Strona główna Lifestyle Dom Czy warto zainwestować w bidet do łazienki?

Czy warto zainwestować w bidet do łazienki?

369
0
Bidet w łazience
Bidet przede wszystkim pozwala na łatwe dbanie o higienę intymną | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Bidet to rozwiązanie cenione przez osoby, którym zależy na higienie intymnej. Jednak nie wszyscy mają łazienki tak duże, aby móc zamontować tego typu urządzenie. Dla nich rozwiązaniem może być bidet wc komplet. Czym jest sprzęt tego rodzaju? Czy warto w niego zainwestować? W poniższym tekście próbujemy odpowiedzieć na te pytania.

Do czego służy bidet?

Bidet przede wszystkim pozwala na łatwe dbanie o higienę intymną. Jednak jego funkcjonalność nie ogranicza się jedynie do tego. To sanitariat nieoceniony wówczas, gdy w domu mieszkają dzieci i osoby starsze czy zwierzęta. Urządzenie to przydaje się m.in. upalnym latem. Wówczas po skorzystaniu z toalety można się szybko i wygodnie odświeżyć. Poza tym małe dzieci mogą w bidecie z powodzeniem umyć ręce, gdy umywalka jest dla nich zamontowana zbyt wysoko. Dodatkowo w bidecie zawsze można również schłodzić nogi bądź umyć psa czy kota niewielkich rozmiarów. Wiąże się to z oszczędnością czasu i pieniędzy. Bidet często zastępuje bowiem prysznic czy wannę.

Powrót mody na bidety

Nie wszyscy wiedzą o tym, że pierwsze informacje na temat naczyń, które pełniły funkcję podobną do bidetów pochodzą z wieku XVII. Zatem nie są to urządzenia zupełnie nowe. Na skutek stopniowego rozwoju kanalizacji stawały się one na przestrzeni wieków coraz popularniejsze. W Hiszpanii i Portugalii bidety już setki lat temu były podstawowym elementem wyposażenia łazienek. Dzisiaj po latach zapomnienia bidety zdecydowanie wracają do łask Europejczyków. Warto jednak zauważyć, że w Japonii od lat toalety myjące są standardem w wyposażeniu łazienek.

Bidet
Dzisiaj po latach zapomnienia bidety zdecydowanie wracają do łask Europejczyków | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Jak działa bidet wc komplet?

Bidet wc komplet to często toaleta myjąca będąca połączeniem miski wc z bidetem. Integralne urządzenie dwufunkcyjne to miska, którą fabrycznie wyposażono w funkcję mycia. Sprzęt ten stanowi idealne rozwiązanie dla osób, które mają małe łazienki. Tam umieszczenie osobno miski sedesowej i bidetu jest po prostu niemożliwe. Niemniej jednak istnieje również inne rozwiązanie, ponieważ bidet wc komplet to również zwykła miska wc z deską myjącą. W tym przypadku w zachowaniu higieny pomaga nakładana deska sterowana za pomocą dołączonego panelu. Całość, podobnie jak w przypadku zintegrowanej toalety myjącej, nie zajmuje dodatkowej przestrzeni łazienki

Czy warto zainwestować w toaletę myjącą?

Co ciekawe, bidet wc kompakt ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Wiele osób jest zdania, że jest to pożyteczne rozwiązanie, gdyż ułatwia utrzymanie higieny intymnej i pozwala szybko odświeżyć się w ciągu dnia. Są jednak i tacy, którzy uważają, że jest to przerost formy nad treścią. Warto jednak pamiętać, że toaleta myjąca jako urządzenie 2w1 nie zabiera cennego miejsca w łazience. Tym samym, wybierając bidet wc kompakt zamiast tradycyjnej toalety, tak naprawdę nic nie tracimy.

Bidet w łazience
Co ciekawe, bidet wc kompakt ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Wciąż wiele osób uważa bidety za zbędny luksus. Rzeczywiście przed wiekami z rozwiązania tego korzystali przede wszystkim możnowładcy. Bidety były bogato zdobione i bardzo efektowne. Jednak dzisiaj nie jest to sprzęt zarezerwowany jedynie dla wybranych. Dzisiaj higiena stoi na dużo wyższym poziomie niż przed setkami lat. Każdy ma prawo dbać o siebie każdego dnia i czuć się czysto oraz świeżo. Dzięki nowoczesnym bidetom wc nie jest to większym problemem. Na zakup takiego sprzętu pozwolić może sobie w zasadzie każdy. Rozwiązanie to polecamy szczególnie posiadaczom niewielkich łazienek, w których każdy najmniejszy fragment przestrzeni jest niezwykle istotny.


Materiał partnera zewnętrznego