Piękno aranżacji wynika nie tylko z odpowiedniego doboru wyposażenia i dodatków dekoracyjnych. W dużym stopniu zależy również od surowców, z jakich zostały one wykonane. I choć obecnie do urządzania domowych przestrzeni wykorzystuje się rozmaite, także sztuczne tworzywa, to jednak wciąż wysokie miejsce zajmują materiały naturalne. Czego dowodem są profesjonalnie wykonane meble z litego drewna, wprawiające w zachwyt nawet najbardziej wymagających użytkowników, a nieraz wręcz zyskujące rangę małych dzieł sztuki.

Meble z litego drewna – wysoka jakość, kunszt i elegancja

Duże uznanie dla mebli i sprzętów wykonanych z naturalnego, litego drewna nie jest żadną nowością. Wręcz przeciwnie: ich wyjątkowość, będąca dziełem mistrzów stolarstwa, ma przecież długą historię. Niemniej, obecność takich mebli we współczesnych domach i mieszkaniach, niezmiennie kojarzy się z elegancją czy wytwornością (nie tylko zresztą w budynkach mieszkalnych, ale również w przestrzeniach biurowych). Po sprzęty z naturalnego, litego drewna chętnie sięgają osoby oczekujące wyjątkowo solidnych produktów, które mimo upływu lat zachowają swój szlachetny charakter, a przy tym będą na swój sposób unikatowe. Takie meble, zwłaszcza odpowiednio zadbane, cechują się szczególną trwałością, wyróżniającą je na tle innych, wykorzystywanych w dzisiejszych aranżacjach. Ich unikatowość polega zaś na specyfice zastosowanych materiałów. Bryła z litego drewna będzie posiadała własny, indywidualny wzór, który dodatkowo może mieć różne odcienie, w zależności od gatunku drzewa. Przykładowo, na meblach bukowych słoje i charakterystyczne cętki tworzą łagodniejszy, subtelniejszy rysunek, niż np. ma to miejsce w przypadku mebli dębowych. Te drugie odznaczają się wręcz wyraźnie wyeksponowaną strukturą, która przemawia do wielu osób swoją naturalną, mocno zaakcentowaną estetyką. Jeśli dodamy do tego wysoką jakość wykonania oraz szczególną dbałość o detale, otrzymamy obraz kunsztownych mebli, mających niebagatelny wkład w atmosferę wyjątkowości domowej aranżacji.

Naturalne meble drewniane w rozmaitych wydaniach

Meble z naturalnego, litego drewna to sprzęty z klasą, którym kolejne lata – podobnie, jak w przypadku dobrego wina czy skórzanych części garderoby – nadają szczególnego smaku i charakteru. Ale to nie oznacza, że tego typu wyposażenie jest nierozerwalnie związane z tradycyjnym czy wręcz staromodnym podejściem do wystroju wnętrz. Wręcz przeciwnie: meble z litego drewna, podobnie jak wszystkie inne, występują w rozmaitych stylach i wariantach. Renomowane salony meblowe, takie jak www.alberomeble.pl, oferują sprzęty zarówno o bardziej stonowanej, popularnej, jak i śmielszej, nowocześniejszej estetyce. Są to m.in. szafy i szafki nocne, komody, stoły i stoliki kawowe, łóżka czy regały bądź szafki RTV. Meble mogą wyglądem nawiązywać do stylu kolonialnego, zawierać zdobienia i akcenty orientalne lub afrykańskie, albo charakteryzować się klasyczną elegancją. Do tego dochodzą kwestie kolorów i odcieni materiałów – np. dużym zainteresowaniem wśród osób gustujących w jasnych aranżacjach cieszą się produkty z drzewa różanego, cechującego się ciekawą strukturą oraz miodowym wybarwieniem. Poszczególne odmiany opisywanego tworzywa wykorzystuje się nieraz w innych celach. Gdy np. dąb kojarzy się często z twardymi, solidnymi, odpornymi na eksploatację stołami, to znowu po bardziej miękkie drewno sosnowe nierzadko sięga się, jeśli chodzi o meble dziecięce i sypialniane. Możliwości w zakresie wyglądu, stylu i praktycznego zastosowania mebli z litego drewna jest tu naprawdę mnóstwo. Każda z nich jednak zapewnia wysoki poziom wykonania, smaku i elegancji, dzięki którym współczesne aranżacje – domowe lub mieszkaniowe, tradycyjne bądź nowoczesne – zyskują szczególny wymiar.


OLI