Dla wielu osób produkty mleczne kojarzą się z problemami zdrowotnymi. Bóle brzucha, nadmiar gazów w jelitach, biegunka – to tylko niektóre oznaki nietolerancji laktozy. Dowiedz się, dlaczego tak się dzieje i jak można temu zaradzić. Zobacz sam, że jedzenie może przestać być źródłem obaw i na nowo stać się przyjemnością.

Czym jest laktoza?

Laktoza jest rodzajem cukru zawartego w mleku. Jego zawartość jest potwierdzona zarówno w mleku kobiecym, jak i krowim. W odróżnieniu od negatywnego działania cukru białego laktoza ma dobroczynny wpływ na człowieka. Jego pozytywne działanie polega przede wszystkim na ułatwianiu wchłaniania przez organizm jednego z najważniejszych składników mineralnych, jakim jest wapń. Cukry powstałe po rozłożeniu laktozy dodają też organizmowi energii. Rezygnacja z tak cennego źródła substancji odżywczych może odbić się negatywnie na kondycji fizycznej człowieka.

Laktoza kontra laktaza

Mimo iż powyższe słowa różnią się zaledwie jedną literą, oznaczają bardzo różne substancje. Żeby cukier mleczny (laktoza) miał wpłynąć pozytywnie na nasz organizm, musi zostać poddany rozkładającej sile laktazy, enzymu produkowanego przez człowieka oraz wiele innych ssaków. U wielu ludzi ilość laktazy w organizmie z czasem bardzo się zmniejsza lub całkowicie zanika, a przyjmowanie produktów mlecznych staje się problematyczne. Brak tego enzymu sprawia, że cukier mleczny trafiający do jelita zaczyna fermentować. Zamiast odczuwania przyjemności związanej ze spożywaniem lodów, czy też bułki z białym serem, pojawiają się problemy żołądkowe: wzdęcia, bóle brzucha oraz inne, uprzykrzające życie, dolegliwości.

Rozwiązanie problemu

W związku z rosnącą liczbą ludzi, u których diagnozuje się nietolerancję laktozy, na rynku pojawiły się preparaty z laktazą. Dla wielu osób, które nie chcą rezygnować z mlecznych smakołyków i ich zdrowotnych właściwości, jest to jedyne rozwiązanie. Jednym z bardziej wartościowych produktów tego typu jest LactoJoy. Ilość enzymu w jednej tabletce jest wystarczająca, aby na nowo cieszyć się smakiem mlecznych przetworów. Wystarczy wziąć tabletkę przed planowaną ucztą i można zapomnieć o wcześniejszych dolegliwościach. Tabletki na nietolerancję laktozy powinny się znaleźć w posiadaniu każdego, kto boryka się z tym problemem.

Kiedy następnym razem będziesz wybierać się na spotkanie ze znajomymi, nie pozwól, aby zabawę popsuły Ci żołądkowe rozterki. Pamiętaj o swoim preparacie z laktazą i ciesz się czasem w gronie najbliższych. Smacznego!


Materiał partnera zewnętrznego