Niewątpliwie każda z nas posiada kosmetyki. Jedne mają ich większe ilości, drugie mniejsze. Jeśli nie posiadasz kosmetyków do makijażu, bez wątpienia masz w swojej kosmetyczce preparaty do pielęgnacji. To niezbędne! 

Niestety problem pojawia się wówczas, gdy szybko potrzebujemy z nich skorzystać. Wtedy zaczyna się długie szukanie. Tracisz rano czas na szperanie po szafkach, szukając ulubionej pomadki? W twojej kosmetyczce panuje chaos?
Mamy na to sposób!

1. Zakup organizera

Jest to najprostszy i najskuteczniejszy sposób na szybkie uporządkowanie wszelkich podkładów, pomadek, paletek czy pędzli. Kiedy każdy kosmetyk zostanie włożony w odseparowaną przegródkę, nigdy więcej nie będziesz miała problemu, aby go znaleźć. Dodatkowo, wygląda to bardzo estetycznie i nie musimy się bać o dodatkowe gromadzenie się bakterii na wolno leżących preparatach. Koszt takiego organizera nie jest wysoki, zależy on przede wszystkim od liczby przegródek i wielkości przedmiotu. Możemy dostać go nawet w popularnym markecie typu biedronka!

2. Małe DIY, czyli słoik i ozdobne naklejki

Kiedy nawet posiadamy już organizer, a w naszych kosmetykach mimo wszystko nadal panuje lekki chaos, spróbuj tej metody! Weź najzwyklejszy, średnich rozmiarów słoik i dokładnie go umyj. Zwróć uwagę, aby nie miał naklejonych żadnych etykietek. Następnie ozdób go wedle uznania. Ja na swoim nakleiłam powycinane wcześniej z papieru kwiatki! Potrzeba do tego jedynie kartonu, nożyczek i zwykłego kleju szkolnego. Dodatkowo, wokół otworu możesz owinąć cienki sznurek, co również nada bardzo fajny efekt. Wykorzystaj także ozdobne naklejki, które bez problemu zakupisz w księgarni czy sklepie papierniczym. Następnie weź naklejkę taką, jak przykleja się na zeszyty szkolne, by podpisać je imieniem i nazwiskiem. Napisz na niej nazwę grupy kosmetyków, które zamierzasz umieścić w podpisywanym słoiku, np „kremy na dzień”, albo „czerwone pomadki”. Naklej karteczkę na środku słoika i voilà! Ozdób tyle słoiczków, ile potrzebujesz, by posegregować wszystkie kosmetyki.

3. Znajdź osobne miejsce na przechowanie

Trzecim sposobem, który pozwoli nam raz na zawsze zapanować nad bałaganem w naszych kosmetykach, jest znalezienie osobnego miejsca na ich przechowywanie. Nie musi być to oczywiście od razu cała szuflada czy szafka. Wystarczy chociażby jedna półka! Ważne jest to, aby nasze preparaty nie leżały na widoku, gdyż po pierwsze – np. Na pędzlach mogą gromadzić się różne bakterie, a po drugie – wygląda to bardzo nieporządnie i nieestetycznie. Zawsze najlepiej jest mieć je schowane przed oczami odwiedzających nas osób!

4. Higiena

Ten punkt jest bardzo ważny w utrzymaniu porządku w naszej kosmetyczce. Zawsze pamiętaj, aby przynajmniej raz na tydzień umyć wszystkie pędzle, z których korzystałaś, robiąc makijaż. Podobnie z gąbeczkami – je też należy dokładnie wyczyścić. Nie zapominajmy także o czyszczeniu miejsca, w którym przechowujemy nasze kosmetyki i przybory. Organizery i półki/szafki, w których trzymamy nasze rzeczy, także należy utrzymywać w czystości. Jeżeli nie będziemy przestrzegać tych prostych zasad higieny, na naszych kosmetykach gromadzić się będzie kurz i roztocza! Szczególne ważne jest to w przypadku pędzli i gąbek. To tam zwykle gromadzi się najwięcej drobnoustrojów czy grzybów. A nie chcemy przecież nakładać ich ma twarz wraz z makijażem. Może to znacznie pogorszyć stan naszej skóry, ale także brudne otoczenie źle wpływa na estetykę naszej kosmetyczki i wprowadza bałagan. Pamiętajmy, że uroda jest ważna, ale to nasze zdrowie stoi na pierwszym miejscu!

5. Okresowy remanent naszej kosmetyczki

Bez wątpienia od czasu do czasu powinnyśmy zaglądać do naszych kosmetyczek i sprawdzać, czy któryś z używanych przez nas produktów nie przekroczył np. daty ważności. Jest to bardzo ważne, gdyż w przeciwnym razie, używając przeterminowanego produktu, możemy nabawić się porządnych infekcji! Nie patrzmy także na kosmetyki z sentymentem. Nie bój się wyrzucić starej pomadki czy nieużywanej kredki do oczu. Jeśli z nich nie korzystasz, zajmują one tylko zbędnie miejsce w twojej kosmetyczce, przyczyniając się do tworzenia chaosu. Nie martw się, jeśli nawet kiedyś będziesz potrzebowała skorzystać z takiego kosmetyku, drogerii jest pod dostatkiem!

Zastosuj się do tych pięciu złotych rad, a na pewno nie pożałujesz!

JKO