Jeśli chcesz prowadzić zdrowy styl życia, musisz zmienić swoje myślenie, nastawienie, przyzwyczajenia.

Gdy jesteś głodny, odruchowo powinieneś sięgać po jabłko, a nie po batona. Jak wypracować te zdrowe nawyki, gdy masz niewiele czasu na co dzień? Odpowiedzią może być dietetyczny catering.

Zdrowy catering – nie tylko dla tych, którzy chcą schudnąć

Słowo „dieta”, często kojarzy się nam z odchudzaniem. Czas odczarować ten termin! „Dieta” oznacza po prostu sposób odżywiania się. Tak więc, dieta pudełkowa nie jest z założenia skierowana jedynie do osób, które chcą zrzucić zbędne kilogramy. Warto zainteresować się tym tematem, szczególnie jeśli chcesz zacząć zdrowo jeść i wzmocnić swój organizm.

Jeśli wybierzesz dobrą firmę, to Ty decydujesz ile kalorii dziennie dostarczy Ci wybrana dieta. Catering zapewni Ci zestawy, obfitujące z pełnowartościowe posiłki, a więc takie, które zapewnią Twojemu organizmowi wszelkich niezbędnych mikro- oraz makroelementów. Może być on stosowany przez miesiące, a nawet i lata, jeśli tylko masz na to ochotę. Posiłki są sycące, więc nie będziesz myśleć o fast foodach. Zmiana nawyków żywieniowych nie jest łatwa, ale jeśli ma się specjalistyczne wsparcie, unikniesz wielu pokus, za co szybko sobie podziękujesz.

borówki amerykańskie
„Dieta” oznacza po prostu sposób odżywiania się | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jakie korzyści oferuje fit catering?

Cateringi dietetyczne w sprawdzonych firmach, powstają przy pomocy specjalistów. To dietetycy kliniczni odpowiedzialni są za jadłospis. Ma on dostarczyć Twojemu organizmowi wszystkich substancji odżywczych i nasycić Cię tak, abyś nie podjadał między posiłkami.

Korzyści ze stosowania diety pudełkowej, możesz zauważyć już po kilku dniach. Zaczniesz po prostu czuć się lepiej, lżej. Będziesz lepiej sypiać i budzić się wypoczęty. Twoja koncentracja znacznie się poprawi, zyskasz więcej energii. Na kolejnym planie są korzyści stricte zdrowotne. Stosując najlepszy catering dietetyczny, wyrównasz ciśnienie tętnicze, uregulujesz poziom cukru we krwi oraz cholesterolu. Oddalisz więc widmo poważnych, cywilizacyjnych chorób, jak np. cukrzyca czy miażdżyca. Odpowiednio zbilansowana dieta pomoże Ci w uporaniu się z bólami głowy (nawet tymi o charakterze migrenowym!). Znikną też problemy trawienne, wzdęcia, itp.

Z pomocą diety pudełkowej możesz też – oczywiście – unormować swoją wagę, czyli pozbyć się zbędnych kilogramów. Zrobisz to w sposób bezpieczny, bo jedząc posiłki, zaplanowane przez dietetyka. Zminimalizujesz też ryzyko efektu jo-jo, ponieważ po osiągnięciu wymarzonej wagi, możesz po prostu zwiększyć kaloryczność swoich zestawów!

zdrowa owsianka posiłek z cateringu dietetycznego
Korzyści ze stosowania diety pudełkowej, możesz zauważyć już po kilku dniach | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Najlepszy catering dietetyczny to oferta dopasowana do Ciebie

Zdrowy styl życia ma być łatwy, przyjemny i przede wszystkim smaczny. Dieta pudełkowa to ogromny komfort nie tylko ze względu na fakt, że posiłki możesz zabrać ze sobą wszędzie, ponieważ są tak zapakowane, aby ich transport był bezproblemowy. To również opcja, którą możesz szczegółowo dopasować do swoich potrzeb.

W podstawowej ofercie zazwyczaj znajduje się jadłospis skierowany do osób, które nie cierpią na nietolerancje czy alergie pokarmowe i jedzą mięso. Wiele firm, jak np. Fit Apetit oferują też menu dla osób o wyjątkowych potrzebach. W ofercie możemy więc znaleźć catering wegetariański, catering wegański, bezglutenowy, beznabiałowy, niskowęglowodanowy czy też stworzony z myślą o sportowcach.

Gdy już wybierzesz dietę najlepszą dla Ciebie, możesz zdecydować o wartości kalorycznej danego zestawu, a nawet o tym, z ilu posiłków będzie się on składać! Warto też postawić na firmę, która nie uwiąże Cię miesięcznym abonamentem, a będzie elastycznie podchodzić do Twoich potrzeb. Powinieneś móc przede wszystkim wykupić zestaw próbny, aby zapoznać się z kuchnią danego cateringu. Później dobrze, jeśli możesz zdecydować w jakie dni tygodnia ma być on dostarczany pod Twój adres.


Materiał partnera zewnętrznego