Chociaż niezwykle trudno jest znaleźć tusz do rzęs, który jest w 100% naturalny i organiczny, istnieje wiele świetnych opcji, które są wegańskie i idealne do wrażliwych oczu. Wybierając najlepszy roślinny kosmetyk do rzęs, warto wziąć pod ilość zawartych w nim składników organicznych, jak i wszelkie potencjalnie szkodliwe składniki, których chce się uniknąć. Jak dokonać właściwego wyboru? Gdzie kupić prawdziwy wegański kosmetyk?

Naturalnie nie oznacza organiczne

Pierwszą rzeczą, którą należy wiedzieć jest to, że określenie „naturalne” niekoniecznie oznacza organiczne. Niemniej jednak wyśmienity, wegański kosmetyk do makijażu oczu, będzie efektem przemyślanego połączenia zarówno organicznych, jak i naturalnych składników, które pomagają odżywić, nawilżyć, wydłużyć i przyciemnić rzęsy. Dzięki czytaniu etykiet i badaniu składu, można samodzielnie zdecydować czy tusz do rzęs ma mieć formułę, która jest w większości organiczna, zawiera kilka kluczowych składników organicznych, czy jest po prostu całkowicie naturalna. Warto podkreślić, że każde z powyższych rozwiązań jest dobre i nie powinno spowodować podrażnienia wrażliwych, alergicznych oczu.

Czego unikać?

Czego kosmetyk do makijażu rzęs nie powinien zawierać w swoim składzie? Dobre, sprawdzone EKO marki (jak np. te dostępne w sklepie Naturalnie Włoskie) unikają ftalanów, parabenów, siarczanów, glikolu propylenowego i fenoksyetanolu, które mogą być drażniące i powodować łzawienie i zaczerwienienie oczu. Z jednej strony, przy wrażliwych oczach można by stwierdzić, że rezygnacja z tuszu do rzęs będzie najlepszym rozwiązaniem. Jednak każda kobieta wie, że nic nie nadaje takiej wyrazistości twarzy jak perfekcyjnie pomalowane rzęsy. Ten prosty, czasem niedoceniony kosmetyk może zapewnić łatwą podstawę makijażu. To właśnie tusz do rzęs pozwala na zwieńczenie szybkiego i naturalnie wyglądającego make upu (krem BB, tusz i róż).

Niestety, pomimo protestów ekologów, większa część firm angażuje się w testy na zwierzętach. Wiele z nich jest okrutnych, polegają one np. wcieraniu różnych substancji w oczy i skórę królików, myszy i szczurów lub wymusza na nich spożycie. Dlatego tak ważne jest, aby wybrać kosmetyk do rzęs, który jest w 100% wolny od okrucieństwa i opatrzony certyfikatem Cruelty Free. Ponieważ tusz do rzęs jest produktem stosowanym w pobliżu oczu, jest niestety bardzo powszechnie testowany na małych zwierzętach. Aby mieć pewność, że tusz do rzęs nie był wcześnie przedmiotem eksperymentów na gryzoniach, warto zwrócić uwagę, czy na jego opakowaniu jest również logo Leaping Bunny.

Co powinien zawierać roślinny kosmetyk do rzęs?

Oprócz zapewnienia doskonałego i trwałego makijażu oka, wegański tusz do rzęs jest idealny dla osób o wrażliwych oczach i skórze, a także osób noszących soczewki kontaktowe. Osoby, które oczekują żeby ich kosmetyk był delikatny i organiczny również powinny rozważy jego zakup. Wiele najlepszych roślinnych tuszów do rzęs zamiast wosku pszczelego wykorzystuje wosk roślinny z karnauby, który wpływa na trwałość, łatwość w aplikacji i ochronę głębokiego koloru. Oleje, masło orzechowe i wyciągi roślinne będą pełnić funkcję wielu kosmetycznych składników pochodzenia zwierzęcego, jednocześnie skuteczniej odżywiając rzęsy i skórę wokół oczu. Oprócz tego, że EKO tusz do rzęs jest przyjazny dla zwierząt, tego rodzaju kosmetyk będzie również gwarantował właściwą pielęgnację i działanie antyalergiczne.

Piękne i długie rzęsy są ozdobą oka. Nic tak jak one nie wydobywa z twarzy głębi i nie podkreśla naturalnej urody oczu. Osoby, które dbają o rzęsy i oczekują od tuszu działania wykraczającego poza wydłużenie i pogrubienie – mogą postawić na roślinny, organiczny kosmetyk, który nie podrażni i nie wywoła alergii.


Materiał partnera zewnętrznego