Strona główna Uroda Jakie zabiegi kosmetyczne warto zrobić jesienią

Jakie zabiegi kosmetyczne warto zrobić jesienią

238
0
zabiegi kosmetyczne jesienią
Warto więc szczególnie w tym okresie wykonać kilka zabiegów kosmetycznych, które są bardzo ważne pod kątem dbania o skórę i własny komfort | fot.: Fotolia

Zbliżająca się wielkimi krokami jesień wymusza na nas nie tylko zakup ciepłych ubrań, ale również dbania o własne zdrowie i urodę. Warto więc szczególnie w tym okresie wykonać kilka zabiegów kosmetycznych, które są bardzo ważne pod kątem dbania o skórę i własny komfort.

Jakie zabiegi wykonać jesienią?

Zabiegiem, który warto wykonać w okresie jesiennym jest depilacja laserowa. Dlaczego akurat w tej porze, a nie latem? Jest to spowodowane kilkoma czynnikami. Przede wszystkim jesienią skóra nie jest narażona na intensywne promieniowanie słoneczne, przez co unikniemy przebarwień. Ponadto przed przystąpieniem do zabiegu nie należy depilować ciała przez pewien czas, co latem jest wręcz niemożliwe. Jest to świetny sposób na szybkie pozbycie się uciążliwego owłosienia na ciele.

Kolejnym przydatnym zabiegiem, na który warto zdecydować się jesienią jest mikrodermabrazja. Jest to zabieg polegający na głębokim złuszczaniu naskórka przy pomocy specjalnych głowic diamentowych. Podobnie jak w przypadku depilacji laserowej, niewskazane jest stosowanie tego zabiegu w trakcie lata, gdy promienie słoneczne są najbardziej intensywne. Mikrodermabrazja jest stosowana u osób, które chcą zregenerować skórę bądź pozbyć się przebarwień.

Następnym zabiegiem, który warto zastosować jest fotoodmładzanie przy pomocy światła IPL. Zabieg skupia się na wytwarzaniu impulsów świetlnych, których zadaniem jest pobudzenie komórek odpowiedzialnych za produkcję kolagenu i elastyny. Oba składniki gwarantują, że skóra będzie elastyczna i odmłodzona. Fale IPL pomagają także zwalczać przebarwienia, których można nabawić się głównie w trakcie lata.

Ostatnim już zabiegiem jest peeling chemiczny. Jego głównym celem jest to samo co w przypadku mikrodermabrazji – złuszczenie naskórka. Peelingu nie należy stosować w trakcie lata, z powodu promieni słonecznych. Jesień jest najlepszą porą by wykorzystać właściwości zabiegu. Po zastosowaniu peelingu skóra staje się znacznie bardziej gładka oraz rozjaśniona. Redukcji ulegają zaś wszelkie przebarwienia, a zmarszczki stają się mniej widoczne. Po samym zabiegu należy pamiętać by odpowiednio nawilżać skórę przez najbliższe kilka dni. Jest to niezbędne by móc prawidłowo złuszczyć naskórek. Warto pamiętać by uzyskać zadowalający efekt należy go zastosować kilkukrotnie w trakcie trwającej jesieni.

Reasumując, zabiegi kosmetyczne są dobrym sposobem by zadbać o skórę. Jest to okres, w którym jest ona szczególnie narażona. Warto więc zastosować tego rodzaju zabiegi. Najpopularniejszymi są przede wszystkim depilacje laserowe, fotoodmładzanie światłem IPL oraz mikrodermabrazja. Ostatni z zabiegów może być zastąpiony przez peeling chemiczny. Oba mają takie same cele – usunięcie naskórka poprzez złuszczenie. Wszystkie zabiegi zaleca się stosować jesienią, gdy promienie słoneczne nie są tak intensywne.

MCZ