Łóżka metalowe, to obok drewnianych, najczęściej wybierane modele. Wyróżniają się niepowtarzalnym stylem, eleganckim charakterem, a dzięki fantazyjnym zdobieniom, również pewnego rodzaju romantyzmem. Meble tego typu to główny element ozdobny pomieszczenia, stanowiący powrót do klasycznych rozwiązań. Jeśli zastanawiamy się nad remontem lub jesteśmy na etapie urządzania mieszkania, warto przemyśleć czy łóżko metalowe nie byłoby najlepszą opcją. Komu szczególnie polecane są takie egzemplarze?

Jak dopasować łóżko metalowe do stylu wnętrza?

Mnogość kształtów i wykończeń metalowych łóżek sprawia, iż świetnie sprawdzają się one w sypialniach urządzonych w różnych stylach. Proste konstrukcje o nieco surowym wyglądzie są polecane zwłaszcza do pomieszczeń o industrialnym charakterze. Metal stanowi jeden z surowców, który szczególnie kojarzy się z taką stylistyką. Co do kolorystyki, warto postawić na czerń. Białe wersje ze zdobieniami doskonale uzupełnią sypialnię każdej prawdziwej romantyczki, która uwielbia prowansalskie motywy. W połączeniu z odpowiednimi dodatkami oraz pościelą, wprowadzą prawdziwie przytulną atmosferę. Łóżka metalowe stanowią świetny wybór również w przypadku nowoczesnych wnętrz. W tym celu można zdecydować się chociażby na minimalistyczne egzemplarze w skandynawskim wydaniu, stanowiące połączenie bieli i brązu. Meble tego typu są dostępne na https://mirat.eu/lozka-matalowe i sprawdzają się także w dziecięcych pokojach.

metalowe łózko w sypialni
Łóżka metalowe są polecane wszystkim osobom, które przywiązują dużą wagę do trwałości i wytrzymałości mebli | fot.: unsplash

W poszukiwaniu ponadczasowych rozwiązań

Łóżka metalowe są polecane wszystkim osobom, które przywiązują dużą wagę do trwałości i wytrzymałości mebli. Ze względu na rodzaj materiału użytego do produkcji, takie modele zachowują swój atrakcyjny wygląd na długie lata. Trudno je zarysować i uszkodzić, dlatego można bez obaw wyposażyć w nie dziecięcy pokój, również z tego względu, iż trwała konstrukcja gwarantująca stabilność, pozostanie niewzruszona podczas ciągnących się bitew na poduszki czy skakania. Kolejnymi argumentami przemawiającymi na korzyść łóżek metalowych jest ich odporność na czynniki zewnętrzne. Zastosowanie powłok antykorozyjnych zabezpiecza przed powstawaniem ognisk rdzy. Nie trzeba też obawiać się o pleśnie i grzyby, które lubią rozwijać się w wilgotnym środowisku.

Praktyczność ponad wszystko

Jeśli zależy nam na funkcjonalności mebla, łóżko metalowe także stanowi strzał w dziesiątkę. Na uwagę zasługuje fakt, iż na gładkiej powierzchni nie gromadzi się nadmiernie kurz. Można z łatwością pozbyć się go za pomocą mokrej szmatki, bez konieczności używania silnych detergentów. Osoby szczególnie wrażliwe na kurz z pewnością docenią fakt, iż wolną powierzchnię pod łóżkiem można bez problemu utrzymać w czystości. Z kolei jeśli zależy nam na jak najlepszym zagospodarowaniu przestrzeni, na podłodze pod łóżkiem można ustawić pudełka z drobiazgami, których nie używamy na co dzień. Warto również wspomnieć o tym, iż meble tego typu sprawiają wrażenie lekkości. Nie są masywne, dlatego nie przytłaczają wnętrza tak jak inne, bardziej rozbudowane. Z tego względu doskonale sprawdzą się nawet w niewielkich sypialniach.

Łóżka metalowe stanowią świetny wybór w przypadku sypialni z ograniczoną wentylacją. Choć wiele osób może wskazać na ich spory ciężar, nie ma on większego znaczenia, jeśli nie planujemy częstych przeprowadzek. Nie musimy też denerwować się nieustannym skrzypieniem podczas każdego ruchu, co z pewnością docenią rodzice usypiający swoje pociechy. Jeśli szukamy praktycznego, a jednocześnie stylowego mebla do sypialni, będzie to jedno z najlepszych rozwiązań.


Materiał partnera zewnętrznego