Makaron, który nie ma w składzie alergizującego białka czyli glutenu, stanowi doskonałe rozwiązanie dietetyczne dla chorych na celiakię. Ponadto, jest to ciekawa propozycja dietetyczna dla osób, które poszukują nowych inspiracji smakowych. Wśród wyżej wymienionych produktów można wyróżnić produkty typu rurki, muszelki, nitki czy też wstążki. Ten produkt spożywczy idealnie nadaje się do przygotowywania smacznego spaghetti, dań kuchni azjatyckiej, dań europejskich oraz amerykańskich. Daje on nieograniczone możliwości komponowania różnego rodzaju smacznych oraz zdrowych posiłków.

Smaczne i zdrowe makarony bezglutenowe dla każdego

Makaron bezglutenowy można dodać do tradycyjnej zupy, sałatki bądź też może on stanowić podstawę głównego dania. Charakteryzuje się on znakomitymi właściwościami odżywczymi i wybornym smakiem. Dużym zainteresowaniem cieszą się w szczególności produkty pochodzące z rolnictwa ekologicznego. Wśród smacznych i pożywnych makaronów bezglutenowych można wymienić produkty ryżowe, pełnoziarniste, strączkowe. Włoskie makarony bezglutenowe ryżowe wyprodukowane w stu procentach z mąki ryżowej są bogate w różne witaminy oraz składniki mineralne. W składzie znajdują się witaminy z grupy B oraz błonnik i żelazo. Są one również dobrym źródłem cynku oraz magnezu. Zalecane są one osobom mającym problemy z regularnym wypróżnianiem. Łagodny, ryżowy smak jest dobrze tolerowany przez dzieci. Wyżej wymienione makarony mogą być łączone z pomidorami, oliwą oraz włoskimi przyprawami.

Bezglutenowy makaron dla poszukiwaczy inspiracji w kuchni

Makaron bezglutenowy można przyrządzić podobnie jak ten klasyczny. Gotuje się go we wrzącej wodzie z dodatkiem odrobiny soli i oliwy bądź oleju. Po przyrządzeniu jest on bardzo sypki, nie lepi się i jest niezwykle smaczny. Poszukiwacze nowych doznań kulinarnych bardzo często próbują makarony bezglutenowe z dodatkiem aromatycznych zielonych ziół oraz świeżych warzyw i serów. Warto pamiętać o tym, że produkty bezglutenowe cechują się niskim indeksem glikemicznym. Dzięki temu mogą być one spożywane przez diabetyków jak i również przez osoby lubiące smaczną oraz zdrową kuchnię. Ekologiczne makarony zapakowane są w opakowaniach ze znakiem przekreślonego kłosa, który wskazuje, że w składzie nie ma glutenu. Na szczególną uwagę zasługują również produkty strączkowe, które są bogatym źródłem białka. Mogą one stanowić doskonałą alternatywę dla produktów pszennych, wyglądają bardzo podobnie, mają jednak inny smak, bardziej intensywny i wyrazisty.

Materiał partnera