Materace piankowe to jedna z najszybciej i najbardziej dynamicznie rozwijających się grup produktów. Konsumenci cenią je za możliwość dopasowywania się do kształtu ciał a i równomierne rozłożenia ciężaru śpiącej na nich osoby. Zamiast „bezmyślnych” materacy sprężynowych uginających się całymi płaszczyznami pod ciężarem ciała, inteligentne materace piankowe reagują punktowo, co przekłada się na zdrowszy sen i lepsze krążenie krwi. Wystarczy wybrać odpowiednią dla siebie twardość, materiał i poziom cenowy materaca. Jak to zrobić?

Materac piankowy dla dzieci i młodzieży

Materace piankowe świetnie sprawdzają się w łóżeczkach najmniejszych pociech. Wysokiej jakości materace piankowe wykonane są z antybakteryjnej pianki, posiadają też doskonale wentylowany wkład. Niektóre z nich posiadają dodatkowo warstwę z włókna kokosowego. Materac Hilding Safety Smyk z kolei ma boczki wyższe od blatu, dzięki czemu materac ma kształt łódeczki i jest wyjątkowo bezpieczny dla dziecka (utrudnia wypadnięcie dziecka w przypadku używania materaca poza łóżeczkiem).

Materac piankowy sprawdzi się także w przypadku nastolatków. Trzeba jednak wybrać mądrze tak, aby materac nie zużywał się zbyt szybko. Warto zwrócić uwagę na materace kierowane właśnie do tej grupy wiekowej. Hilding Breakdance na przykład 7 zróżnicowanych stref twardości, które umożliwiają optymalne dopasowanie się jego wkładu do budowy anatomicznej użytkownika, zapewniając doskonale podparcie dla kręgosłupa w czasie snu. Średni rodzaj twardości (H2) będzie optymalny dla osób poniżej 80 kilogramów.

Materac piankowy dla dużych i ciężkich

Osoby powyżej 80 kilogramów mają często kłopot z wyborem odpowiedniego materaca. W końcu nie może być on zbyt miękki tak, aby dać odpowiednie podparcie i zapewnić zdrowy, spokojny sen. W takim przypadku sprawdzi się odpowiednio twardy materac wysokoelastyczny. Hilding Foxtrot został zbudowany ze specjalnie profilowanej pianki wysokoelastycznej, która daje elastyczność, sprężystość i komfort. Materac Hilding Foxtrot jest także wysoko odporny na odkształcenia. A przewiewność i wentylacja czyni zeń materac idealny dla alergików. To twardy materac (H3) zalecany osobom o wadze powyżej 80 kg.

Materac piankowy dla par

W przypadku par ważną cechą materaca jest nie tylko trwałość, elastyczność i sprężystość, ale i nieprzenoszenie drgań wywołanych przez wiercenie się w łóżku drugiej osoby. Dla szczególnie wymagających użytkowników idealnie spełni te wymogi materac piankowy termoelastyczny. Materac Hilding Mambo, czyli sprężysty materac dwustronny o średniej twardości przeznaczony jest zarówno dla osób do 80 kilogramów, jak i nieco cięższych. Zastosowano tu dwie pianki. Pianka termoelastyczna reaguje na temperaturę ciała i wagę użytkownika materaca, a więc daje uczucie indywidualnego dopasowania się zarówno do kształtu i wagi, jaki i pozycji snu – co będzie szczególnie ważne dla osób śpiących na przykład na brzuchu. Z kolei pianka Velvet Touch jest specjalnie stworzoną na potrzeby Hilding Anders Polska  pianką wysokoelastyczną. Jest sprężysta, elastyczna, przepuszczalna i wyjątkowo miękka w dotyku.

Materac piankowy dla alergików

Materace piankowe ze względu na swą przepuszczalność są polecane dla alergików. Wybierając jednak materac dla alergika zwróćmy uwagę na dodatkowe oznaczenia producenta. Jeśli zdecydujemy się na przykład na materac Hilding Thermo, w pakiecie otrzymamy pokrowiec Tencel – naturalny, antyalergiczny pokrowiec, wykonany z nowoczesnych włókien wiskozowych. Jego cechą jest kontrolowanie wilgotności materaca i zdolność do absorbowania jej bezpośrednio ze skóry śpiącej osoby. Włókna Tencel nie podrażniają, w naturalny sposób zapobiegają rozwojowi bakterii.

Jak więc widać, materace piankowe możemy dobierać do własnych, bardzo indywidualnych potrzeb tak, aby nasz sen był jeszcze lepszy. Niezależnie od wagi, rozmiarów, preferowanej pozycji czy zachowań współspaczy pozwolą nam na niezbędną regenerację.

Więcej materacy piankowych znajdziesz na stronie sennamaterace.pl


OLI