Zastanawiasz się, czy dieta pudełkowa to rozwiązanie dla Ciebie? Zanim podejmiesz jakąkolwiek decyzję, warto zapoznać się z blaskami i cieniami tego rozwiązania. Oto więc nasza lista zalet oraz wad takiej usługi realizowanej przez firmy cateringowe. Zobacz, czego się spodziewać.

Jak działa dieta pudełkowa?

Dieta pudełkowa to stosunkowo nowe rozwiązanie na polskim rynku gastronomicznym. Zasada działania tego systemu jest prosta: każdego dnia rano kurier przywozi Ci posiłki na cały dzień, które po prostu otwierasz i jesz lub musisz tylko podgrzać, np. w mikrofalówce. Zobacz, co może dać taka usługa i z jakimi wyzwaniami się wiąże.

Zalety diety pudełkowej

Co przemawia na plus diety pudełkowej?

Oszczędność czasu

Przygotowywanie posiłków, zwłaszcza w ciągu tygodnia, gdy ciągle masz coś na głowie, może być problematyczne. Przed pracą spieszysz się, więc omijasz śniadanie. W ciągu dnia wrzucasz w siebie jakiś fast food, a wieczorem nie masz już siły, żeby wyczarować treściwą kolację. Dieta pudełkowa to zmienia. Otrzymujesz gotowe dania, w których przygotowanie nie musisz inwestować dużo czasu. Po prostu otwierasz, ewentualnie podgrzewasz i jesz.

Liczba kalorii zgodna z Twoim zapotrzebowaniem

W zależności od Twojego trybu życia, jak i obecnej masy ciała oraz celów, które sobie stawiasz, potrzebujesz odpowiedniej liczby kalorii każdego dnia. Samodzielnie trochę trudno je liczyć. Dieta pudełkowa sprawia, że nie musisz, a jednocześnie masz pewność, że jesz dokładnie tyle, ile powinieneś.

Dobrze zbilansowane posiłki

Dieta pudełkowa sprzyja zdrowemu odżywianiu się. Menu powstaje pod okiem dietetyka, który czuwa nad tym, aby jadłospis zawierał wszystkie niezbędne składniki w odpowiednich proporcjach – zgodnie z piramidą żywienia zalecaną przez ekspertów.

Możliwość odkrywania nowych smaków

Nie jesteś zbyt dobrym kucharzem, więc jeśli gotujesz, to na autopilocie? Dieta pudełkowa pozwoli Ci nieco poeksperymentować z posiłkami i odkryć zupełnie nowe smaki. Ale spokojnie. Jeśli wolisz tradycyjne dania, również możesz je wybrać z jadłospisu – są dostępne, w zdrowej wersji, np. w Nice To Fit You.

Łatwiejsze osiąganie celów żywieniowych

Z dietą pudełkową będzie Ci łatwiej np. zrzucić zbędne kilogramy czy przejść na wegetarianizm. Otrzymasz dania, które zjesz z przyjemnością, a jednocześnie bez wyrzeczeń.

Jakie są wady diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa nie jest pozbawiona wad. Zobacz, na co się przygotować.

Relatywnie wysoki koszt

Cena zestawu posiłków zaczyna się od ok. 60 zł za jeden dzień. Czy to mało, czy dużo? Jeśli stołujesz się głównie w restauracjach – mało, ale jeżeli polegasz na domowych posiłkach, możesz się liczyć z większym obciążeniem budżetu. Z drugiej strony oszczędzasz czas, który poświęciłbyś na zakupy spożywcze, a przy okazji – wydawania dodatkowych kwot na niezdrowe produkty lub takie, które i tak będą smutno czekały na półce w lodówce aż do daty przeterminowania.

Konieczność odbioru posiłków od kuriera o poranku

Kurierzy jeżdżą z posiłkami od wczesnych godzin porannych. Ale spokojnie. To wcale nie oznacza, że musisz wcześniej wstawać. Wystarczy, że umówisz się z dostawcą np. na to, że będzie zostawiał jedzenie pod drzwiami. Oceń, czy to bezpieczna dla Ciebie opcja.

Ograniczone możliwości wyboru

Tak rzeczywiście jest w wielu ofertach, jednak dziś można znaleźć dietę pudełkową, która daje szerokie możliwości dokonania wyboru, i to przy pomocy prostej aplikacji mobilnej. Dlatego wcale nie musisz się ograniczać!

Nie jesteś pewien, czy pudełkowa dieta jest dla Ciebie? Najlepiej zamów posiłki na jeden czy kilka dni i przekonaj się na własnym podniebieniu! Możesz być pozytywnie zaskoczony!

Materiał partnera