Gorące lato i upalne dni to okresy, w których powinno się zwracać szczególną uwagę na kwestie pielęgnacji skóry. Właśnie w takich okresach jest ona najbardziej narażona na działanie czynników zewnętrznych i warto poświęcić jej chwilę każdego dnia, aby móc cieszyć się nieskazitelnością i zdrowiem bez względu na porę roku. Skuteczna pielęgnacja skóry dzieli się na kilka równoważnych etapów, które należy uwzględnić w całym procesie, dbając jednocześnie o to, by stosowane kosmetyki pochodziły z najwyższej półki. W jaki sposób zadbać o zdrową i zdrowo wyglądającą skórę w najgorętsze dni lata?


Nawilżenie to podstawa


Letnia pora wiąże się na ogół z długimi dniami spędzonymi w plenerze, a wobec tego wiąże się jednocześnie z wystawianiem skóry na działanie promieni słonecznych. Piękna opalenizna to jedna strona medalu, która nadaje skórze pięknego kolorytu, choć z drugiej strony potrafi skutecznie wysuszać naskórek i doprowadzać do pewnego rodzaju katastrofy. Podstawą pielęgnacji skóry jest odpowiedni poziom nawilżenia, który odpowiada za właściwe napięcie skóry, sprężystość, elastyczność oraz jej zdrowy wygląd. Niestety morska woda, choć mokra, nie jest w stanie zapewnić skórze odpowiedniego nawilżenia. Wprawdzie ma korzystny wpływ, poprawiając ukrwienie i złuszczając martwy naskórek, ale w żadnym stopniu nie nawilża. Kompleksowa pielęgnacja powinna wobec tego przede wszystkim skupiać się na solidnym oczyszczeniu, a następnie nawilżeniu skóry. W tym celu warto zdecydować się na kosmetyki, które powstają wyłącznie na bazie naturalnych składników. Dzięki temu będzie można mieć pewność, że dostarczamy skórze wszystkich niezbędnych składników, które wspólnymi siłami poprawią jej kondycję. Warto zainteresować się kosmetykami zawierającymi aktywne składniki, które dodatkowo skupią się na silnej regeneracji oraz odbudowie cementu międzykomórkowego. Zwłaszcza kosmetyki zawierające ekstrakty botaniczne oraz naturalne oleje powinny znaleźć się w centrum naszego zainteresowania. Regularne stosowanie takich specyfików po intensywnym dniu jest gwarancją na to, że nasza skóra nabierze odpowiedniego blasku i przede wszystkim zdrowia.

Pielęgnacja cery

Każda kobieta pragnie cieszyć się nieskazitelną cerą, która nie będzie siecią nieestetycznych zmarszczek i niezbyt ładnych zasinień w okolicach oczu. Codzienna wieczorna pielęgnacja powinna wobec tego w dużej mierze skupiać się na twarzy, ponieważ jest ona najdelikatniejszą partią ciała, a jednocześnie najbardziej wymagającą ze względu na cieniutką warstwę skóry. Dodać trzeba również skutki uboczne makijażu i demakijażu, które po pewnym czasie z pewnością odcisną swoje piętno na twarzy. Pielęgnacja twarzy również powinna opierać się na solidnym oczyszczeniu oraz regularnego pozbywania się martwego naskórka. Kolejnym etapem będzie odpowiednie nawilżenie, które można uzyskać za pomocą dostępnych na rynku kosmetyków tworzonych na bazie naturalnych olejów. Tego typu oleje, np. makadamia czy jojoba to doskonałe specyfiki nawilżające skórę dogłębnie i skutecznie. W celu zredukowania nieładnych cieni pod oczami warto poszukiwać kosmetyków z dodatkiem kofeiny, która poprawia mikrokrążenie i jednocześnie pozytywnie wpływa na koloryt skóry pod oczami.

Pielęgnacja ciała powinna być nieprzerwanym procesem, który w upalne dni nabiera na sile. Tylko intensywna i kompleksowa pielęgnacja będzie w stanie zagwarantować nam, że nasza skóra wyjdzie z tego bez szwanku.

AST