Strona główna Lifestyle Dom Mieszkanie wykończone pod klucz – nie tylko na wynajem

Mieszkanie wykończone pod klucz – nie tylko na wynajem

251
0
Pięknie wykończone mieszkanie
Za usługę wykończenia mieszkania pod klucz zapłacimy od około 450-500 złotych za metr kwadratowy w najtańszym pakiecie aż do ponad 1200 złotych za metr kwadratowy w pakiecie bogatym. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zakupienie mieszkania na wynajem to obecnie częsty sposób na inwestycję. Wówczas wielu kupujących decyduje się na także na usługę wykończenia pod klucz. Warto jednak pomyśleć o niej także wtedy, gdy poszukujemy czterech kątów dla siebie.

Zakupienie własnego mieszkania to poważna decyzja. Do wyboru mamy obecnie wiele nieruchomości, ale zanim zdecydujemy się na konkretną z nich, powinniśmy pamiętać o tym, żeby przeanalizować każdy, nawet najdrobniejszy szczegół.

Stan deweloperski czy pod klucz?

Skupmy się na jednym z nich, a mianowicie na wykończeniu mieszkania. Dzisiaj praktycznie każdy developer w Warszawie, a także w innych miastach oferuje klientom dwie opcje – wykończenie w standardzie deweloperskim oraz pod klucz. Stan deweloperski to stan niewykończony. Mieszkanie ma wylewki, wykonane tynki, zamontowane okna i parapety, a także poprowadzone instalacje, ale musimy położyć w nim podłogi, wykończyć ściany, zrobić łazienkę i zamontować drzwi wewnętrzne. Prace te można wykonywać samodzielnie, ale również można wynająć ekipy wykończeniowe. Z kolei stan pod klucz oznacza, że większość powyższych prac będzie wykonana przez ekipę współpracującą z deweloperem. My wybieramy tylko materiały z katalogu, a także możemy skonsultować się z projektantem wnętrz, aby efekt mógł spełnić wszystkie nasze oczekiwania.

Kiedy warto wybrać mieszkanie wykończone pod klucz?

Za usługę wykończenia mieszkania pod klucz zapłacimy od około 450-500 złotych za metr kwadratowy w najtańszym pakiecie aż do ponad 1200 złotych za metr kwadratowy w pakiecie bogatym. Zatem nie jest to wcale bardzo droga usługa, biorąc pod uwagę fakt, że cena obejmuje zarówno materiały, jak i robociznę. Mieszkanie pod klucz często wybierane jest przez inwestorów, którym zależy, aby potem je wynająć, ale możemy też zdecydować się na usługę wtedy, gdy po prostu szukamy czegoś dla siebie. Oszczędzamy nie tylko czas, ale również nerwy i pieniądze, gdyż cena wykończenia znana jest z góry. Do nowego lokum możemy też przeprowadzić się wcześniej, ponieważ prace wykończeniowe pod klucz najczęściej kończą się szybciej niż te prowadzone samodzielnie czy z zewnętrzną ekipą.


Materiał partnera zewnętrznego