Strona główna Lifestyle Dom Jakie firanki wybrać do swojego domu?

Jakie firanki wybrać do swojego domu?

49
0
komplet firan zasłon kasandra2
Salon jest najbardziej reprezentatywnym ze wszystkich pomieszczeń i to właśnie dlatego firanki, które się w nim znajdą powinny najlepiej wyglądać | fot.: materiał partnera

Urządzenie domu nie jest prostym zadaniem z wielu względów. Przede wszystkim obecnie jest możliwych naprawdę wiele kombinacji, przez co ciężko jest się zdecydować na jeden styl, który miałby dominować w domu. Ciężko jest wybrać nie tylko takie rzeczy, jak meble czy płytki, czy nawet farbę, którą pomaluje się ściany. Równie ciężko jest znaleźć odpowiednie firanki, które nie tylko będą się podobać, ale również będą naprawdę funkcjonalne. Jak zatem wybrać firanki do salonu, kuchni i sypialni? I gdzie je kupić?

  1. Jakie firanki wybrać do salonu?
  2. Jakie firanki wybrać do kuchni?
  3. Jakie firanki wybrać do sypialni?
  4. Gdzie kupować firanki?

Jakie firanki wybrać do salonu?

Salon jest najbardziej reprezentatywnym ze wszystkich pomieszczeń i to właśnie dlatego firanki, które się w nim znajdą powinny najlepiej wyglądać. Warto zastanowić się nad wyborem takich firanek, które od razu przyciągną wzrok, albo wręcz przeciwnie, takich, które będą doskonałym dopełnieniem całości wnętrza. Firanki do salonu jak najbardziej mogą być dłuższe i sięgać nawet do podłogi. Takie detale z pewnością świetnie będą prezentować się zarówno w salonie urządzonym nowocześnie, jak i tym, który urządzony jest klasycznie.

Jakie firanki wybrać do kuchni?

Jeżeli chodzi o firanki do kuchni to powinny być one przede wszystkim funkcjonalne. Warto zdecydować się na takie, które nieco zasłonią okno, dzięki czemu światło słoneczne nie będzie raziło w oczy żadnej osoby, która się w kuchni znajduje. Wiele osób oprócz firanek wiesza w oknach kuchni również zazdrostki, które świetnie sprawdzają się w miejscach, do których łatwo zajrzeć przez okno z zewnątrz takich, jak mieszkania umiejscowione na parterze.

Jakie firanki wybrać do sypialni?

Jeżeli chodzi o firanki do sypialni – to tutaj jest duża dowolność. Jako, że sypialnia jest miejscem bardzo intymnym, często nie jest urządzona pod spojrzenia gości, ale pod własny gust. A więc i w przypadku firanek, można wybrać takie modele, jakie się najbardziej podobają. Ale trzeba pamiętać o tym, aby dobrze zasłaniały światło słoneczne, które może być z rana uciążliwe.

firany do salonu
Warto kupować firanki gotowe w miejscach, które je sprzedają | fot.: materiał partnera

Gdzie kupować firanki?

Warto kupować firanki gotowe w miejscach, które je sprzedają. W Internecie można z łatwością znaleźć sklepy, które specjalizują się właśnie w sprzedaży firanek. Zdecydowanie warto jest więc kupować swoje firanki w takich miejscach, ponieważ dzięki temu będzie się miało pewność, że modele, które się kupi, będą nie tylko piękne, ale również jakościowe i łatwe do zainstalowania na karniszach.

Materiał partnera