Skóra wrażliwa wymaga wyjątkowo starannej i zrównoważonej pielęgnacji. Domowe zabiegi to często za mało, dlatego warto pokusić się o wizytę w profesjonalnym gabinecie kosmetologicznym. Zanim jednak udamy się w takie miejsce, dobrze byłoby dowiedzieć się czegoś na temat konkretnych zabiegów dedykowanych cerze wrażliwej i płytko unaczynionej. 

Peeling kawitacyjny oczyści i rozświetli cerę

Peeling kawitacyjny stanowi doskonałą alternatywę dla mikrodermabrazji, która nie jest zalecana cerom wrażliwym oraz płytko unaczynionym. Bezpośrednio przed zabiegiem skóra jest dokładnie oczyszczana oraz tonizowana. Później przykładana jest do niej specjalna głowica emitująca ultradźwięki. Zabieg nie jest bolesny, a niektóre osoby mogą uznać go wręcz za przyjemny. Trwa nie więcej niż kilkanaście minut. Pozwala na usunięcie ze skóry twarzy wszelkich zanieczyszczeń, które znajdują się w porach. Wygładza również fakturę cery oraz wyrównuje jej koloryt. Można zatem liczyć na to, że skóra twarzy stanie się wyraźnie zdrowsza i bardziej promienna. Nie zostaną zaś uszkodzone kruche naczynia krwionośne i nie dojdzie do podrażnień. Aby można było jednak cieszyć się pełnią efektów, zaleca się wykonanie kilku serii zabiegu.

A może peeling chemiczny?

Kolejnym ciekawym zabiegiem dedykowanym cerze płytko unaczynionej jest peeling chemiczny. Polega on na dokładnym oczyszczeniu cery oraz zaaplikowaniu na nią preparatu z kwasem o wybranym stężeniu. Pozostaje on na skórze przez mniej więcej 20 minut. Później zostaje zneutralizowany, a na cerę aplikuje się krem łagodzący bądź maskę algową. W przypadku cery wrażliwej wykorzystuje się najczęściej kwas mlekowy, który słynie z działania silnie nawilżającego oraz kojącego podrażnienia. Kolejna propozycja dla osób z cerą płytko unaczynioną to kwas migdałowy. Działa on przeciwzapalnie oraz rozjaśniająco, dlatego poleca się go osobom zmagającym się z niedoskonałościami w postaci wyprysków i przebarwień. Peelingi chemiczne, podobnie jak kawitacyjny, muszą być wykonywane w serii.

Nawilżanie skóry kwasem hialuronowym

Cera wrażliwa może skorzystać również dzięki zabiegowi polegającemu na iniekcjach kwasy hialuronowego. W ten sposób można nie tylko wygładzić drobne zmarszczki, ale również opóźniać ich wystąpienie. Dzięki temu zabiegowi można będzie również ujednolicić koloryt naskórka oraz zwiększyć jego odporność na działanie szkodliwych czynników. Co ciekawe, dzięki zabiegowi nawilżającemu można będzie zapobiec nadmiernej utracie wody przez naskórek. To bardzo ważne w przypadku skóry wrażliwej, bo wyjątkowo źle znosi ona przesuszenie. Może się wówczas nieestetycznie czerwienić oraz złuszczać. To z kolei może negatywnie wpływać na nasze poczucie własnej atrakcyjności.

Profesjonalne gabinety kosmetologiczne mają skórze wrażliwej całkiem sporo do zaoferowania. Wśród zabiegów, z których warto skorzystać wymienić należy przede wszystkim peelingi kwasem migdałowym oraz mlekowym, a także peeling kawitacyjny. Trzeba zwrócić swoją uwagę także na nawilżanie skóry przy pomocy kwasu hialuronowego. 

AUB