Trening w domu jest dobrym pomysłem dla wszystkich tych, którzy nie przepadają za siłownią a czas potrzebny na dotarcie do niej wolą poświęcić na ćwiczenia. To także dobra alternatywa dla tych, którzy zdecydowanie wolą ćwiczyć bez współtowarzyszy. Taka forma aktywności może też okazać się jedyną opcją, gdy pogoda nie sprzyja ćwiczeniom na świeżym powietrzu. Aby ćwiczenia były bardziej efektywne, warto wyposażyć się w kilka niezbędnych akcesoriów.

Ciężary o zróżnicowanej wadze

Wybór tej kategorii akcesoriów jest dość duży. Możemy zdecydować się na tradycyjne hantle, kettle, sztangę lub obciążniki na nadgarstki i kostki. Jest to dobre rozwiązanie dla tych, którzy chcą zintensyfikować pracę mięśni i budować muskulaturę. Dobrze jest wybrać kilka ciężarów o różnej wadze, by stopniowo zwiększać moc swoich ćwiczeń. Jeżeli mamy miejsce, możemy kupić do domowego użytku nawet sztangę wyposażoną w kilka talerzy o różnej wadze. Przy zakupie dobrze jest zwrócić uwagę na to, by ciężary miały antypoślizgowe uchwyty i najlepiej by były pokryte materiałem, który ułatwi przechowywanie i zabezpieczy powierzchnie przed porysowaniem.

Mata do ćwiczeń

Ćwiczenia możemy wykonywać na dywanie albo podłodze, jednak znacznie przyjemniej będzie, jeśli do tego celu wybierzemy specjalną matę. Podwyższy to nie tylko sam komfort wykonywania różnych ćwiczeń i pozycji, ale sprawi, że będą one znacznie bezpieczniejsze. Do wyboru mamy maty o różnych grubościach i rozmiarach. Jeżeli ma nam ona służyć do jogi, warto trochę zainwestować i kupić taką, która będzie charakteryzować się świetną przyczepnością. Wymagające pozycje na dobrze dobranej macie nie sprawią nam problemów.

Gumy, piłki i ekspandery

Jeżeli chcemy urozmaicić swoje ćwiczenia mamy do dyspozycji wiele akcesoriów takich jak piłki, gumy i ekspandery. Piłka do ćwiczeń pomoże wszystkim tym, którzy chcą pogłębiać zakres ruchów i popracować nad postawą. Ruchy wykonywane na piłce wymuszają prawidłową postawę ciała, pomagają też uelastyczniać stawy i pozwalają pracować nad koordynacją. Dzięki niej możemy wzmocnić mięśnie i skorygować wady postawy. Używając gum i ekspanderów, możemy uruchomić pracę mięśni, których do tej pory nie ćwiczyliśmy. Zróżnicowana siła oporu pozwoli na dostosowanie do poziomu zaawansowania na każdym etapie ćwiczeń. Dzięki gumom rozszerzymy gamę wykonywanych aktywności i rozciągniemy dodatkowo interesujące nas partie mięśni.

Skakanka i hula hop

Również skakanka i hula hop mogą być ciekawym dodatkiem do ćwiczeń. Te akcesoria nie muszą być nudne. W sklepach znajdziemy opcje hula hop z wypustkami, które nie tylko będą stymulować mięśnie i je masować, ale także przy regularnym stosowaniu pomogą zwalczyć tłuszczyk. Skakanka również nie musi być zwykłym sznurkiem z uchwytami. Możemy zdecydować się na taką, która będzie zliczać nam ilość powtórzeń. To nie tylko gadżet, ale swego rodzaju motywacja do polepszania wyników.

Ćwiczenia w domu nie muszą być nudne. Warto zastanowić się jaki trening przynosi nam najwięcej przyjemności i dobrać do tego odpowiedni zestaw akcesoriów. Umilą nam czas, urozmaicą trening i pomogą wejść na nowy poziom ćwiczeń.

KMA