Trudno sobie wyobrazić makijaż oczu bez wytuszowanych rzęs. Tusz do rzęs stał się niezbędnym produktem w damskiej kosmetyczce. Na rynku można znaleźć szeroki wybór tego kosmetyku, ale nie każdy ma te same cechy i nie oferuje takiego samego wykończenia w makijażu. Czy warto zdecydować się za zakup tuszu do rzęs z wyższej półki? Sprawdź.

Zanim wybierzesz tusz, poznaj swoje rzęsy

Nawet najlepszy tusz do rzęs nie da efektu „wow”, jeśli będzie źle dobrany. Najpierw musisz wiedzieć, jakie masz rzęsy i jasno określić efekt, jaki chcesz osiągnąć. Może to być wydłużenie, podkręcenie, objętość, pogrubienie itp. W ten sposób wybierzesz produkt, który najlepiej odpowiada twoim potrzebom.

Musisz również wziąć pod uwagę cechy swoich rzęs, czy są krótkie, długie, cienkie czy normalne.

  • Jeśli są krótkie: najlepiej używaj tuszu do rzęs, który jednocześnie je wydłuża i podkreśla, ponieważ jeśli dodasz objętości krótkim rzęsom, możesz sprawić, że będą wyglądały na jeszcze krótsze.
  • Jeśli są długie i cienkie: wybierz maskarę, która doda im objętości.
  • Jeśli są normalne: możesz wybrać taki tusz do rzęs, który dodaje objętości (pamiętaj, że im obfitsze rzęsy, tym ładniej wyglądają oczy), z zakrzywioną szczoteczką, dzięki czemu nie musisz ich podkręcać za pomocą zalotki.

Czym wyróżnia się dobry tusz do rzęs?

Jednym z najważniejszych elementów dobrego tuszu do rzęs jest odpowiednia szczoteczka. Jeśli ma zły kształt, jest za mała lub za duża i zrobiona ze słabych materiałów, nie pomaluje dobrze rzęs. Na przykład szczoteczka w kształcie klepsydry zapewnia dodatkową objętość, a cienka wydłuża rzęsy.

Dobrze jest też, gdy tusz nie tylko maluje, ale również odżywia rzęsy. Mile widziane w składzie dobrej maskary są składniki odżywcze takie jak kreatyna, jedwab, prowitamina B5, olej rycynowy, olej arganowy lub witaminy A i E.

Idealny tusz do rzęs powinien łatwo i równomiernie rozprowadzać się na rzęsach. W większości przypadków to szczoteczka ułatwia to zadanie, jednak nawet najlepsza nie pomoże, jeśli formuła jest zbyt gęsta, lepka i ciężka. Często najtańsze tusze są zbyt wodniste, więc brudzą powieki lub są zbyt gęste i mają grudki, które nieestetycznie wyglądają. Aplikację bez sklejania rzęs zdecydowanie ułatwia aksamitna konsystencja tuszu, którą można znaleźć w droższych kosmetykach.

Czy naprawdę warto postawić na kosmetyk z wyższej półki?

Powszechnie uważa się też, że dobry tusz do rzęs to produkt z wyższej półki. I tak właśnie jest, jeśli chodzi o konsystencję i końcowy efekt. Poza tym droższe maskary mają skład wolny od szkodliwych substancji. Współcześnie za dobry tusz do rzęs uznaje się kosmetyk z formułą wegańską jak np. tusz do rzęs Sephora Collection Size Up, który zawiera mineralne pigmenty oraz naturalne woski, a nie syntetyczne substancje. Kosmetyki z wyższej półki wyróżniają się również eleganckim opakowaniem, które nie tylko ładnie wygląda, ale także chroni tusz przed wszelkimi czynnikami zewnętrznymi.

Chociaż możesz kupić tusz do rzęs w bardzo niskiej cenie, lepiej postaw na kosmetyk z wyższej półki. Taka inwestycja jest warta jego jakości oraz efektu pięknego makijażu.

Materiał partnera