Koreańska pielęgnacja zyskuje coraz większą popularność. Głównie za sprawą swojej prostoty i naturalności, które wpisują się w światowe trendy. Jeśli dodać do tego jeszcze skuteczność- zyskujemy rozwiązanie kompleksowe i idealne. Trendy K- beauty opierają się przede wszystkim na naturalnych składnikach pochodzenia roślinnego i kładą nacisk na ich właściwości przeciwzapalne. Jakie są zatem podstawowe wyznaczniki tego trendu? W ofercie drogeryjnej pojawiają się produkty zawierające jad pszczeli czy śluz ślimaka będące popularnym rozwiązaniem w koreańskim świecie kosmetycznym. Kolejnym istotnym trendem jest efekt szklanej cery. Globalizacja sprawiła, że trudno nie natknąć się na ofertę drogeryjną pochodzącą właśnie z Korei Południowej. Nie dziwi zatem fakt, że Europejki korzystają zarówno z kąpieli w oślim mleku o właściwościach odmładzających, jak i maseczki w płachcie.

Jasne, że naturalnie!

Trendy K- beauty silnie nawiązują do naturalnych rozwiązań. W związku z tym produkty bazują przede wszystkim na składnikach pochodzenia roślinnego. Ponadto kosmetyki pozbawione są sztucznych, chemicznych dodatków nawet zapachowych, dzięki czemu sprawdzają się także w przypadku skóry wrażliwej czy skłonnej do podrażnień. To również rozwiązanie odpowiednie dla wegan, jak i osób poszukujących marek świadomych skupiających się nie tylko na urodzie, ale również potrzebach środowiska naturalnego i zwierząt. Kolejnym trendem wprowadzonym przez Korę Południową jest dbałość zarówno o samopoczucie wewnętrzne, jak i zewnętrzne. W związku z tym wiele kosmetyków zawiera specjalne składniki aktywne, które głęboko odżywiają i wzmacniają skórę. Takim przykładem są pre-, pro- oraz postbiotyki, które są składnikami przyjaznymi dla mikrobiomów w pielęgnacji skóry. Producenci dodają je nie tylko do kosmetyków, ale również specjalnych linii kosmetyków. W związku z tym przynoszą one korzyści nie tylko skórze, ale również wpływają na nas od środka. Jak zauważają specjaliści, K-beauty zmierza coraz efektywniej w stronę holistycznego podejścia. Efektem podejmowanych działań jest zatem połączenie działań zmierzających do poprawy kondycji skóry, jak i zdrowia wewnętrznego. 

Minimalizm w nowej odsłonie

Zauważalny jest również trend w kierunku skipcare, czyli ruchu, który skupia się na prostej pielęgnacji. Producenci wprowadzają zatem coraz więcej uniwersalnych produktów, które dążą do wykonywania pielęgnacji hybrydowej. Klienci są zmęczeni wieloetapową pielęgnacją skóry, na którą składa się nie tylko wiele czynności, ale również konieczność zakupu różnego rodzaju kosmetyków, które należy stosować w określonej kolejności. K- beuaty proponuje alternatywne rozwiązanie skupiające się na innowacyjnych produktach o skondensowanym, ale skutecznym działaniu. Duże znaczenie mają także produkty do detoksykacji skóry i wzmocnienia jej bariery ochronnej. Taką rolę pełnią między innymi grzyby czy zioła o właściwościach oczyszczających (np. imbir). Modne stają się również ceramidy, które zabezpieczają powłokę skóry.

IIM