Zdrowe, ekologiczne produkty wytwarzane w gospodarstwach ekologicznych muszą spełniać szereg określonych wymogów. Warzywa i owoce muszą być wolne od pestycydów i pochodzić z plantacji czy pola, na którym nie stosowano żadnych nawozów sztucznych ani środków ochrony roślin przynajmniej przez trzy ostatnie lata. Ponadto wszystkie produkty ekologiczne muszą być przetwarzane i przechowywane zgodnie z precyzyjnie ustalonymi wymogami. Zazwyczaj produkty ekologiczne sprzedawane są w prostych, papierowych torbach.

Opakowania zgodne z najnowszymi trendami

Wzrost świadomości wśród społeczeństwa i idea dbania o środowisko naturalne wymusiło na producentach żywności oraz wielu różnych sklepach, nie tylko tych wielkopowierzchniowych, stosowanie ekologicznych opakowań. Obecnie coraz częściej, w wielu sklepach i punktach oferujących produkty spożywcze, zamiast jednorazowych torebek foliowych pojawiają się estetyczne opakowania i torby papierowe. Są nie tylko wygodne, ale nadają pewnego prestiżu sprzedawanych produktom. Klient pakując żywność w ekologiczne, papierowe torebki odnosi wrażenie, że kupuje wyjątkowe, zdrowe produkty. Ponadto panuje przekonanie, że żywność przechowywana w papierowych torbach dłużej zachowuje świeżość i ładny wygląd. Nie tylko pieczywo pakowane w papierowe torebki wygląda efektownie, ale również kawa, herbata, ziarna i płatki zbóż, ciastka, sery oraz warzywa czy owoce.

Opakowania do żywności eko

Jednym z podstawowych wymogów dotyczących ekologicznych produktów spożywczych jest określenie opakowania, w którym można przechowywać taką żywność. Opakowanie przeznaczone do naturalnej żywności wysokiej jakości również powinno być ekologiczne. Oznacza to, że opakowanie produktu powinno być ograniczone do minimum, a także może być wykorzystane ponownie. W większości przypadków opakowania ekologiczne stanowią torby papierowe, które mogą być poddane recyklingowi i przetworzone do ponownego wykorzystania.

Papierowe torebki specjalnego przeznaczenia

W papierowe torebki można zapakować naturalne pieczywo wypiekane w oparciu o dawne receptury z rozmaitych ziaren zbóż. Równie dobrze można ich używać do przechowywania czy pakowania owoców lub warzyw. W papierowych torebkach sprzedaje się wysokogatunkową kawę czy herbatę. Podobnie owoce i warzywa wyeksponowane w papierowych torebkach sugerują, że są produktami najwyższej jakości, gdyż wyglądają ekskluzywnie i pysznie.

Różnorodność wzorów i standardowe wielkości

Papierowe torebki z nadrukiem są nie tylko naturalne, lecz stanowią doskonały nośnik informacji. Nadruki stosowane na torebkach można nadrukować różne informacje. Najczęściej stosuje się jeden czytelny znak graficzny:  logotyp firmy i krótkie hasło reklamowe lub wyłącznie adres strony internetowej. Renomowani producenci papierowych opakowań oferują różne rozmiary i wzory torebek. Największą popularność zyskały papierowe torby w standardowych rozmiarach, gdyż stosowane są uniwersalnie do pakowania różnych produktów spożywczych. Papierowe torebki z nadrukami wykorzystywane są również do przygotowania upominków dla gości czy pracowników firmy.


Materiał partnera zewnętrznego