Dla kobiet pragnących zadbać o swój komfort i świeżość miejsc intymnych – na rynku dostępne są delikatne, nawilżające preparaty, oparte w dużej mierze na bazie naturalnych składników roślinnych. Płyny do higieny intymnej dzięki swym specjalnie dobranym elementom zapewniają działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz pozostawiają uczucie czystości i świeżości. Kobiece środki myjące oparte są na łagodnych substancjach, wykazują właściwości zarówno pielęgnujące jak i myjące, a do tego pięknie pachną np. jaśminem lub nagietkiem.

Codzienne dbanie o higienę intymną zmniejsza ryzyko infekcji oraz uporczywych podrażnień. Produkty do mycia miejsc intymnych dla kobiet posiadają właściwości nawilżające, łagodzące, a także ochronne. Regulują również aktywność błon śluzowych, redukują ryzyko wystąpienia nieprzyjemnych infekcji intymnych. Należy jednak pamiętać, aby używać ich rozważnie, wystarczy jeden lub dwa razy dziennie, tak aby nie zakłócić funkcjonowania własnej flory bakteryjnej.

Płyn do higieny intymnej – idealny na co dzień oraz na wakacje

Do higieny miejsc intymnych kobiet powinno się stosować płyny przeznaczone specjalnie na potrzeby płci żeńskiej. Zawierają one bowiem profesjonalnie skomponowane składniki, doskonale odpowiadające zapotrzebowaniu kobiet. Płyny do higieny intymnej sprawdzą się podczas codziennej pielęgnacji skóry pod prysznicem, jak i podczas wyjazdu na wakacje, kiedy okolice miejsc intymnych potrzebują odpowiedniej troski. Zmiana wody, kąpiele w basenach, jeziorach, czy w morzu, sprzyjają infekcjom intymnych, przed którymi skutecznie chronią preparaty do higieny miejsc intymnych.

Dzięki składnikom takim jak  np. kwas mlekowy, wyciągi roślinne z macierzanki, rumianku, czy kwas laktobionowy – płyny przeznaczone do pielęgnacji wrażliwej skóry działają łagodząco i odświeżająco.

Ochrona miejsc intymnych latem

Bardzo ważna jest pielęgnacja miejsc intymnych podczas lata, kiedy to temperatura wrasta, ciało więcej się poci i może dojść do infekcji natury grzybiczej lub bakteryjnej. Dlatego podczas codziennego prysznica – rano i wieczorem – warto sięgnąć po sprawdzone płyny do higieny intymnej bazujące np. na ekstrakcie z aloesu lub z rumianku. Właściwa profilaktyka miejsc intymnych pozwala cieszyć się w pełni latem oraz zapewnia barierę ochronną przed chorobami miejsc intymnych. Dzięki dostępnym w aptekach żelom, chusteczkom i płynom do higieny intymnej delikatna skóra jest kobiet staje się idealnie nawilżona, wzbogacona witaminami oraz zregenerowana.

Warto także pamiętać, aby płyn do higieny intymnej rozprowadzać w kierunku z góry w dół – nie odwrotnie. Dzięki temu można uniknąć wnikaniu zarazków i bakterii w okolice intymne.

Materiał partnera