W życiu niemal każdego młodego małżeństwa przychodzi taki czas, w którym chcą się usamodzielnić i zamieszkać we własnych czterech ścianach. Stają wtedy przed trudnym wyborem nieruchomości, która będzie dla nich najodpowiedniejsza. Mimo że mieszkania w centrum dużych aglomeracji, takich jak Warszawa, bardzo często wydają się być najlepszą opcją, to jednak za zakupem nowoczesnego domu usytuowanego poza centrum miasta przemawia bardzo wiele korzyści, które mogą okazać się nieocenione zarówno obecnie, jak i w przyszłości.

Domy z rynku pierwotnego i ich zalety

Nowy dom jest marzeniem wielu rodzin. Atrakcyjna bryła budynku w połączeniu z wysokiej jakości materiałami budowlanymi i nienagannie zagospodarowaną działką są dla potencjalnych nabywców bardzo ważnymi kwestiami. Taką ofertę stanowią m.in. domy w  Wilanowie Rezydencje Pałacowa, które zostały wzniesione na nowoczesnym osiedlu. Największymi korzyściami wynikającymi z zakupu takich nieruchomości są:

  • Niskie koszty utrzymania. Dzięki użyciu wysokiej jakości komponentów i zastosowaniu efektywnej termoizolacji, koszty ogrzewania nowych domów są znacznie niższe w porównaniu z budynkami pochodzącymi z rynku wtórnego. Ponadto przy zakupie domu prosto od dewelopera nie ponosi się opłat związanych z pośrednictwem w znalezieniu nieruchomości, a także z tytułu podatku cywilno-prawnego w wysokości 2%.
  • Wysoki poziom bezpieczeństwa. Nowo powstałe osiedla są zamknięte i strzeżone, co daje m.in. duże poczucie komfortu psychicznego.
  • Otrzymanie pełnej dokumentacji. Posiadanie wiedzy na temat położenia wszystkich domowych instalacji jest bardzo istotne dla przeprowadzania w przyszłości ewentualnych zmian w aranżacji wnętrza.
  • Jasne, duże przestrzenie. Dobrze oświetlone i otwarte pomieszczenia to obecnie standard, który bardzo dobrze wpływa na samopoczucie mieszkańców oraz wygodę i komfort mieszkania.
  • Łatwość aklimatyzacji w nowym miejscu. Do nowo powstałych osiedli wprowadzają się osoby kierujące się podobnymi przekonaniami w życiu. Z tego tytułu zarówno dorośli, jak i dzieci bardzo łatwo mogą nawiązać nowe znajomości.

Rozbudowana infrastruktura drogowa

Mogłoby się wydawać, że domy usytuowane na obrzeżach miast nie dają tak dużych możliwości swoim mieszkańcom jak nieruchomości znajdujące się w centrum aglomeracji. Jednak dobrze rozwinięta infrastruktura sprawia, że dojazd do najważniejszych części miasta nie stanowi większych problemów. Poza tym wokół osiedli powstają liczne placówki rozrywkowe i kulturalne oraz obiekty sportowe, dzięki czemu wiele atrakcyjnych miejsc jest niemal w zasięgu ręki.

Obecność rozległych terenów zielonych

Z mieszkania poza centralną częścią aglomeracji wynika jedna, bardzo duża korzyść. Jest nią stała dostępność do terenów zielonych. Taka lokalizacja jest idealna zarówno dla osób, które kochają aktywność fizyczną, jak również dla tych, którzy uwielbiają napawać się pięknem przyrody podczas weekendowego wypoczynku.


Materiał partnera zewnętrznego