybciej wykonamy makijaż lub fryzurę. Ponadto ledowe oświetlenie tworzy w łazience przyjemną atmosferę, szczególnie podczas odprężających kąpieli.

Minimalistyczne lustra Leelo, które sprawdzą się w łazienkach w różnych stylach

Równie ciekawą propozycją są lustra Leelo, które także pojawiają się w ofercie marki Laufen. W przeciwieństwie do kolekcji Kartell·Laufen wyróżniają się minimalistycznym, prostym wyglądem i prostokątnym kształtem, dzięki czemu można je z łatwością dopasować do każdej aranżacji łazienki. Co więcej, występują w wielu praktycznych rozmiarach. W efekcie sprawdzą się zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. Warto zauważyć, że wybierając duże lustro do małej łazienki, zyskamy znaczące optyczne powiększenie. Ponadto są to nowoczesne lustra łazienkowe, które występują w wersji ze wbudowanym oświetleniem LED lub ambientowym, a także z regulacją koloru 2700-6000K i dodatkową funkcją przyciemniania

nowoczesne lustra łazienka
Nowoczesne lustra, wyróżniające się starannie wykonaną ramą czy wbudowanym oświetlenie, stanowią oryginalną ozdobę łazienki, uzupełniając całą aranżację i dodając jej charakteru | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Neoklasyczne lustra The New Classic, które zachwycają precyzyjnym wykonaniem

Do oryginalnych rozwiązań należy neoklasyczne lustro łazienkowe z kolekcji The New Classic. Jest to model, który bardzo dobrze sprawdzi się w klasycznych, eleganckich łazienkach, przemycając do nich elementy nowoczesności w postaci wbudowanego oświetlenia ambientowego. Dużą zaletą tego modelu jest również materiał Saphirkeramik, z którego wykonano owalną ramę lustra. Oprócz tego, że wyróżnia się on wysoką wytrzymałością i estetycznym wyglądem, bardzo dobrze komponuje się z pozostałymi dodatkami powstałymi z  takiego materiału, które również znajdziemy w ofercie marki Laufen.

Materiał partnera zewnętrznego