Okazuje się, że gorsety znów wróciły do łask i stają się coraz bardziej popularne na rynku. Czy rzeczywiście pomagają w pracy nad sylwetką? Czy mogą oddziaływać niekorzystnie na nasze zdrowie? Jakie mają zastosowania?

Gorset wyszczuplający

Gorsety wyszczuplające to specjalny rodzaj odzieży, który kobiety noszą na co dzień, jak i podczas ćwiczeń. Stosowanie gorsetu uważane jest za modny sposób na wyszczuplenie talii oraz podkreślenie innych atutów sylwetki. Cały czas gorsety mają swoich zwolenników, jak i przeciwników, jednakże jedno jest pewne – dzięki gorsetowi wyszczuplimy figurę i możemy dzięki niemu osiągnąć zamierzone efekty. Niestety lekarze wskazują, że zbyt długie stosowanie gorsetu tego typu może prowadzić do problemów z kręgosłupem, a także utrudniać naturalny wzrost naszego ciała. Skutki uboczne warto zatem wziąć pod uwagę przez zastanowieniem się, czy warto sięgnąć po takie akcesoria.

Jak gorset pomaga w pracy nad sylwetką?

Zakładając gorset niemal od razu odczujemy efekt zmiany naszej sylwetki, a tym samym redukcję rozmiaru i korekcję postawy. Brzuch staje się spłaszczony, biust ulega uniesieniu, a fałdki na boczkach zostają ukryte. Warto dobrać gorset dobrej jakości i zgodnie z własnym rozmiarem, dzięki czemu zniwelujemy ryzyko nieprawidłowego noszenia gorsetu.

Kolejną kwestią, którą wspomaga gorset, jest znacząca praca nad zmianą swojej sylwetki, co wiąże się także ze zmianą nawyków żywieniowych. Już od początku noszenia gorsety kobiety jedzą częściej i w mniejszych ilościach. Dzięki temu gadżetowi będziemy pamiętać o rozpoczęciu pracy nad samym sobą, łącząc zróżnicowaną dietę z aktywnością fizyczną.

Zalety noszenia gorsetu

Ciasne sznurowanie w okolicach talii jest metodą pozwalającą stopniowo zmienić sylwetkę oraz obwód talii, jednakże wymaga ono zaangażowania i samodyscypliny. Pożądany efekt osiągniemy wtedy, gdy połączymy kilka kwestii;

  • regularne ćwiczenia danych partii ciała,
  • stosowanie gorsetu redukującego z fiszbinami spiralnymi,
  • dbanie o zdrową dietę oraz spożywanie kilku (4-5) małych posiłków dziennie.

Dzięki temu rezultaty uzyskamy znacznie szybciej, ciesząc się poprawą zdrowia i pięknym ciałem. Jednakże w tym przypadku należy zachować umiar i rozsądek, nie przesadzając z noszeniem gorsetu i zbyt ciasnym zawiązywaniem.’

Z gorsetów korzystają bardzo chętnie panie, które chcą ukryć mankamenty swojej figury, podkreślając jednocześnie jej atuty. Zakładamy je pod sukienkę czy po prostu na co dzień, co w połączeniu z aktywnością fizyczną i zdrowym odżywianiem może przynieść zamierzone efekty. Z treningu talii korzystają także mężczyźni, którzy pragną zgubić kilka kilogramów i wyszczuplić sylwetkę. Aktualnie ten gadżet jest zatem z powodzeniem stosowany nie tylko przez kobiety. Jeśli cierpimy na różnorodne schorzenia, wady postawy, czy też bóle kręgosłupa, przed założeniem gorsetu warto zasięgnąć porady lekarza. Nie każdy bowiem może sobie pozwolić na ciągłe noszenie gorsetu, gdyż może się to wiązać z uszczerbkiem na zdrowiu. Jednak zachowując zdrowy rozsądek możemy uzyskać wymierne efekty.

DKO