Wiele osób ma problemy zdrowotne. W związku z powyższym co jakiś czas odwiedza się lekarzy. Obecnie jesteśmy świadkami istnej rewolucji w naszej służbie zdrowia. O jakiej konkretnie rewolucji mowa? Na pewno rewolucją są e-zwolnienia lekarskie. Pora dowiedzieć się o nich nieco więcej.

Czy e-zwolnienia są wygodniejsze od swoich poprzedników?

Od czasu do czasu zdarza nam się być na zwolnieniu lekarskim. Jedni z nas częściej korzystają z tej opcji, a inni rzadziej. Każdy z nas pamięta zwolnienia lekarskie w formie papierowej. Otrzymywało się je do ręki. Później mieliśmy maksymalnie tydzień, aby dostarczyć zwolnienie pracodawcy. Musimy przyznać, że w razie choroby było to troszkę uciążliwe, ponieważ jednak zwolnienie jest po to, aby się kurować w łóżku. Nie było jednak zmiłuj się.

Osoby, które miały taką możliwość, mogły kogoś poprosić o dostarczenie zwolnienia lekarskiego. Wiadomo jednak, że nie każdy ma takie wsparcie oraz taką możliwość. Szczególnie że trzeba to zrobić w godzinach pracy.

W przypadku e-zwolnień nie mamy już takiego problemu. Zwolnienia nie musimy nigdzie zanosić, ponieważ nie ma ono formy fizycznej. W rzeczywistości jest to dokument elektroniczny, który jest automatycznie wysyłany przez lekarza do naszego zakładu pracy.

Nie trzeba niczego dostarczać, czy też nikogo informować. Na pewno jest to rozwiązanie, które jest lepsze i wygodniejsze nie tylko dla pacjenta, ale także dla lekarza wystawiającego zwolnienie oraz dla pracodawcy, który natychmiast je otrzymuje.

Gdy coś jeszcze jest niezrozumiałe, to warto poczytać na ten temat w sieci. Dużo cennych informacji znajdziemy tutaj: https://e-recepta.net/e-zwolnienie

Co należy wiedzieć o chorobie Hashimoto?

Choroba, która bardzo często występuje u kobiet to choroba Hashimoto. Co to za choroba? Co powinniśmy o niej wiedzieć? Czy łatwo jest ją rozpoznać? Niestety diagnoza nie jest taka prosta. Początkowo objawy są dosyć trudne do zauważenia. Na samym początku można zauważyć pewne zmiany w wyglądzie. Najczęściej ma się bladą skórę oraz suchą. Twarz jest opuchnięta. Paznokcie są bardzo łamliwe. Można zauważyć u siebie zwiększona wagę, jak i trudności ze schudnięciem. Bardzo często kobiety narzekają na bóle stawów oraz mięśni.

Objawy są naprawdę różne. Można je połączyć z wieloma chorobami. Bardzo często ma się ten problem, że długo zajmuje czas diagnozy. U jakiego lekarza można poddać się diagnozie? Tak naprawdę to może to być tak naprawdę lekarz rodzinny. Lekarz rodzinny kieruje nas na odpowiednie badania. Jest to badanie krwi, które potwierdzi tę chorobę.

Jest to badanie TSH. Aby wykonać badanie z Narodowego Funduszu Zdrowia, potrzebujemy odpowiednie skierowanie. Bez problemu takie skierowanie wypisze nam lekarz. A co gdy choroba ta się potwierdzi? Wówczas już nie prowadzi nas lekarz rodzinny, a jesteśmy skierowani do odpowiedniego specjalisty.

W przypadku tej choroby jest to lekarz endokrynolog. U specjalisty endokrynologa możemy leczyć się prywatnie, czy też w ramach ubezpieczenia. Na pierwszą wizytę u endokrynologa w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia trzeba troszkę poczekać. Na pewno terminy nie są zbyt krótkie. Jednak na kolejne wizyty jest się już zapisywanym normalnie.

Zdecydowana większość kobiet decyduje się na wizyty prywatne. Można wówczas liczyć na lepszą opiekę lekarską. Jak wygląda leczenie tej kobiecej przypadłości? Na pewno opiera się na dobraniu dawki hormonu. Poza tym bardzo ważna jest odpowiednia dieta. Niestety nie można jeść wszystkiego, co popadnie. Musi to być zdrowa dieta. Lekarze endokrynolodzy polecają na pewno ograniczenie, czy też całkowitą rezygnację z glutenu. Dzięki temu poprawimy swój ogólny stan zdrowia.

O leczeniu powinnyśmy przeczytać nieco więcej na stronie https://e-recepta.net/blog/choroba-hashimoto-od-diagnozy-po-leczenie/. Oczywiście wiadomości zamieszczone w sieci należy traktować jedynie informacyjnie. Słuchać i liczyć się należy ze wszelkimi zaleceniami lekarza. Są one wydawane na podstawie stopnia zaawansowania naszej choroby. Nie należy także się sugerować planami leczenia innych osób. Każda osoba ma inny organizm i chyba nikogo to nie dziwi.

Kobiety chorujące na Hashimoto powinny także udać się do dietetyka. Profesjonalna rozpisana dieta na pewno przyniesie oczekiwane skutki. Oczywiście nie chodzi o to, aby się odchudzać, ale aby jeść zdrowo. Czasami wydaje nam się, że jemy zdrowo, ale w rzeczywistości wcale tak nie jest.

Na diecie wspomagającej leczenie Hashimoto najważniejsze są zbilansowane posiłki. Najlepiej, aby przejść całkowicie na dietę bezglutenową. Znalezienie produktów na sklepowych półkach produktów bez glutenu, nie jest wcale takie trudne. Kiedyś było to rzeczywiście trudne, a na dodatek produkty były bardzo drogie. Obecnie mamy do czynienia z wieloma sklepami oferującymi zdrowe produkty. Tego typu produkty można zakupić zarówno w sklepach stacjonarnych, jak i także złożyć zakupy w sklepie internetowym. Wybór należy do nas.

Nie warto na pewno się obawiać dostępności produktów. Dietetycy w większości także opierają swoje diety na produktach, które są szeroko dostępne. Co po niektórzy nawet opisują, w jakich sklepach można dane produkty zakupić. Jest to dla osoby, która musi zmienić swoje nawyki żywieniowe bardzo ważne. W końcu nie będzie trzeba spędzać długich godzin na zakupach, a tak naprawdę wszystko będzie można szybko załatwić. Podczas gotowania nowych potraw spędzamy sporo czasu nie tylko w kuchni, ale przede wszystkim w sklepach. Zaczynamy kupować produkty, na które wcześniej nawet nie zwróciliśmy uwagi. Jest to bardzo, ale to bardzo ważne. Przekonamy się także, jak można zastosować zamienniki, aby nie kupować niezdrowych produktów, a takie, które są wartościowe dla naszego organizmu.

W znanych i popularnych sieciach sklepowych znajdziemy bez problemu potrzebne nam produkty. Dzięki temu nie trzeba nigdzie specjalnie jeździć czy też składać zamówień internetowo. Jak widać, nie tylko można szybko realizować e-recepty, ale także robić zakupy.

Materiał partnera