Strona główna Lifestyle Dom 5 akcesoriów łazienkowych, które musisz mieć w swojej łazience

5 akcesoriów łazienkowych, które musisz mieć w swojej łazience

284
0
Akcesoria łazienkowe
Zebraliśmy to, co przez większość z nas, uważane jest za must-have w każdej łazience. | fot.: fotolia.com, 112499798 | autor: maglara

Tak jak kuchnia bez talerzy i szklanek nie może żyć, tak i łazienka ma pewne swoje obyczaje. W naszych głowach kreślą się od razu skojarzenia, które przywodzą na myśl, co w danym pomieszczeniu powinno się znaleźć. Wychodzimy temu wyzwaniu naprzeciw i zebraliśmy to, co przez większość z nas, uważane jest za taki must-have w każdej łazience.

Poznajcie najpopularniejsze akcesoria łazienkowe i dajcie znać, czy któreś dla was być może nie są niezbędne.

Pojemnik na mydło

Bez tego ani rusz. Gdyż myjemy dłonie kilkanaście razy dziennie. Tutaj możemy wybrać sobie mydelniczkę lub dozownik do mydła. Dobierzmy te akcesorium zgodnie z naszym wystrojem, by ni tylko korzystanie, ale również patrzenie było przyjemnością. Być może zapragniemy zaprojektować coś sami na warsztatach ceramicznych. Przecież to możliwe. Odrobina chęci i mamy naszą wyjątkową mydelniczkę.

Pojemniki i kosze kosmetyczne

Kosmetyków mamy sporo, bez względu na płeć. Patyczki, płatki, żele, szampony, kremy… Można tak bez końca wymieniać. Posiadając kosze i pojemniki możemy szybko i ładnie zapanować nad takim chaosem i uporządkować przestrzeń w szafce i na półkach, dzięki temu zyskamy porządek i nowe miejsca.

Dywaniki łazienkowe

To taka detal, który cieszy oko i nasze stopy! Jego kolor, rozmiar i materiał z jakiego jest wykonany powinien współgrać z całą aranżacją. Do tego chroni nas przed poślizgnięciem, a położony zaraz obok wanny lub prysznica sprawi nam przyjemność zaraz po kąpieli. Warto pamiętać o tym, aby co tydzień wyprać go, bo bardzo szybko się brudzi.

Pojemniki na akcesoria do mycia zębów

Poranne rytuały to na przykład mycie zębów. Co to za frajda i radość zafundować sobie taką miętową przyjemność. Nasza szczoteczka, pasta powinna mieć swoje miejsce w specjalnym pojemniku, co da komfort i wygodę a i zapewni higienę. Jeżeli chodzi o to, co warto wybrać to trudno jednoznacznie odpowiedzieć. Niech taki pojemnik nie zwraca za bardzo uwagi, a będzie tłem pozostałych akcesoriów łazienkowych. Warto zerknąć na specjalne kubki, które mają wgłębienia, dzięki temu szczoteczka szybciej ociekanie z wody.

Szczotka do WC

Bez niej nie obejdzie się nasza łazienka. Korzystanie z toalety wiążę się z pewnymi koniecznościami, że taka szczotka znajduje swoje zastosowanie. Tutaj ulokować ja warto gdzieś w mało widocznym miejscu, bo jakoś tak mamy, że w jej stronę niechętnie zerkamy.

Na pewno dla każdego taka lista może się odrobinę różnić. Jednak nie o tym w tym chodzi, aby ją zamykać, czy też spierać się o to, co ważniejsze. To takie podstawy, które warto wziąć pod uwagę i zastanowić się, czy są nam potrzebne.


Materiał partnera zewnętrznego