Alkohol, narkotyki, dopalacze, leki: bardzo łatwo jest popaść w nałóg, który odciska piętno na całym naszym życiu. Lecz nawet, jeśli bardzo chcemy się od niego uwolnić, droga powrotna okazuje się o wiele bardziej wyboista. Jeśli podjąłeś / podjęłaś już pierwszy krok i wiesz, że chcesz walczyć, zapewne wiesz też, że tutaj nie ma drogi na skróty. Detoks organizmu to krok milowy dla wszystkich tych, którzy chcą się szybko i skutecznie pozbyć objawów nadużywania alkoholu oraz innych środków psychoaktywnych takich jak narkotyki i leki.

  1. Detoks organizmu: na czym to polega?
  2. Odtruwanie organizmu – ile to trwa?

W internecie znajdziesz wiele porad na temat tego, jak szybko i „łatwo” przeprowadzić odtruwanie organizmu samodzielnie. Jednak walka z uzależnieniem to sprawa o wiele bardziej poważna, niż nowa dieta i moda na detoks, który ma pomóc w utracie zbędnych kilogramów. W walce z długotrwałym nałogiem, warto poszukać profesjonalnej pomocy, tj. super detoks.

1. Detoks organizmu: na czym to polega?

Ciąg alkoholowy czy narkotykowy niezwykle trudno przerwać, nawet mimo silnej woli i szczerych chęci. Ale każda uzależniona osoba powinna wiedzieć, że jest to jak najbardziej możliwe i można sobie pomóc. W jaki sposób?

Niezależnie od tego, jakie substancje stały się twoją chorobą i w jakim punkcie uzależnienia się znajdujesz, detoks organizmu pod okiem doświadczonych ekspertów, to krok milowy w kierunku wyjścia na prostą. Profesjonaliści znają skuteczne metody walki z uzależnieniem, jednak wiedzą też, że za każdym uzależnionym kryje się odrębna historia. Dlatego każdy zasługuje na indywidualne podejście, które jest kluczem do sukcesu.

Dzięki detoksowi organizmu pozbywasz się objawów nadużywania i toksyn, nagromadzonych w twoim organizmie przez zażywanie zgubnych substancji. Detoks organizmu to proces, który wymaga odpowiednich badań i wdrożenia właściwych środków farmakologicznych. Nie da się tego przyspieszyć, ani przeprowadzić na podstawie internetowych porad.

2. Odtruwanie organizmu – ile to trwa?

Profesjonalne odtruwanie organizmu wymaga czasu, a ten uzależniony jest od sytuacji pacjenta. W tym przypadku nie ma uniwersalnych rozwiązań.

Czas, potrzebny na odtruwanie organizmu, powinien ustalić lekarz, na podstawie badań i wywiadu przeprowadzonego z osobą uzależnioną. Liczy się oczywiście stopień zatrucia organizmu i czas zażywania substancji uzależniających.

Jeśli wydaje ci się, że odtruwanie organizmu to droga przez mękę, pamiętaj, że szukanie wymówek to droga donikąd.


Materiał partnera zewnętrznego