Rozpoczęcie przygody z makijażem nie musi być niczym trudnym. Tym bardziej że wykonywanie makijażu to żaden obowiązek, ale przede wszystkim – zabawa. Im dłużej będziesz wykonywać makijaż, tym większej nabierzesz wprawy oraz odnajdziesz własne, ulubione stylizacje i rozwiązania. Poniżej podpowiadamy – co powinno znaleźć się w kosmetyczce osoby stawiającej pierwsze kroki w temacie makijażu.

Dla początkującej makijażystki

Ilość dostępnych produktów do wykonywania makijażu potrafi naprawdę porazić. Niestety, nie ułatwia to dokonania wyboru, ani odnalezienia się w gąszczu dostępnych środków. Na samym początku pragniemy podkreślić, że nie liczy się ilość kosmetyków obecnych w naszej kosmetyczce, ale ich jakość. Kosmetyczka nie powinna być przeładowana różnymi kosmetykami, które lepiej jest wybierać precyzyjnie, pod kątem naszych predyspozycji oraz efektu wizualnego, który pragniemy osiągnąć.

Oczywiście, należy też pamiętać, że wykonanie makijażu rozpoczyna się od oczyszczenia twarzy. Wykorzystywane do tego kosmetyki również powinny znaleźć się w naszym wyposażeniu. Warto wybierać je pod kątem typu cery, do której są przeznaczone, a także zwrócić uwagę na ich skład i sposób działania. Innymi kosmetykami oczyścimy twarz z tendencją do wyprysków i nierówności, innym cerę suchą, pozbawioną jędrności.

Zestaw make-up: najważniejsze kosmetyki

Środek tonizujący w formie kremu to podstawa – należy nakładać go przed wykonaniem makijażu. Wyrównuje on koloryt cery oraz maskuje niedoskonałości.

Korektor to element, który pomoże nam zamaskować zmarszczki, opadnięte lub spuchnięte worki pod oczami, a także inne mankamenty wyglądu.

Puder służy jako kosmetyk do wykończenia makijażu, zazwyczaj dostępny w formie sypkiej. Jest idealny do szybkich poprawek gdy makijaż traci swój blask na skutek codziennego pośpiechu.

Róż to kosmetyk uwypuklający kości policzkowe oraz podkreślający kontury twarzy. Występuje w wielu odcieniach, co pozwala odnaleźć róż idealnie pasujący do predyspozycji każdej z nas. Nie należy jednak przesadzać z różem, by uzyskany efekt nie był przytłaczający.

Kosmetyki do stylizacji oczu

Cienie do twarzy to kosmetyk wykorzystywany zarówno do wykonywania makijażu oczu, jak i całej cery. Sprawdza się zarówno w poprawianiu konturu twarzy, jak i w ukrywaniu worków pod oczami lub innych niepożądanych mankamentów. Na początek, polecamy kupować zestawy 4 lub 6 kolorów cieni – na przykład kosmetyki Makeup Revolution – prezentujące naturalne barwy.  

Tusz do rzęs to podstawowy kosmetyk w stylizacji oczu. Za jego pomocą dodamy rzęsom objętości, zwiększymy ich długość oraz poprawimy ich skręt. W rezultacie spojrzenie staje się intensywne, a oczy wyglądają bardziej uwodzicielsko.

Kredka do oczu uzupełnia działanie tuszu – pomaga w optycznym powiększaniu rzęs, podkreślaniu linii powiek oraz dopełnianiu makijażu oczu. Najczęściej stosowane są kredki czarne, jednak również te w kolorze zbliżonym do cery są w wielu sytuacjach pomocne. 

Kredka do brwi to ostatni istotny element w stylizacji oczu, o którym pragniemy wspomnieć. Za jej pomocą możemy ukryć niedoskonałości naszych brwi – na przykład ich rzadkie owłosienie. Pozwala także poprawić ich kontur, wymodelować oraz podkreślić naturalny kolor.

Materiał partnera zewnętrznego