Zabiegi bankietowe wbrew pozorom niewiele mają wspólnego z karnawałem. Myląca może być ich nazwa, która sugeruje wykonywanie ich od sylwestra do Ostatków. Tymczasem zabiegi bankietowe można, a nawet powinno wykonywać się niezależnie od okresu w roku, jeśli zależy nam na pięknej i zadbanej skórze.

Bankietowo, czyli szybko

Czego możemy spodziewać się po zabiegach bankietowych? Przede wszystkim bardzo szybkich efektów, które widoczne są niemal od razu po opuszczeniu salonu kosmetycznego. Zabiegi bankietowe nie są inwazyjne, nie trzeba też wykonywać całej ich serii – wystarczy jednorazowa wizyta w gabinecie kosmetycznym. Przeznaczone są one dla każdego, jednak szczególnie powinny na nie zwrócić uwagę osoby, które nie mają czasu na wieloetapowe zabiegi kosmetyczne bądź boją się wykonywać zabiegi mocno ingerujące nawet w głębokie warstwy skóry. Zabiegi bankietowe to tak zwane last minute dla tych, którzy przed imprezą bądź innym ważnym wydarzeniem nie zdążyli zadbać o swoją skórę bądź też chcą podkreślić efekty wcześniej wykonywanych zabiegów innego typu. Można je wykonać przed weselem, urodzinami czy inną imprezą, choć tak naprawdę zabieg bankietowy nie musi poprzedzać żadnego ważnego wydarzenia – można go wykonać ot tak, na co dzień.

Efekty zabiegów bankietowych

Wiele zabiegów kosmetycznych mających na celu redukcję zmarszczek czy ogólnie poprawę wyglądu skóry twarzy niesie za sobą przykre skutki uboczne, takie jak zaczerwienienie czy opuchlizna na twarzy. Przed ważną uroczystością nie możemy więc sobie pozwolić na poprawianie urody, gdyż w samym dniu wydarzenia efekt mógłby być dokładnie odwrotny. Pozostają więc zabiegi bankietowe, które nie pozostawiają na skórze efektów ubocznych. Dzięki nim możemy się nieco odmłodzić, na przykład zmniejszając cienie pod oczami, poprawiając krążenie krwi czy też redukując kurze łapki. Sam zabieg polega na dokładnym oczyszczeniu skóry twarzy, jej masażu, nałożeniu maseczki i dokładnym nawilżeniu. Możliwe są oczywiście delikatne modyfikacje, na przykład poprzez przeprowadzenia zabiegu dermabrazji lub krioterapii. Zabiegi bankietowe to także oksybrazja.

Gdzie wykonać zabiegi bankietowe?

Na ogół zabiegi bankietowe można wykonać w każdym gabinecie kosmetologicznym, a co więcej są one kierowane nie tylko do kobiet, ale również mężczyzn. Warto pamiętać, aby zabieg był oznaczony jako „bankietowy”, gdyż w przeciwnym razie, nawet gdy jego opis nie wskazuje na powstawanie jakichkolwiek efektów ubocznych, możemy się niemiło rozczarować. W razie wątpliwości warto spytać personel o zabiegi natychmiastowe. Ceny zabiegów bankietowych są różne i zaczynają się od 200 zł. Ostateczna cena zależy bowiem od miasta, ale również rodzaju zabiegu. Te mniej skomplikowane będą z całą pewnością tańsze, jednak jeśli zależy nam na efekcie „wow”, który osiągniemy niemal natychmiastowo, trzeba będzie zapłacić już nieco więcej. Warto jednak rozważyć zabiegi bankietowe, jeśli nie mamy już czasu na tradycyjne.


DTK