Strona główna Uroda Włosy zniszczone słońcem – jak o nie dbać wiosną i latem?

Włosy zniszczone słońcem – jak o nie dbać wiosną i latem?

147
0
Włosy zniszczone słońcem – jak o nie dbać wiosną i latem
Szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, takich jak słońce i wiatr, można bardzo szybko zaobserwować na swoich włosach. | fot.: materiał zewnętrzny

Kochamy lato za słońce, orzeźwiający wiatr i chłodzącą morską bryzę, ale czy nasze włosy też to kochają? Otóż niekoniecznie. Szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, takich jak słońce i wiatr, można bardzo szybko zaobserwować na swoich włosach – w zasadzie już po kilku słonecznych dniach wakacyjnego wypoczynku. Jak przeciwdziałać ich negatywnemu wpływowi? Oczywiście najlepiej byłoby w ogóle nie narażać włosów na ich działanie. Trudno jednak od kogoś wymagać rezygnacji z zasłużonego wakacyjnego wypoczynku. Dlatego zamiast spędzać wakacje w domu, lepiej postawić na sprawdzoną metodę pielęgnacji. Jedną z nich jest maska Magiczna moc olejków

Maska Magiczna moc olejków, czyli ABC wakacyjnej pielęgnacji

Na początek włosom zniszczonym słońcem i wiatrem proponujemy absolutnie wyjątkowy kosmetyk. Jest nim maska Magiczna moc olejków od L’Oréal. Dlaczego akurat ten kosmetyk warto włączyć do wakacyjnej pielęgnacji włosów? Otóż maska Magiczna moc olejków to produkt działający niezwykle odżywczo. Jest to zasługą dużej ilości zawartych w nim składników aktywnych, które – zgodnie z nazwą kosmetyku – w dużej mierze bazują na naturalnych olejach roślinnych, doskonale znanych ze względu na swój dobroczynny wpływ na wgląd i kondycję włosów. Przyjrzyjmy im się nieco bliżej.

Maska Magiczna moc olejków zawiera wiele składników pochodzenia roślinnego, ale szczególnie jeden zasługuje na więcej uwagi. To olej kokosowy, który do pielęgnacji włosów wykorzystywany jest już od niepamiętnych czasów. W jaki sposób na nie działa? Otóż przenika w głąb struktury włosa, dostarczając witamin i licznych składników odżywczych. Jego ogromną zaletą jest fakt, iż – pomimo tak silnego działania – olejek nie obciąża włosów, przez cały czas pozostawiając je lekkie, miękkie i niezwykle przyjemne w dotyku. Ze względu na jego obecność maska Magiczna moc olejków doskonale sprawdza się w zakresie pielęgnacji włosów suchych i zniszczonych, na przykład na skutek szkodliwego działania słońca i wiatru. Jej systematyczne stosowanie przynosi prawdziwe ukojenie zniszczonym włosom i sprawia, że w krótkim czasie odzyskują one swój promienny blask i zdrowy wygląd.

Jak stosować maskę?

Maska Magiczna moc olejków, dzięki specjalnej formule, uwzględniającej szczególne potrzeby włosów zniszczonych, przynosi naprawdę pozytywne efekty i świetnie sprawdza się w pielęgnacji włosów zniszczonych słońcem i wiatrem. Warunkiem jej odpowiedniego działania jest oczywiście systematyczność stosowania. A stosować maskę można na różne sposoby, co niewątpliwie jest kolejną zaletą produktu.

Jeżeli zależy nam na ochronie włosów przed nadmiernym wysuszeniem, przed użyciem szamponu maskę należy nanieść na suche włosy, a następnie spłukać. Zapewni im to odżywienie i złagodzi skutki działania szamponu, który może nadmiernie wysuszać skórę głowy i włosy.

Maska Magiczna moc olejków może być także stosowana zamiast odżywki. Wystarczy, że nałożymy ją na włosy umyte szamponem, odczekamy 5 minut i spłuczemy. Jeżeli chcemy dogłębnie odżywić włosy, maskę możemy nałożyć na całą długość włosów i pozostawić – w zależności od potrzeb – na pół godziny lub nawet na całą noc (wówczas produkt silnie zregeneruje włosy, niwelując skutki negatywnego działania warunków atmosferycznych).

Maska Magiczna moc olejków może być stosowana także jako produkt dyscyplinujący włosy. W tym celu musimy nanieść ją na końcówki włosów bez spłukiwania. W ten sposób jej dobroczynne działanie możemy włączyć do codziennej pielęgnacji, zapewniając sobie dodatkowo łatwość ułożenia fryzury i niesamowitą gładkość włosów.


Materiał zewnętrzny