W okresie jesienno-zimowym większość z nas przechodzi drobne infekcje. Warto zadbać o siebie nie tylko wtedy, gdy pojawią się pierwsze objawy przeziębienia lub grypy, ale również na co dzień, w celach profilaktycznych. Naszym sojusznikiem w walce o zdrowie może okazać się miód z malina. Można go wykorzystać do przygotowywania posiłków, a także dodać do napoju, aby cieszyć się zdrowiem nawet wtedy, gdy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera.
Naturalne antybiotyki
Miód z maliną powinien na stałe zagościć w naszej domowej spiżarni. Wszystko dlatego, że zarówno miód, jak i malina, należą do grupy tak zwanych naturalnych antybiotyków, które – w przeciwieństwie do leków wydawanych na receptę – można stosować w celach profilaktycznych, praktycznie bez żadnych ograniczeń czasowych. Miód i malina posiadają właściwości, dzięki którym nasz układ odpornościowy w lepszy sposób broni się przed działaniem drobnoustrojów. Co więcej, gdy w naszym organizmie pojawią się patogeny, naturalne antybiotyki zaczynają z nimi walczyć niemal od razu, jeszcze zanim pojawią się pierwsze objawy choroby. Warto mieć na uwadze, że nie niszczą one naturalnej flory bakteryjnej żołądka.
Zdrowa profilaktyka
Stare przysłowie mówi, że lepiej jest zapobiegać, niż leczyć. Dlatego też warto codziennie spożywać przynajmniej łyżkę miodu z malinami, aby wzmocnić swój organizm. Ważna jest tutaj przede wszystkim regularność. Co więcej, należy wybierać miody naturalnego pochodzenia. W supermarketach powszechnie dostępny jest tak zwany miód sztuczny, który z prawdziwym nie ma nic wspólnego. Nie posiada on bowiem prozdrowotnych właściwości, dlatego nie może być uznany za pełnowartościowy produkt żywieniowy. Warto więc kupić naturalny miód z maliną, który charakteryzować będzie znaczna zawartość owoców. Unikajmy miodów z aromatem malinowym, który nie ma żadnych właściwości zdrowotnych. Postawmy na czysty miód z naturalnymi owocami, pochodzącymi z certyfikowanych upraw.
Jak spożywać miód?
Pomysłów na spożywanie miodu z malinami jest bardzo wiele. Wielu z nas dodaje go do herbaty bądź wody. Inni obowiązkowo dodają łyżkę miodu do owsianki, którą spożywają najczęściej na śniadanie. Dobrym pomysłem jest również polanie miodem chleba, bułki lub pieczywa chrupkiego. Innym sposobem na wykorzystanie miodu do przygotowywania posiłków jest dodanie go do pieczonych jabłek czy bananów. Jeśli jednak brakuje nam czasu bądź chęci na przygotowywanie posiłków, wystarczy spożyć miód na łyżeczce – jedna czy dwie w zupełności wystarczą, aby nasz organizm odczuł pozytywne działanie miodu i malin.
Materiał partnera