Strona główna Uroda Wody po goleniu – element męskiej pielęgnacji

Wody po goleniu – element męskiej pielęgnacji

73
0
Woda po goleniu, męska pielęgnacja
Dobre wody po goleniu dla mężczyzn są jednym z elementów prawidłowej męskiej pielęgnacji twarzy | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Golenie jest, zaraz po codziennym prysznicu i myciu zębów, drugą rzeczą, którą mężczyźni wykonują w ramach higieny osobistej każdego dnia. Chcąc utrzymać idealnie gładką skórę twarzy bez zarostu, należy nauczyć się właściwej techniki golenia i pielęgnacji twarzy przed oraz po tej czynności. Dobre wody po goleniu dla mężczyzn są jednym z elementów prawidłowej męskiej pielęgnacji twarzy.

Prawidłowo przeprowadzone golenie

Przed goleniem zarostu warto wykonać peeling twarzy. Pomoże to przede wszystkim unieść włoski u nasady i poprawi krążenie. Dodatkowo peeling złuszczy martwy naskórek, co zapobiegnie jego zdrapywaniu w trakcie golenia, a także zapychaniu się maszynki. Następnie konieczne jest nałożenie na twarz dobrego żelu, pianki lub kremu do golenia. Ten kosmetyk pomoże zmiękczyć włoski i utworzy fizyczną barierę pomiędzy skórą a ostrzem, aby mogło ono ślizgać się po twarzy, zamiast zdrapywać naskórek. Włosy należy golić „pod włos”, aby uniknąć konieczności powtarzania ruchów golących i wykonać tę czynność jak najlepiej już za pierwszym pociągnięciem. Po ogoleniu całej twarzy należy zmyć resztki pianki lub żelu wodą i osuszyć twarz ręcznikiem.

Wody po goleniu dla mężczyzn – czy są konieczne?

Zostawianie suchej i oczyszczonej skóry po ogoleniu to spory błąd. Skutkuje on dyskomfortem w postaci piekącej, podrażnionej i napiętej skóry. Wody po goleniu dla mężczyzn zdecydowanie redukują to uczucie, pozostawiając skórę miękką, gładką i wyraźnie odświeżoną. Oprócz tego mają jeszcze dwie ważne cechy. Jedna z nich, to zawartość alkoholu lub innych składników dezynfekujących. Pozwalają one odkazić drobne podrażnienia skóry, których nie udało się uniknąć pomimo zastosowania żelu do golenia – na przykład na skutek zbyt mocnego nacisku. Odkażone drobne otarcia nie będą pożywką dla bakterii, dlatego po zastosowaniu wody po goleniu dla mężczyzn można mieć pewność, że nie wda się stan zapalny – bolesny i trudny do wygojenia. Oprócz tego kosmetyk taki pozostawia świeży, męski zapach dzięki zawartym w nim olejkom eterycznym, a także zawiera substancje łagodzące, kojące i chłodzące oraz odbudowujące zniszczony naskórek. Zdecydowanie warto więc mieć w swojej kosmetyczce dobrą wodę po goleniu. Dla osób ze skórą nieco bardziej wrażliwą poleca się te o zmniejszonej zawartości alkoholu lub w ogóle bez niego – za to z licznymi substancjami łagodzącymi. Osoby z mocniejszą skórą są w stanie stosować bardziej stężone wody, za to z dużą zawartością związków nawilżających skórę po goleniu.


Materiał partnera zewnętrznego