Lato jest czasem nierozerwalnie związane z różnymi zapachami. Przy okazji wyjazdów do kurortów wczasowych, woń gofrów i popcornu unosi się wzdłuż popularnych deptaków, a grillowane specjały czuć z odległości wielu metrów. Skoro jest lato to i temperatura powietrza bywa wysoka, żeby nie powiedzieć, że momentami nawet dokuczliwa.

A to niesie ze sobą niestety ryzyko wydzielania przez naszą skórę zapachów, które nie do końca mogą być pozytywnie kojarzone. Higiena to podstawa i temu nie zaprzeczy absolutnie nikt. Oprócz higieny, dobrze jest zadbać dodatkowo o zabezpieczenie przed nadmierną potliwością. Czy to wystarczy? Oczywiście, że nie. My, kobiety, lubimy przede wszystkim pięknie pachnieć.

Zapachy damskie

Kobiety kochają skrapiać się zapachami. Każda ma w swojej toaletce flakonik ulubionych perfum. Niektóre przedstawicielki płci pięknej lubią mieć wybór i z chęcią powiększają swoje zasoby o dodatkowe wody toaletowe (sprawdź zapachy ze sklepu Kontigo). Dzięki temu mogą w każdej chwili sięgnąć po zapach odpowiadający nastrojowi lub pasujący do zbliżającej się okazji. Świeże zapachy damskie to najczęstszy wybór na początku dnia. Dodają polotu i zapewniają delikatne uwalnianie się nuty zapachowej przez cały dzień. Jednak po intensywnym i pełnym wrażeń dniu, kiedy mamy już za sobą prysznic bądź relaksującą kąpiel, wybór często pada na coś bardzo ulotnego, lekkiego. Odpowiednie są mgiełki do ciała, które dzięki bardzo subtelnej formie aplikacji, dają poczucie odprężenia i odświeżenia. Delikatne kropelki otulają skórę zawartymi w niej olejkami lub esencjami, a niekiedy pozwalają na pewien stan relaksu i wyciszenia. Jest to świetne rozwiązanie dla tych z nas, które cenią sobie umiarkowaną intensywność zapachów.

Burberry - woda perfumowana - woman
Delikatne kropelki otulają skórę zawartymi w niej olejkami lub esencjami, a niekiedy pozwalają na pewien stan relaksu i wyciszenia. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Do zakochania jeden krok

O ile zdecydowana większość kobiet wybiera delikatne zapachy damskie na dzień, o tyle na późniejsze wyjścia nasze wybory są zgoła odmienne.

Przy okazji wieczornego bankietu, kolacji lub zwyczajnie randki, stawiamy często na bardziej wyrazisty makijaż, aby jeszcze bardziej podkreślić walory naszej urody. Strój również gra tutaj bardzo dużą rolę, ponieważ kreacje są często odważne, seksowne i z pewnością odsłaniają więcej, niż codzienny outfit. Podobnie jest z perfumami (https://kontigo.com.pl/). Nasze wybory skłaniają się często do zapachów mocniejszych, o zdecydowanie silniejszej nucie i kompozycji. Nie od wczoraj wiadomo, że niektóre bukiety perfum zawierają afrodyzjaki, a ich użycie przy okazji spotkania z płcią przeciwną może wpłynąć bardzo pozytywnie na jego przebieg. Poza tym, jak wskazują liczne badania, wyboru partnerów często dokonujemy poprzez pierwsze wrażenie, ale również poprzez tzw. chemię. A czymże jest wspomniana chemia, jak nie kombinacją zapachów ciał dwojga ludzi, doprawiona odrobiną mocnych perfum?

Lacoste Femme - woda perfumowana
Nie od wczoraj wiadomo, że niektóre bukiety perfum zawierają afrodyzjaki, a ich użycie przy okazji spotkania z płcią przeciwną może wpłynąć bardzo pozytywnie na jego przebieg. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Osobowość też jest w tym przypadku nie bez znaczenia. Osoby silne, zdecydowane i pewne siebie, częściej wybierają perfumy mocniejsze, intensywniejsze, aby na swój sposób podkreślić te najsilniejsze cechy i styl bycia. Natomiast osoby o cechach introwertycznych, wycofane i mniej kontaktowe, częściej dokonują wyboru delikatniejszych nut zapachowych.


Materiał partnera zewnętrznego