Instalacja balustrad ze stali nierdzewnej na tarasie jest alternatywą dla balustrad aluminiowych, a dzięki nierdzewnemu ich charakterowi, nowoczesnemu wyglądowi i wysokim walorom estetycznym balustrady ze stali nierdzewnej stały się obecnie popularnym trendem wśród projektantów i użytkowników. Stal nierdzewna stosowana do konstrukcji balustrad charakteryzuje się trwałością i jest bardziej odporna niż aluminium, które jest bardziej miękkie i kruche, a ponadto stal nierdzewna może pozostać nienaruszona przez kilka dziesięcioleci, a zatem ma dłuższą żywotność. Słupki, rury i poręcze do balustrad tarasowych są wykonywane najczęściej ze stali nierdzewnej 316L, a jakość wybranej stali nierdzewnej będzie zależeć od estetyki i ceny za metr bieżący zestawu.

Zalety balustrady ze stali nierdzewnej

Balustrada tarasu ze stali nierdzewnej zapewnia wysokie bezpieczeństwo i ochronę przed upadkiem, pozwalając jednocześnie cieszyć się scenerią i niezakłóconym widokiem. Tego rodzaju balustrada praktycznie nie stwarza żadnych przeszkód wizualnych. Na tarasach zewnętrznych doskonale sprawdzą się zestawy balustrad ze stali nierdzewnej, z których każdy model można zamocować na okrągłych lub kwadratowych słupkach lub bezpośrednio na ścianie za pomocą wsporników ściennych. Możliwe jest również zmniejszenie wysokości zestawów poręczy, na przykład, w celu wykonania poręczy na niskiej ścianie.                                                                                                                                                                                                                                 

Niezależnie od tego, jak zostanie rozplanowana balustrada na tarasie jej zastosowanie pozostaje takie samo, trwałość, estetyka i ochrona przestrzeni. Można to nazwać na różne sposoby, ale najczęściej używanymi nazwami są poręcz, balustrada i poręcz ze stali nierdzewnej. Można również zainstalować dodatkowo siatkę ochronną, dopełniające pręty, woluty, ale także takie elementy, jak wiatrołapy i osłony przeciwsłoneczne. Zestaw poręczy służy zarówno do zachowania bezpieczeństwa, jak i do zwiększenia estetyki balustrady.                                                                             

Dobrym przykładem może być balustrada w stylu francuskim, do której konstrukcji zostały zastosowane poręcze i zakończenia rur ze stali nierdzewnej o profilu zamkniętym, gdzie można dowolnie dobrać liczbę przęseł.

Instalacja balustrady ze stali nierdzewnej

Przede wszystkim ważne jest, aby wiedzieć, że istnieją różne jakości stali nierdzewnej, z których każda spełnia określone potrzeby. Balustrady tarasowe są dostępne w wersji ze stali nierdzewnej 304 do wykonania balustrady wewnętrznej, w wersji 316 do wykonania nierdzewnej balustrady zewnętrznej i w wersji 316 polerowanej na lustro do zastosowania nad morzem.                     

Instalację balustrady ze stali nierdzewnej można wykonać przy pomocy zestawu. W zestawie znajduje się wszystko, co pozwala na łatwy i szybki montaż balustrady, bez spawania i bez konieczności kupowania dodatkowych akcesoriów. Wszystko czego potrzeba to kilka narzędzi.

Zasadniczo zaleca się montaż zestawu balustrady ze stali nierdzewnej na betonie, ale można go również zamocować w legarach tarasu drewnianego za pomocą śrub mocujących ze stali nierdzewnej lub na przykład na płytkach gresowych.

Ponadczasowe rozwiązanie

Balustrady ze stali nierdzewnej instalowane na tarasie często stanowią prawdziwe arcydzieła sztuki, gdzie projektanci potrafią zaspokoić zarówno potrzeby estetyczne, jak i praktyczne klientów z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Inspirującym rozwiązaniem może być balustrada ze stali nierdzewnej z laminowanym szkłem pomiędzy słupkami. Model balustrady ze stali nierdzewnej i szkła łączy w sobie nowoczesny wygląd, przejrzystość i bezpieczeństwo. Szklana balustrada zapewni optymalną ochronę tarasu, gdzie tafle szklane są stabilnie utrzymywane przez zaciski do szkła przymocowane do słupków ze stali nierdzewnej.
 

W ten sposób bezpieczeństwo będzie optymalne, a balustrada będzie doskonale chronić przed ryzykiem upadku. Można przy tym zainstalować różne rodzaje szkła. Szkło bezbarwne jest całkowicie przejrzyste, natomiast białe panele ze szkła opalowego chronią przed ciekawskimi spojrzeniami, przepuszczając jednocześnie światło. W każdym przypadku szkło w połączeniu z konstrukcją balustrady ze stali nierdzewnej będzie bardzo dobrym wiatrochronem dla odsłoniętych tarasów oraz niezwykle estetycznym rozwiązaniem wyróżniającym nasz taras.

Więcej ciekawych rozwiązań dotyczących nowoczesnych balustrad na tarasie znaleźć można na stronie: http://www.inoxtom.pl/

OLI