Aranżacja domu to bardzo ekscytujący czas. Mając puste ściany, dużą przestrzeń, jesteśmy w stanie wykonać dosłownie wszystko! Ogranicza nas tak naprawdę tylko wyobraźnia, no i czasami budżet. Dlatego na wstępie, powinniśmy się mocno zastanowić, jaki styl najlepiej do nas odpowiada. Nie wiesz? Sprawdź nasze mini podsumowanie. Zapraszamy!

Zacznijmy od romantycznych chabby chic oraz vintage

Te dwa style są obecne w aranżacji od długiego czasu i wciąż się nie nudzą. Dlaczego? Ponieważ są ponadczasowe. Delikatne, charakterystycznie stylizowane, dominujące w bieli, jasnych i pastelowych barwach. Często w komplecie z drewnem, wikliną, materiałami w kratę. Ten styl idealnie pasuje do domów poza miastem, bądź do mieszkań, w których chce się stworzyć przytulny i ciepły kącik. Nie jest to do końca Twój styl? Idźmy dalej!

A może skandynawska prostota?

Skandynawski styl w wykończeniu również wiedzie prym. Oglądając obecnie zdjęcia z katalogów, widzimy dominującą tę właśnie stylistykę. Jasne meble, proste rozwiązania, geometria i minimalizm. Co prawda, nie sprawdzi się on w każdych warunkach, ale często warto przemycać do wnętrz chociażby drobne elementy. Co? Na przykład jasne odcienie, drewniane elementy, może szukanie przestrzeni i powrót do natury? Kto wie, co właśnie Tobie się spodoba.

W tym wszystkim rozróżniamy także nowoczesny, niekiedy i futurystyczny klimat mebli i aranżacji wnętrz. Fikuśne kształty, korzystanie z różnych faktur, rozwiązań i materiałów. Myślisz o jadalni w takim właśnie stylu? Świetny pomysł. Nowoczesny styl ma świetne przykłady krzeseł i foteli, które już same w sobie będą dekoracją. Sam się przekonaj, sprawdzając przykładowe na stronie https://dotd.pl/20-krzesla-nowoczesne. Dominują tutaj laminaty, tworzywa sztuczne, połysk, biel, czerń, przeźroczystość. Jest inaczej, jest ciekawiej i idziemy o zakład, że już masz swój typ, który się podoba.

Czy w tym wszystkim, znajdziemy też inne style, o których warto poczytać? Pewnie! Będzie ich cała masa – klasyczny, art deco, kolonialny czy prowansalski. Każdy jest charakterystyczny, jedyny w swoim rodzaju, a my tak naprawdę nie podpowiemy, który najlepiej sprawdzi się w Twoim przypadku, to już zależy tylko od Ciebie!


Materiał partnera zewnętrznego