Dieta pudełkowa jest coraz popularniejszą formą odżywiania w dzisiejszych czasach. Każdego dnia kurier dostarcza zestaw posiłków zapakowanych z osobne pojemniki jednorazowe, wystarczający na cały dzień. W rzeczywistości nic innego już nie potrzeba – taki zestaw zawiera śniadanie, obiad, kolację oraz przekąski. W zależności od własnych potrzeb można wybrać długość trwania takiego cateringu oraz inne parametry – kaloryczność, skład czy rodzaj pokarmów.

Zalety diety pudełkowej

Catering dietetyczny posiada wiele zalet. Najważniejszy jest aspekt zdrowotny – decydując się na taką formę odżywiania dostarcza się do organizmu wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Wszystkie posiłki komponowane są przez doświadczonych dietetyków i specjalistów ds. zdrowego odżywiania, przez co nie ma możliwości wystąpienia niedoborów pokarmowych. Przekłada się to na ogólny stan zdrowia, wygląd oraz dobre samopoczucie. 

Kolejnym czynnikiem, dla którego wiele osób decyduje się na catering dietetyczny, jest oszczędność czasu. Nie trzeba poświęcać kilku godzin dziennie na robienie zakupów, gotowanie, a później jeszcze zmywanie naczyń. Otrzymane posiłki są gotowe do podgrzania w kilka minut, przy czym zapakowane są w jednorazowe pojemniki, które można wyrzucić do kosza. Wiąże się z tym oszczędność pieniędzy (woda, gaz, zakupy, w trakcie których często kupujemy zupełnie niepotrzebne produkty). To idealna opcja dla osób, które nie dysponują czasem wystarczającym do samodzielnego przygotowywania pełnowartościowych posiłków lub z różnych względów nie chcą tego robić.

Jak ważne dla zdrowia jest regularne spożywanie posiłków?

Regularne spożywanie posiłków to nawyk sięgania po kolejne dania o określonych porach lub w stosunkowo równych odstępach czasu. Wpływa to pozytywnie na zdrowie i samopoczucie, ponieważ:

  • eliminuje epizody napadów głodu
  • wpływa pozytywnie na utrzymanie masy ciała, zmniejsza ryzyko nadwagi i otyłości
  • reguluje motorykę jelit, ograniczając ryzyko wystąpienia problemów żołądkowo-jelitowych
  • warunkuje prawidłowe wydzielanie hormonów
  • chroni przed spadkiem cukru we krwi
  • dostarcza energii na cały dzień
  • poprawia pamięć i koncentrację wskutek regularnego, stopniowego uwalniania cukru do krwi

Regularne spożywanie prawidłowo zbilansowanych posiłków to podstawowy czynnik umożliwiający zrzucenie zbędnych kilogramów i zadbanie o idealną sylwetkę. Jednocześnie w ciągu dnia nie pojawiają się ataki głodu, przez co nie konsument nie myśli wyłącznie o jedzeniu. Może skupić się na zupełnie innych czynnościach, w efekcie czego jego cały dzień staje się bardziej produktywny. 

Jaką dietę pudełkową wybrać?

Dieta pudełkowa powinna być dobrana zgodnie z własnymi preferencjami, zapotrzebowaniem i oczekiwaniami. W pierwszej kolejności należy obliczyć dzienne zapotrzebowanie kaloryczne, ponieważ firmy cateringowe oferują zwykle różną kalorykę. Czynnik ten dodatkowo pozwala zadbać o zdrowie i wygląd. Kolejnym ważnym aspektem jest rodzaj diety – popularnością cieszą się: sportowe, domowe, dla kobiet karmiących oraz wegetariańskie. Dzięki temu konsument otrzymuje gwarancję smacznych posiłków, zgodnych z jego własnym gustem kulinarnym. Organizm zaś otrzymuje cenne składniki odżywcze niezbędne na danym etapie życia.

Duży wybór smacznych, zdrowych i pełnowartościowych diet pudełkowych oferuje catering Just Do Eat. Na stronie internetowej można wybrać zarówno rodzaj diety, jak i jej kaloryczność. Ciekawą opcją jest tutaj dieta sokowa, która – przygotowana jedynie z naturalnych i świeżych składników – zapewnia sytość oraz oczyszcza organizm z toksyn. 

Materiał partnera