Dom lub mieszkanie to najcenniejszy majątek, który posiadasz. Własna nieruchomość zapewnia poczucie bezpieczeństwa, stabilizacji i komfortu. Aby nie stracić tego wszystkiego, warto dobrze się zabezpieczyć na wypadek zdarzeń losowych, włamania z kradzieżą, klęsk żywiołowych czy innych niespodziewanych sytuacji. Poznaj ranking ubezpieczeń nieruchomości i znajdź wśród nich najlepszą ofertę dla siebie.

Znalezienie najlepszej polisy mieszkaniowej nie jest trudne. Możesz skorzystać z pomocy agenta ubezpieczeniowego, który sam znajdzie dla Ciebie ofertę lub samodzielnie, z własnej kanapy, porównać dostępne opcje i wybrać tę najkorzystniejszą. Sprawdź ten ranking i podejmij decyzję, które ubezpieczenie jest dla Ciebie najlepsze.

Polisa mieszkaniowa – ranking

Czy wiesz, że ubezpieczenia mieszkań mają naprawdę zróżnicowany koszt?. Wysokość składki za polisę zależy od wielu czynników, takich jak rok budowy, metraż, czy stosowane zabezpieczenia antywłamaniowe, a także od wybranego ubezpieczyciela oraz zakresu ochrony. Czasem różnica w propozycjach towarzystw ubezpieczeniowych sięga nawet kilkuset złotych.

Przykładowe składki roczne zostały przygotowane dla mieszkań 60 m2, które są warte 200 000 złotych. Ubezpieczenie obejmuje także OC w życiu prywatnym.

Poznaj ranking polis mieszkaniowych.

  • Generali

Wiodącym ubezpieczycielem jest Generali. To jedno z największych towarzystw ubezpieczeniowych, które od kilkudziesięciu lat oferuje ochronę mieszkań i mienia swoim klientom. Wyróżnia ich doświadczenie oraz atrakcyjna oferta dla szerokiego grona osób.

Roczna składka za ubezpieczenie mieszkaniowe w tym TU wynosi niewiele ponad 300 złotych.

  • Link4

Na początku swojej działalności firma ubezpieczeniowa miała w swojej ofercie tylko propozycje dla kierowców. Z czasem poszerzyła swoją polisę o ochronę nieruchomości i mienia. Aż 75% klientów deklaruje zadowolenie z usług tego towarzystwa.

Tutaj ubezpieczysz swoje mieszkanie za nieco ponad 200 złotych!

  • InterPolska

Na podium w rankingu polis mieszkaniowych znalazła się także niemiecka firma InterPolska. Ubezpieczyciel wiedzie prym w ubezpieczeniach zdrowotnych, jednak równie dobrze pełni swoją funkcję przy ochronie nieruchomości i mienia swoich klientów.

W tej firmie za ochronę mieszkania zapłacisz ponad 330 złotych.

  • Concordia

Na czwartym miejscu rankingu znalazło się towarzystwo ubezpieczeniowe Concordia. W Polsce funkcjonuje od 20 lat i zapewnia ochronę zarówno klientom prywatnym, jak i przedsiębiorcom, rolnikom, kredytobiorcom czy kierowcom. Rozważ tę firmę, jeśli chcesz dołączyć do szerokiego grona zadowolonych klientów. Concordia wyróżnia się niską składką za polisę mieszkaniową.

Koszt rocznego ubezpieczenia to niecałe 250 złotych.

  • Aviva

Ten ubezpieczyciel nie traci na popularności. W Polsce od ponad 30 lat i obsługuje ponad 3,5 miliona klientów. Firma specjalizuje się w ubezpieczeniach na życie, jednak dzięki trzystuletniemu doświadczeniu na rynku brytyjskim doskonale chroni także nieruchomości i mienie ruchome.

Za kompleksową ochronę mieszkania w Aviva zapłacisz ponad 500 złotych,

  • Proama

Wyróżnia się 3 pakietami ubezpieczeń nieruchomości, w ramach których opieką mogą zostać objęci także rowerzyści. Z oferty tego towarzystwa korzysta aż milion zadowolonych Polaków.

W tej firmie ubezpieczeniowej za polisę mieszkania zapłacisz niewiele ponad 300 złotych!

  • MTU24

To towarzystwo ubezpieczeniowe ma oferty dla nieruchomości, które są warte nawet milion złotych. Znajdziesz tutaj ofertę dla kredytobiorców, wynajmujących i najemców.

Za polisę mieszkaniową u tego ubezpieczyciela zapłacisz mniej niż 250 złotych.

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkaniowe?

Podczas wybierania polisy na mieszkanie nie kieruj się ceną tylko ogólnymi warunkami ubezpieczenia. W OWU znajdziesz szczegółowe informacje na temat zakresu ochrony, sumy ubezpieczenia, dodatkowych wariantach, a także listę ryzyk. Dokładnie przeanalizuj ofertę, aby była dopasowana do Twojego stylu życia i potrzeb.

Wszystko, czego potrzebujesz, znajdziesz na stronie internetowej porównywarki ubezpieczeń mieszkaniowych. Wystarczy dostęp do internetu, aby dokładnie sprawdzić dostępne opcje oraz zapisy umowy i wybrać najlepszą opcję dla siebie.


Materiał partnera zewnętrznego