Czym charakteryzują się przewlekłe zaparcia? Jak można je rozpoznać i w jaki sposób się ich pozbędziesz? Odpowiedzi na te, a także inne pytania, znajdziesz w naszym poradniku.

Przewlekłe zaparcia – co to takiego?

Zaparcia są bardzo kłopotliwą dolegliwością, która od czasu do czasu może spotkać każdego z nas. Powody występowania zaparć mogą być bardzo zróżnicowane, jeśli jednak wypróżniasz się rzadziej niż raz na trzy dni, a do tego towarzyszą temu dolegliwości bólowe i stolec jest zbity i twardy, najprawdopodobniej dolegają Ci zaparcia. Przewlekłe zaparcia natomiast dokuczają przez długi czas, mogą również dość często nawracać. Na szczęście nawet z przewlekłymi zaparciami możesz sobie poradzić – wystarczy poznać kilka prostych sposobów.

Przewlekłe zaparcia – co wtedy zrobić?

Najpopularniejszym i bezsprzecznie jednym z najskuteczniejszych sposobów na zaparcia jest mniejsza bądź większa korekta Twojego jadłospisu. To, jak duże zmiany musisz wprowadzić, zależy przede wszystkim od tego, w jaki sposób odżywiałeś lub odżywiałaś się do tej pory. Przede wszystkim warto wprowadzić do swojego menu produkty bogate w błonnik pokarmowy, do tego znakomicie sprawdzają się surowe warzywa i owoce czy siemię lniane. Białe pieczywo zamień na pieczywo pełnoziarniste, a każdy dzień rozpocznij od wypicia szklanki wody.

Nie bez znaczenia jest również aktywność fizyczna. Nie musisz z dnia na dzień stać się zawodowym sportowcem, ale odrobina ruchu jeszcze nikomu nie zaszkodziła – wręcz przeciwnie, może mieć bardzo pozytywny wpływ na Twój organizm i samopoczucie. Wracając jednak do zaparć, aktywność fizyczna wspiera trawienie i poprawia perystaltykę jelit. Możesz wybrać się na przejażdżkę rowerową albo spacer.

Postaraj się też nieco zwolnić – ureguluj swój tryb życia, spożywaj posiłki o podobnych porach. Znajdź też czas na poranną wizytę w toalecie, nie powinieneś się wtedy spieszyć, postaraj się zrelaksować i bez pośpiechu zająć załatwieniem swojej potrzeby w toalecie.

Xenna Balance na zaparcia przewlekłe

Jeżeli jednak powyższe metody nie spełnią Twoich oczekiwań lub po prostu chcesz zwiększyć szansę na pozbycie się zaparć, skorzystaj z preparatu Xenna Balance. Xenna saszetki to produkt z makrogolem 3350 i elektrolitami, które swoje działanie rozpoczynają dopiero w jelitach. Xenna Balance można podawać zarówno osobom dorosłym, jak i młodzieży od 12. roku życia.

Xenna saszetki to bardzo wygodna forma przechowywania i podawania preparatu – wystarczy rozpuścić proszek w wybranym płynie. Co jednak równie ważne, Xenna Balance to coś więcej niż tylko łagodny środek przeczyszczający, w jej składzie znajdują się bowiem elektrolity, których zadaniem jest zapobieganie utracie wody i mikroelementów.

Materiał partnera