Szczoteczki soniczne cieszą się coraz większą popularnością. Jak dobrać odpowiednią końcówkę do takiej szczoteczki? Sprawdź!

Codzienne mycie zębów tradycyjną szczoteczką może być dość męczące. Jeśli planujesz zakup nowej szczoteczki, rozważ wybór modelu sonicznego, który pozwoli Ci szybko i dokładnie wyczyścić zęby i przestrzenie międzyzębowe.

Czym jest szczoteczka soniczna?

Wybór odpowiedniej szczoteczki do zębów nie jest łatwym zadaniem. Na rynku dostępne są zarówno modele manualne, jak i elektryczne. Ciekawym rozwiązaniem jest zakup szczoteczki sonicznej, która jest nowoczesną wersją szczoteczki elektrycznej. Główka szczoteczki sonicznej przypomina swoim kształtem główkę tradycyjnej szczoteczki manualnej. W przeciwieństwie jednak do zwykłej szczoteczki, model soniczny jest wyposażony w grubą rączkę, w której ukryty jest akumulator.

Dlaczego szczoteczka soniczna jest lepsza od szczoteczek elektrycznych i manualnych?

Zastanawiasz się, dlaczego szczoteczki soniczne są bardziej efektywne niż szczoteczki manualne i elektryczne? Modele soniczne, w przeciwieństwie do elektrycznych, nie są wyposażone w obrotową główkę. Wykorzystują one do swojego działania technologię sonicznych fal dźwiękowych, które wprawiają włosie szczoteczki w drgania. Miękkie włókna szczoteczki sonicznej wykonują ruchy wymiatające, co pozwala na bardziej efektywne usuwanie płytki nazębnej. Fale dźwiękowe docierają głębiej niż sięga szczoteczka – dzięki temu możliwe jest nie tylko mycie powierzchni zębów, ale także czyszczenie przestrzeni międzyzębowych. Wszystko to sprawia, że szczoteczka soniczna pomaga zachować maksymalną higienę jamy ustnej.

Końcówki do szczoteczki sonicznej – jak wybrać idealną?

Podczas zakupu szczoteczki sonicznej trzeba zwrócić szczególną uwagę na dobór odpowiedniej końcówki. Poszczególne końcówki wymienne szczoteczek sonicznych mają różne właściwości, dlatego tak ważne jest dopasowanie odpowiedniego modelu do indywidualnych potrzeb. Do wyboru mamy zarówno końcówki o standardowej twardości włosia, jak i modele o bardzo miękkim włosiu (Sensitive). Miękka końcówka szczoteczki sonicznej to idealny wybór dla osób, które zmagają się z nadwrażliwością zębów i dziąseł, krwawieniem dziąseł czy odsłoniętymi szyjkami zębowymi. Końcówki szczoteczki w wersji Sensitive zapewniają delikatne, a zarazem efektywne czyszczenie zębów. Warto wiedzieć, że końcówki szczoteczek sonicznych, podobnie jak w przypadku szczoteczek tradycyjnych i elektrycznych, trzeba wymieniać co około 2-3 miesiące.

 Artykuł powstał we współpracy z Oral-B

Materiał partnera