Jeżeli w niedługim czasie czeka Cię przeprowadzka lub inny wyjazd, a do swojego domu czy mieszkania masz zamiar wrócić dopiero za kilka miesięcy lub lat, nie musisz oddawać sąsiadom swoich kluczy. Nie musisz także martwić się o bezpieczeństwo Twojego lokum i rzeczy, których nie możesz zabrać ze sobą. Aby jednak tak było, powinieneś wcześniej zastanowić się w jaki sposób najlepiej zadbać o bezpieczeństwo mienia podczas Twojej nieobecności.

Zagrożenia, które trzeba brać pod uwagę

Wyjeżdżasz na dłużej, musisz przewidzieć, co może stać się z Twoimi rzeczami, kiedy dom będzie stał pusty. Część z nich, np. rośliny, które będą potrzebowały stałej opieki, możesz być może zostawić najbliższej rodzinie lub znajomym. Na pozostałe przedmioty wpływ będzie miał czas i warunki w jakich będą przechowywane. A co jeśli nie zrobisz nic? Możesz przecież przykryć wszystko folią by się nie kurzyło, zamknąć dom na wszystkie zamki i wyjechać. To rozwiązanie okazać się może jednak niewłaściwe. Dlaczego?

Podczas Twojej nieobecności nie będziesz miał możliwości kontrolowania warunków panujących w domu. Systemy ogrzewania mogą być nieużywane, a dom nie wietrzony. Kiedy nie będzie Cię w domu, warunki wilgotności i temperatury powietrza będą z pewnością gorsze, co będzie miało duży wpływ na stan Twoich mebli, obrazów, sprzętu elektrycznego i innych przedmiotów.

Musisz także pamiętać, że zostawiając wszystkie rzeczy w domu, zwłaszcza te drogocenne, narażasz się na ryzyko kradzieży. Opuszczone na pewien, dłuższy czas domy, to idealna okazja dla potencjalnych włamywaczy. Oczywiście zawsze warto zamykać dokładnie wszystkie drzwi i okna, jednak dom lub mieszkanie wypełnione sprzętem elektrycznym czy innymi cennymi przedmiotami, będzie z pewnością bardziej kuszącym owocem dla złodziei.

industrialna hala magazynowa
Tego typu magazyny dostępne są dla każdego, a ceny z reguły nie są wysokie | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak zabezpieczyć swoje rzeczy?

Ryzyka kradzieży oczywiście nie da się wyeliminować, ale możesz zabezpieczyć swoje przedmioty, zwłaszcza cenne takie jak obrazy, pamiątki, sprzęty elektroniczne czy instrumenty muzyczne w specjalnej przechowalni rzeczy, jak np. tej zlokalizowanej w Łodzi: https://www.fortis-przeprowadzki.pl/magazynowanie-i-przechowalnia-rzeczy-lodz-i-okolice/ . Tego typu magazyny dostępne są dla każdego, a ceny z reguły nie są wysokie. Panują w nich warunki idealne do magazynowania odpowiednich przedmiotów. Dodatkowo masz gwarancję bezpieczeństwa od firmy zajmującej się przechowaniem Twojego mienia.


Materiał partnera zewnętrznego