Kiedy pośpiech dnia codziennego nie pozwala nam na odpowiednią pielęgnację cery, a ważne wydarzenie zbliża się wielkimi krokami, pomocne mogą okazać się zabiegi bankietowe. W tym przypadku wszelkie inwazyjne metody nie są brane pod uwagę – ze względu na czas regeneracji po kuracjach tego typu. Co zrobić, aby nasza skóra szybko nabrała zdrowego i promiennego wyglądu?

Czym są zabiegi bankietowe?

W największym skrócie: określa się tak różnego rodzaju kuracje kosmetyczne, które są wykonywane przed ważnymi imprezami bądź uroczystościami. Niewątpliwą zaletą tego typu procedur jest szybkość działania w konkretnych obszarach, m.in. w okolicach twarzy, szyi oraz dekoltu. Efekty zabiegów bankietowych można bowiem zaobserwować niemal natychmiast po wyjściu z gabinetu kosmetycznego. Natomiast głównym celem takich kuracji jest rewitalizacja, odżywienie i nawilżenie cery. Dodatkowo, zabiegi wykonywane przed ważnymi wydarzeniami zmniejszają oznaki stresu i zmęczenia (widoczne na skórze).

Dlaczego warto skorzystać z kuracji tego typu?

Zabiegi bankietowe są coraz częściej wybierane przez klientki i klientów gabinetów kosmetycznych. Wynika to m.in. z faktu, że kuracje tego typu charakteryzują się małą inwazyjnością, zaś ich efekty są widoczne zaraz po wykonaniu. Większość salonów urody może się pochwalić bogatą ofertą usług, które pomogą zmniejszyć oznaki zmęczenia widoczne na skórze. Dodatkowo, metody te będą doskonałą formą odprężenia dla osoby odwiedzającej gabinet kosmetyczny.

Do najczęściej przeprowadzanych zabiegów bankietowych można zaliczyć kombinacje masaży oraz metod pozwalających na zregenerowanie i intensywne nawilżenie skóry, np. maseczek czy też różnego rodzaju peelingów enzymatycznych. Ponadto, kuracje przeprowadzane przed wielkim wyjściem są zazwyczaj wzbogacane o nałożenie specjalistycznego serum bądź kremu. Dzięki temu można dodatkowo zadziałać na skórę, np. ujędrniająco. Cera w okolicach twarzy, po wykonaniu takich zabiegów, odzyska zdrowy i promienny wygląd, jak również będzie świetnie przygotowana do nałożenia makijażu.

Zabiegi bankietowe skutecznie poprawiają stan skóry. Warto jednak uświadomić sobie, że żadna metoda, zastosowana jednorazowo, nie jest w stanie zastąpić odpowiedniej i regularnej pielęgnacji cery – wyjaśnia Anita Święconek, kosmetolog gabinetu Qclinique w Warszawie.

Popularne i skuteczne metody

Nie każdy zabieg kosmetyczny można zastosować jako bankietowy. Niektóre kuracje dają wyraźne i zadowalające efekty dopiero po serii wizyt w gabinecie kosmetycznym. Ponadto, w przypadku części metod trzeba się liczyć z tym, że po przeprowadzeniu zabiegu skóra będzie potrzebowała czasu na regenerację – nawet kilku lub kilkunastu dni. W związku z tym, jakie kuracje warto wykonać bezpośrednio przed ważnym wydarzeniem? Doskonale sprawdzają się wtedy m.in. oxybrazja, infuzja tlenowa oraz 2 zabiegi firmy Bielenda Professional: Aqua Porin Ultra Effect i Wodospad Złota.

Oxybrazja – zabieg złuszczający o wielokierunkowym działaniu. Doskonale nawilża skórę, dotlenia i odżywia oraz, za sprawą ruchów masujących wykonywanych przez kosmetologa, zwiększa metabolizm komórkowy i usuwa toksyny obecne w komórkach. Po przeprowadzeniu oxybrazji fibroblasty zostają pobudzone do produkcji kolagenu i elastyny. Dzięki temu jest to także jedna z metod odmładzania. Ponadto, efekty zabiegu można zauważyć już po pierwszej wizycie w gabinecie kosmetycznym – cera staje się wtedy wygładzona, nawilżona, napięta oraz odzyskuje równomierny koloryt. Co ciekawe, oxybrazję łączy się często z profesjonalną pielęgnacją gabinetową, która składa się z kilku etapów. Zabieg ten sprawia bowiem, że skóra lepiej absorbuje substancje odżywcze.

Infuzja tlenowa – nieinwazyjna metoda, stosowana w celu odmłodzenia cery. Zabieg ten polega na wprowadzeniu w skórę skoncentrowanych składników aktywnych przy użyciu tlenu. Efektem tego działania jest zaś widoczne rozświetlenie oraz wygładzenie cery. Osoby młode mogą skorzystać z infuzji tlenowej w celu zapobiegania procesom przedwczesnego starzenia się skóry. Ponadto, zabieg ten przeciwdziała utracie wody i spadku napięcia skóry.

Aqua Porin Ultra Effect (firmy Bielenda Professional) – kompleksowy zabieg bankietowy, który nawilża skórę zarówno z zewnątrz, jak i od wewnątrz. W przypadku tej metody użycie aparatury kosmetycznej pozwala na dodatkowe zregenerowanie cery. Aqua Porin Ultra Effect zwiększa również poczucie komfortu oraz przywraca skórze promienny wygląd.

Wodospad Złota (firmy Bielenda Professional) – zabieg przeznaczony dla każdego typu cery. Zapewnia skórze rozświetlenie i nawilżenie, a także odmładza ją i przywraca blask. Dzięki użyciu substancji aktywnych i aparatury do tego zabiegu, Wodospad Złota redukuje również drobne zmarszczki mimiczne i strukturalne. Ponadto, bezpośrednio przed zastosowaniem tej metody wykonuje się peeling, który świetnie przygotowuje skórę do dalszych działań. Kolejnym etapem zabiegu jest aplikacja serum z dodatkiem koloidalnego złota, a następnie – wprowadzenie tego preparatu za pomocą ultradźwięków.


RED