Zbliżają się Święta, dlatego wiele osób staje przed dylematem, czym obdarować bliskich. Pragniemy postawić na coś, co będzie przydatne i jednocześnie zapewni zadowolenie osobie obdarowanej. Niezwykle ciekawym rozwiązaniem jest postawienie na nowinki technologiczne, które zachwycą miłośników elektronicznych sprzętów. Warto odwiedzić sklep elektroniczny online, gdzie znajdziemy mnóstwo pomysłów na prezent pod choinkę. Co wybrać? Jakie gadżety się sprawdzą? O czym warto pamiętać?

Internetowy sklep elektroniczny

Sklep elektroniczny online to miejsce, gdzie bez problemu zamówimy potrzebne produkty bez wychodzenia z domu. Dzięki temu zaoszczędzimy czas i nie będziemy musieli chodzić po sklepach oraz stać w niekończących się kolejkach. W dobie koronawirusa dodatkowo oszczędza nam wychodzenia z domu do miejsc, w których gromadzą się ludzie. Jest to więc rozwiązanie tyleż rozsądne, co i praktyczne. Internetowy sklep elektroniczny daje także całkiem nowe możliwości odnośnie wyboru gadżetów dla prawdziwego miłośnika nowoczesnych technologii. Znajdziemy tutaj zarówno mniejsze, jak i większe urządzenia, które przydadzą się w codziennym życiu. Wybierając tego typu gadżety w sklepie elektronicznym online, mamy też możliwość porównania szerokiej oferty produktów. O czym warto pamiętać poszukując ciekawych gadżetów z kategorii: smart home? Poniżej przedstawiamy kilka propozycji, które warto wziąć pod uwagę.

Sterownik bramy drzwi garażowych

Automatyka do bramy drzwi garażowych bazuje na nowoczesnych systemach, jakie składają się z siłowników, napędów i sterowników zapewniających programowanie działania bramy garażowej. Zdalne sterowanie z pewnością poprawi komfort życia i pozwoli zaoszczędzić czas. Sterownik drzwi garażowych pozwala na zdalne otwieranie i zamykanie drzwi za pomocą telefonu lub tabletu z systemem Android lub iOS. Darmowa aplikacja sterująca Tuya, dodatkowo umożliwia automatyczne otwieranie bramy w wybranych godzinach lub po ustalonym czasie. Innowacyjne technologie tego typu pozwalają przede wszystkim na sterowanie zamykaniem i otwieraniem bramy garażowej, lecz mogą także posiadać dodatkowe funkcje. Warto zwrócić na funkcjonalność, którą oferuje geolokalizacja. Jej zastosowanie pozwala na automatyczne otwieranie bramy gdy jesteś blisko domu.

Dla kogo? Sterownik bramy drzwi garażowych sprawdzi się u wszystkich miłośników technologii i gadżetów, fanów motoryzacji w każdym wieku.

Ściemniacz światła Wi-Fi

Efektowny ściemniacz światła Wi-Fi może występować w postaci dotykowego przycisku ściennego lub jako przełącznik dotykowy z funkcją ściemniania światła, sterowany zdalnie z dowolnego miejsca na świecie za pomocą telefonu. Tego typu urządzenie współpracuje z siecią Wi-Fi i z powodzeniem jest sterowany również zdalnie. Uzyskać to można za pomocą specjalnej aplikacji na smartfona (np. za pomocą darmowej aplikacji Tuya), jak i przez komendy głosowe przy wykorzystaniu asystenta głosowego. To niezwykle unikalny pomysł na prezent, który da  wygodę użytkownikowi i posłuży mu w codziennym życiu.

Dla kogo? Ściemniacz światła Wi-Fi to ciekawe rozwiązanie dla rodzin z małymi dziećmi, a także osób starszych.

Bezprzewodowy zestaw alarmowy

Zestawy alarmowe przydadzą się w każdym domu lub mieszkaniu. Wpływają na bezpieczeństwo domowników i informują o jakiejkolwiek próbie włamania. Okazuje się, że bezprzewodowe zestawy tego typu cieszą się sporym uznaniem na rynku. Jeśli chcemy zaskoczyć bliską osobę oryginalnym prezentem pod choinkę, taki zestaw z pewnością wzbudzi zachwyt.

Wielkim atutem tego typu urządzeń jest sterowanie za pomocą aplikacji, bez konieczności podłączania mnóstwa kabli. Zwróćmy także uwagę na fakt, że alarm powinien działać niezależnie, a zatem nawet w czasie gdy system nie będzie miał dostępu do internetu.

Dla kogo? Bezprzewodowy zestaw alarmowy to świetne zabezpieczenie dla domu i firmy, sprawdzi się także w przypadku osób mieszkających samodzielnie, poszukujących intuicyjnego systemu do domu.

Czujnik otwarcia drzwi/okna

O nasze bezpieczeństwo zadba także czujnik otwarcia drzwi/okna. Postawić można na następujące rodzaje czujników tego typu:

  • czujnik ruchu pasywnej podczerwieni,
  • czujnik otwarcia (kontaktrony),
  • czujnik mikrofalowy.

Wybór zależy od tego, jakie są nasze oczekiwania i na jakich funkcjach najbardziej nam zależy. Nie ma nic ważniejszego niż zachowanie bezpieczeństwa we własnym domu, a podarunek tego typu sprawi, że osoba obdarowana poczuje się ważna. jak w przypadku wcześniejszych urządzeń tego typu czujnik działa we współpracy z aplikacją mobilną. Czujnik otwarcia i zamknięcia okien czy drzwi współpracujący z aplikacją rozróżnia otwarcie/zamknięcie i w zależności od tego wysyła powiadomienie na telefon użytkownikowi, który ma dostęp do internetu (także czujnik powinien znajdować się w zasięgu Wi-Fi).

Dla kogo? Czujnik otwarcia drzwi/okna to świetny pomysł dla rodziców małych dzieci oraz właścicieli zwierząt.

Kamera RTX SmartCam Wi-Fi śledzenie ruchu

Jeszcze więcej możliwości da Kamera RTX SmartCam Wi-Fi śledzenie ruchu, która także może stanowić efektowny prezent pod choinkę. Kamera posiada funkcje obrotu o 355° w poziomie oraz 120° w pionie. Jej obrotem możemy sterować ręcznie z poziomu aplikacji lub w trybie automatycznym po wykryciu ruchu. Wówczas kamera będzie podążać za śledzonym obiektem oraz może przesłać powiadomienie na telefon o wykrytym ruchu.

Dla kogo? Dla wszystkich, którzy cenią gadżety związane z bezpieczeństwem domu i rodziny.

Gadżety z kategorii smart home to doskonały pomysł na prezent dla wszystkich, którzy cenią sobie zarówno oryginalne, jak i praktyczne gadżety. Z pewnością stanowią wybór dla mężczyzn, dla których trudno jest wybrać coś ciekawego, ale i dla całych rodzin.

Oryginalne gadżety do inteligentnego domu znaleźliśmy na stronie https://elty.pl/


OLI